Към мамите на поотрасналите момченца

  • 1 912
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 668
FlutterЗдравейте мили мами.
Моето момченце е на четири годинки.  Имам си едно притеснение свързано с бубката му. Още когато беше на 4 месеца тя беше забелена. Дотук добре. До преди година някъде нямах проблем при миенето /в смисъл със заголването й за да я измия/. От една година насам направо стават борби в банята, постоянно кляка, стиска се, пищи и тем подобни и не ми дава да я оголя за да я измия. Само да уточня тази процедура я правя един път седмично, през останалото време си мием дупето и бубката/само външно/. Предполагам че при всеки е различно. Аз не искам идеи как да го прилъжа за да го измия, засега се справям някакси, въпросът ми е следният и при вас ли е така? Също така и на колко време ги оголвате, може ли примерно на две седмици.
Благодаря на всички предварително за включването и за отговорите  bouquet Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами всеки ден като си вземаме душ, му заголвам пишлето докъдето може и го мия. Ако поначало си възнамерявала да го миеш веднъж седмично, защо си му я забелила принудително на 4 месеца newsm78 Сега явно поради нередовното издърпване на кожичката, тя отново е залепнала за главичката на пениса и като дърпаш, детето го боли. Заведи го на лекар, да не стане по-лошо.

# 2
  • Мнения: 5 668
Ами всеки ден като си вземаме душ, му заголвам пишлето докъдето може и го мия. Ако поначало си възнамерявала да го миеш веднъж седмично, защо си му я забелила принудително на 4 месеца newsm78 Сега явно поради нередовното издърпване на кожичката, тя отново е залепнала за главичката на пениса и като дърпаш, детето го боли. Заведи го на лекар, да не стане по-лошо.
Кога съм казвала, че кожичката е залепнала отново. Не е. Напротив напълно забелена си е. Няма нужда от доктор защото нито има инфекция, нито нищо. Просто не ми дава да го мия там /т.е. да я заголвам/. Party

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Ние имаме същия проблем - Митко не дава да му забелвам пишката, за да я измия.
Бих те посъветвала да го научиш сам да си я измива. Синът ти е вече достатъчно голям, можеш да му обясниш, че ще се замърси, ако не се мие редовно. 

# 5
  • Мнения: 5 668
 FlutterТака, отново да уточня - нито му се надува, нито е залепнала, нито го боли при пишкане, нямаме медицински проблем. Въпросът ми е дават ли вашите момченца да ги миете безпроблемно или само моето е така. Само на мене ли ми разиграват театър или има и други като мене. Party

# 6
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Ясно, разбрах.
Защо не се разберете с таткото известно време да се къпят заедно. Така ще свикне в идеята, че за да се измие добре пишата, трябва да се дръпне кожата назад.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Кога съм казвала, че кожичката е залепнала отново.
Не си...така предположих. Не виждам защо иначе няма да дава да го пипаш. А като го питаш какво го притеснява, той какво казва?
И все пак, според мен миене веднъж седмично е малко. А на две седмици сие направо ужас. Извинявай, че така директно, ама ти ако си миеш интимните част веднъж седмично дали ще ти е добре Rolling Eyes Защо при децата да е различно?И те пишкат все пак...

# 8
  • Мнения: 5 668
И все пак, според мен миене веднъж седмично е малко. А на две седмици сие направо ужас. Извинявай, че така директно, ама ти ако си миеш интимните част веднъж седмично дали ще ти е добре Rolling Eyes Защо при децата да е различно?И те пишкат все пак...
Явно не си допрочела първият ми пост не го мия веднъж седмично, а всеки ден. Веднъж седмично му заголвам бубката. Така че от хигиенна гледна точка не е останал мръсен. Това за един път на две седмици питам, ако може да не му причинявам такъв дискомфорт. Да и на мене не ми се струва реално /това за двете седмици/, защото се притеснявам да не се замърси и възпали. Но някои мои познати ме успокояват че можело, да не се притеснявам и аз затова се обръщам тук, където мога да посъбера евентуално повече мнения.
Колкото за къпането с таткото, може да пробваме, но не ми се вярва да се получи. Може би трябва да почакам  да поотрасне още малко, докато почне сам да се къпе и тогава. Знам ли. То времето ще покаже.
Иначе засега с проблем, без проблем справяме се, поплакваме, ама докато си обуем гащичките. След това все едно не е било Flutter

# 9
  • Мнения: 11 306
Да не би да е стресиран нещо от градината?
На моя син не е забелвана, все още не е отлепена напълно, но го оставя като се къпе сам да си я дърпа, почиства и каквото иска да прави с нея.
Защо не пробваш докато го къпеш, когато всичко е поомекнало от топлата вода, да я свършите тая процедура?

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Какво бих направила аз.
Явно на детето никак не му е приятно да правиш тази процедура. Ами спри тогава, нали и без това външно го миеш. Пишките са само-почистващи се органи, както и очите.
Изчакай малко да му мине и пак лекичко с много обяснения започнете да се хигиенизирате както си му е реда. И да не му я дърпаш докрай нищо няма да му стане. Аз обаче най-вече бих заложила на баня с таткото.  Peace

# 11
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145


Колкото за къпането с таткото, може да пробваме, но не ми се вярва да се получи. utter:

[/quote]
защо смяташ така? малкият ми син се къпе с баща си и той му е показал как сам да поддържа хигиената на пишлето си.
 може би не му е приятно ти да извършваш процедурата, но като е с тати сам в банята.... и той му обясни какво, как и защо се прави ... всичко ще си дойде на мястото.
 така хлапчовците  се чувстват като големи мъже. по мъжки,  с тати, се къпят в банята...

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Не знам доколко пишлетата им се самопочистват, но аз един ден ако пропусна да издърпам кожичката и да го измия добре, на следващия вече се е събрала смегма. За мен лично миенето само външно не е достатъчно. Това, разбира се, си е мое мнение и не обвързвам никого с него Peace

# 13
  • Мнения: 4 053
Не знам доколко пишлетата им се самопочистват, но аз един ден ако пропусна да издърпам кожичката и да го измия добре, на следващия вече се е събрала смегма. За мен лично миенето само външно не е достатъчно. Това, разбира се, си е мое мнение и не обвързвам никого с него Peace


да,и при нас е така,даже на втория ден ако не я е мил вече го сърби ooooh!

# 14
  • Мнения: 5 668
Не знам доколко пишлетата им се самопочистват, но аз един ден ако пропусна да издърпам кожичката и да го измия добре, на следващия вече се е събрала смегма. За мен лично миенето само външно не е достатъчно. Това, разбира се, си е мое мнение и не обвързвам никого с него Peace


да,и при нас е така,даже на втория ден ако не я е мил вече го сърби ooooh!
FlutterПри нас нищо не се събира, общо взето като я забеля /на едната седмица/ и няма нищо, никаква мръсотийка, ама нали все пак от хигиенна гледна точка... Незнам може би наистина се самопочиства, защото не ми се чеше като не го забелвам всеки ден, нито пък се възпалява. Може би защото при нас е напълно отлепена... и затова да не събира мръсотийка. Party

Общи условия

Активация на акаунт