хидросалпингс+ендометриоза

  • 1 527
  • 4
  •   1
Отговори
здравейте момичета,
оперирана съм през 2003 г и ми е отстранена киста на десния яйчник, която се оказа ендометриозна. биха ми 3 месеца диферелин. след това нямах проблеми. слде 2 години пак се появи киста, а сега вече съм с няколко и на двата яйчника. освен това се оказва, че имам и запушена тръба, която е станала с доста големи размери. ходила съм при доста лекари, изхода е един - операция. Тя ще е втора, а аз не съм раждала и е доста сложно решението. тъй като има много момичета с такива проблеми, бихте  ли ми писали как сте лекували запушените тръби? разбирам че положението и с кисти е различно, но искам да събера инфо при кого как е бил решаван този проблем
Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 415
И аз имам една операция, точно ендеметриозана киста на десен яйчник. Лечение с Диферелин 6 месеца. След по-малко от 2 години и при мен се появи ограмна киста /този път се оказа, че не е ендометриозна/. Хидросалпингси на двете тръби. Сама виждаш, че сме почти на едно дередже  Sad
Няма да те лъжа, не е розово положението. Лапароскопия е най-удачният начин за лечение, според мен. Аз и това предприех.
Успех!

# 2
  • Мнения: 7 716
Най-добре е да се вземат мерки, защото настъпват усложения, да се запазят яйчниците.
Лапароскопията е добро решение.

# 3
jazzibaby, къде се лекуваш
на мен ми предлагат сега да се опитаме да направим стимулация и да замразявам яйцеклетки. за целта ще трябва да пия 3 месеца противозачатъчни и след това стимулация. другия вариант е операция - не знам защо никой не ми предлага лапароскопия (поне на 5 лекаря вече съм ходила). при операцията евентуално ще се опитат да се отдели и замрази ячникова тъкан, но е ясно, че при този вариант шансовете не са много големи.
утре съм на лекар и ще трябва да реша окончателно
каква е самата процедура при запушените тръби - лапаро, но какво се постига с него?

# 4
  • Мнения: 415
Лапарото го прави Д-р Стаменов в клиника Малинов / www.invitro-bg.com /. Горещо ти препоръчвам консултация с него. При мен се оказа, че има множество сраствания и на тръбите и на яйчниците и на матката, въпреки това, док се е справил. Вчера бях на преглед при една гинка, само за болничен. Тя искрено се изненада, че съм се разминала с лапоро. Чак не можа да повярва  Laughing Имай предвид, че при Стаменов часовете са заети за месец напред, но ако обясниш на момичетата, че е спешно, ще ти съдействат.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт