Силни болки в гърлото - бременност в нач. на 5-ти месец

  • 1 913
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами Simple Smile
От снощи изпитвам много силна болка в гърлото и усещам, че слиза на долу към гърдите. Какво да пия? Ефизола става за бременни и кърмещи жени, но ефект при мен няма!
Ще попитам и гинеколога си, но моля споделети и Вашият опит.
Хубав ден!

# 1
  • Мнения: 2 700
Аз съм голям почитател на цитросепта. Ето ти два линка, дано ти помогнат.
http://www2.phpbb-host.com/phpbb/viewtopic.php?t=15&mforum=citroceptbg
http://www2.phpbb-host.com/phpbb/viewtopic.php?t=16&mforum=citroceptbg

# 2
  • София
  • Мнения: 974
Задължително се консултирай с гинеколога си...той ще прецени какво да ти изпише
Но при подобни симптоми+кашлица+хрема на мен ми изписаха Bioparox ...оправи ме за два дни и в листовката му пише, че се приема по време на бременност и кърмене.

Но в твоя случай май е достатъчно да наблегнеш на мед+лимони и ще се оправиш
Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 5 362
И аз бях така,но не можа да слезе надолу-хванах го навреме.Пиех много чай,ядох мед,лимони,отделно пиех и вит.С,смуках Прополис и най-обикновените Олипс.Слава Богу се оправих.
А ти по-добре се консултирай с лекаря си,за да не стане по-зле.Чувала съм,че може и антибиотик да се пие по време на бременност,но какъв точно незнам.

# 4
  • Мнения: 1 986
 На мен доктора ми беше изписал таблетките на д-р Тайс PeaceПробвай и с Хомеожен-хомеопатичните лекарства стават за бременни WinkИ аз имах същия проблем,и в краен случай,когато не ми помагаха таблетките,прибягвах до намазване на гърлото със сода Crazy,хапвай мед и се постарай да го задържаш в гърлото,преди да преглътнеш Peace

# 5
  • Мнения: 2 401
Аз ям лимони - по 3-4 за деня, ако не помогне - Биопарокс.

# 6
  • Мнения: 155
И мен ме тръшна този грип,три дни смуках лукчета,но без резултат,после ме заболяха гърдите и вдигнах температура.Пих ефералган с витамин C и се оправих Simple Smile Кашлицата обаче е много упорита и вече втора седмица пия чай ooooh!

А това да си болна докато си бременна е ужасно.Аз с дъщеря ми и сина ми не бях хващала вирус и затова този път доста се бях стреснала Sad но Слава Богу с бебчо не се мъчихме дълго

Общи условия

Активация на акаунт