Вреди ли крема за зърна при продължителна употреба??

  • 611
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 401
Новият ни проблеми с Каби е, че засуква много силно и яко ми похапва зърната. Болката ми е в основата на зърната и част от ареолата. След всяко кърмене се мажа с кремчето на Авент (сори за рекламата), дори и след петстотинте нощтни кърмения. Ако не се намажа, няма кърмичка за следващото папуу.

Та, въпроса е дали вредя на дребното по някакъв начин, понеже все пак това е лекарство?! Дали се натрупва в неговия организъм?!
И още един полувъпрос - предполагам, че целия проблем идва от неправилно засукване, но по моите скромни наблюдения той отваря добре устичката и захваща ареолата, не само зърното.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако не пише изрично, че може без отмиване - отмивай преди кърмене; ако пише, че може - няма проблем.
Може би го мъчат зъби - пробвала ли си да му даваш да гризе чесалка за зъби 20-30 минути преди хранене, за да си облекчи венците?

# 2
  • Мнения: 5 401
Пише, че може без отмиване, но все пак предполагам, че се очаква зърната да се излекуват в някакъв момент и да се спре мазането, а при мен нещата не се оправят вече месеци наред. Затова се притеснявам, че става някак прекалително.
С чесалка не съм пробвала, ще му дам.. но

# 3
  • Мнения: 742
аз имам същият проблем в момента  Cry
Криската я мъчат зъби и явно захапва така, че да чеше венците си. ползваме чесалки, но когато много я боли - се успокоява само докато суче...
 Аз ползвам Гармастан крем и много ми помага, но задължително се измивам обилно с вода преди кърмене Hug
Успех в зъбоникненето  bouquet

# 4
  • Мнения: 747
Pearly, а пробвала ли си без този крем? Аз преди 10-на дни имах такъв проблем- крем под ръка нямах; потърпях и за 2 дни напълно ми мина.

# 5
  • Мнения: 5 401
Абсурд е без крема. Просто нямам кърма, ако не се намажа. Обяснявам си го с бактерийте в устичката му, които запушват каналите.. Не знам..

# 6
  • Мнения: 64
Аз ползвам същото кремче на AVENT и също след всяко кърмене намазвам и слагам подлжка в сутиена.Така вече два месеца и половина.Не отмивам преди кърмене. В началото и аз си задавах същия въпрос, дали не прекалявам, обаче като не забелязвам нещо нередно и никъде не е казано че трябва да се ползва за кратко, продължавам да се мажа, защото много ми помага.

# 7
  • Мнения: 5 401
Аз ползвам същото кремче на AVENT и също след всяко кърмене намазвам и слагам подлжка в сутиена.Така вече два месеца и половина.Не отмивам преди кърмене. В началото и аз си задавах същия въпрос, дали не прекалявам, обаче като не забелязвам нещо нередно и никъде не е казано че трябва да се ползва за кратко, продължавам да се мажа, защото много ми помага.

Е, така е.. и аз нон-стоп се мацотя, но все пак продължавам да се притеснявам.. А иначе с чесалката само се заиграва и си я пъха за момент в устичката.. явно аз съм му по-вкусна и натурална чесалка.  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 896
А какво съдържа този крем? Ако е само ланолин, не би трябвало да е проблем.

# 9
  • Мнения: 5 401
... Contains Medilan, an ultra pure grade of lanolin; Contains Coconut Oil and Aloe Vera...

The cream is hypoallergenic and safe for baby and there is no need to remove prior to breastfeeding.
No added colouring, preservative or perfume

Това пише в сайта.. като много прибрана, съм си изхвърлила листовката  Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 829
А пробвала ли си да си намажеш гърдите с кърма?
Малко ОФФ:
Момичета, дали има друга луда като мене? Понякога моя син пъска гърдата точно, когато капе от нея. И аз, за да не мокря дрехите му събирам капките с ръка и.... си мажа лицето и ръцете. Laughing Ама доста добре ми се отразява. Чудех си дали има други, които са пробвали, и дали не си въобразявам аз?

# 11
  • Мнения: 1 559
pearly, според съдържанието (ланолин, кокосово масло и алое вера...медилан не знам какво е) и щом пише, че не е нужно отмиването преди кърмене, би трябвало да няма проблем при продължителна употреба. За всеки случай погледни статиите и филмчетата за правилно поставяне на гърда в Библиотеката (кожата на границата между ареолата и зърното е най-чувствителна и не би трябвало бебешките венци да имат досег там, иначе е твърде болезнено). Виж дали бебчето захапва поне 2-3 см от ареолата, дали долната му устничка е извърната навън (като на рибка), а бузките - закръглени, не хлътнали, чува ли се преглъщане (или цъкащ звук). Обърни особено внимание на позата и правилното поставяне на гърда.
Втриването на капчици кърма в зърната и ареолите, както и оставянето на гърдите на въздух също може да се окажат добри идеи.
yanast, май само лицето не съм се сещала да си мажа. Laughing  Мазала съм си ръцете и краката (дребният като пусне изведнъж, а млякото си тече ли тече), слагала съм  и в очи, носове, на рани...страхотен ефект, универсално лекарство.  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 737
Ако си навита на нещо като хомеопатичен метод...
Майчина тинктура Календула се казва лекарството и не е точно от хомеопатиочните л-ва, защото не е потенцирано, а изходна тинктура. Продва се в аптеката на Чаталжда 13 за няма и 2 лв.
Служи за всякакви рани и изгаряния (без слънчево), като бързо зарастват и не остават белези. Би трябвало като се излекуват рагадите веднъж, да не се появят повече. Специално пише, че е предназначена и за рагади при кърмещи жени.
Мисля, обаче, че трябва да се изплаква преди сучене, това някой хомеопат трябва да го знае.

Общи условия

Активация на акаунт