Как се прави ванилов крем?

  • 24 049
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 416
     Привет от мен! Напоследък доста често си хапвам тарталети (от близката сладкарница) и реших да опитам да си ги приготвя сама. Да ама...  Във всички рецепти които чета пише само рецептата за тестото, а за крема само че е ванилов. Е как аджеба се приготвя този крем?  Thinking На мен ми се струва че той е най важния за тарталетата.. Някой ако ми каже, ще го черпя после тарталети.. Grinning

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Ами с нишесте ванилия(и по описанието на пакета) .... или мляко, захар, нишесте(натурално)/брашно, есенция ванилия и по желание жълтък/яйце, масло, бита сметана.....

# 2
  • Мнения: 3 268
Домашен ванилов крем
1л. мляко,3 с.л. царевично нишесте/може и брашно/,5 яйца,2чаени чаши захар,1/2 пакетче масло,4-5 ванилии.

В 1 ч.чаша студено мляко разтваряме нишестето,останалото мляко сваряваме и добавяме захарта,ванилията,маслото.Отделяме жъртъците от белтъцити.Разбиваме жълтъците и добавяме на тънка струйка към млякото,после бавно сипваме към сместа нишестето,което сме разтворили в студено мляко.Бъркаме до сгъстяване.Разбиваме белтъците с 1 с. лъжица захар на сняг и бавно прибавяме към вече сваления от котлона крем.Бъркаме до хомогенност.Става супер!

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Домашен ванилов крем
1л. мляко,3 с.л. царевично нишесте/може и брашно/,5 яйца,2чаени чаши захар,1/2 пакетче масло,4-5 ванилии.

В 1 ч.чаша студено мляко разтваряме нишестето,останалото мляко сваряваме и добавяме захарта,ванилията,маслото.Отделяме жъртъците от белтъцити.Разбиваме жълтъците и добавяме на тънка струйка към млякото,после бавно сипваме към сместа нишестето,което сме разтворили в студено мляко.Бъркаме до сгъстяване.Разбиваме белтъците с 1 с. лъжица захар на сняг и бавно прибавяме към вече сваления от котлона крем.Бъркаме до хомогенност.Става супер!
И аз го правя така! Т.е. го правех, не съм правила от мнооого време, но........е супер!

# 4
  • Мнения: 416
        Благодаря, ще пробвам така и ще докладвам за резултата. А черпенето остава... Wink

# 5
ВАНИЛОВ КРЕМ,В ЗАМЯНА ЗА ТЕСТО ЗА ТАРТAЛETИ   Flutter

1л.прясно мляко, 5с.л.брашно, 1/2 пакетче масло, 4 яйца, 4 ванилии или нqколко капки ванилова есенция, захар-сподер вкуса. Разтваряш брашното в студено млако,като към сместа добавяш щипка сол, за да не стане на бучици и бавно , при непрекъснато бъркане , на тънка струика сипваш в горещото млъко,. Бъркаш , докато се сгъсто. Отстранъваш от котлона, добавяш ванилиите, захарта и маслото и разбъркваш. След това на тънка струика , при непрекъснато бъркане добавяш само жълтъците. След като поизстине или просто се поохлади достатъчно към него добавяш и разбитите на сняг белтъци(рабити без захар), разбъркваш добре и ...готово. Така кремът става по-мек и пухкав. Сега си ти наред  Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 579

Ето от мен тестото барабар с крема( въпросния ванилов)

Кошнички с ванилов крем /Б.А. 
 
за тестото:
400 г брашно
300 г краве масло
150 г пудра захар
40 г какао
1 ванилия
1 щипка сол

за крема:
250 мл прясно мляко
100 г шоколадов кувертюр (натурален шоколад)
60 г нишесте
50 г захар
1 жълтък

10 коктейлни череши
2–3 колелца консервиран ананас
1 грейпфрут
1 портокал
30 мл сок от компот ананас
1 пакетче желатин

1. В кухненски робот се поставят маслото, пудрата захар, ванилията, солта и пресятото брашно и се разбъркват на бавни обороти. След това тестото се меси на ръка върху набрашнен плот и се оставя в хладилник, за да стегне.
2. Тестото се разточва върху набрашнен плот на листа с дебелина 1/2 см. С метален диск се изрязват кръгчета, поставят се в намазнени и набрашнени формички за кошнички и се подреждат в тава. Пекат се в предварително загрята до 220 градуса фурна 7–10 минути.
3. Кремът се приготвя, като 2/3 от млякото се сварява, изсипва се захарта и щом кипне, се оттегля от котлона.
4. Останалата 1/3 от млякото се разбива с жълтъка и нишестето и на тънка струя се сипва в свареното мляко, като се бърка постоянно. След това млякото се загрява, за да се сгъсти кремът, като бъркането продължава. Накрая се поръсва с малко захар, за да не хване кора.
5. Портокалът и грейпфрутът се филетират и заедно с ананаса се режат надребно.
6. Шоколадът се разтопява. Изпечените и охладени кошнички се намазват отвътре с разтопения шоколад и отново се оставят да се охладят.
7. Желатинът се залива със сока от ананас и се оставя да набъбне, след което се разтопява на водна баня.
8. Кремът се разпределя с пош в охладените кошнички и върху него се подреждат плодове. Намазват се с желатина и се оставят на хладно.


И тук
... и още едно тесто, но не помня от къде/кого. Confused.

Кошнички 

100гр- синска мас
100гр-масло/маргарин/
1ч.ч.-пудра захар
1-яйце


# 7
  • Мнения: 3 268
Снощи си проверих рецептата,брашното е 5 суп.л.,а захарта е 1 пълна чаена чаша,а не 2.

Общи условия

Активация на акаунт