Кога най-рано е нормално да започне смяната на зъбите?

  • 682
  • 10
  •   1
Отговори
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Може и да има такава тема, но търсачката не работи, а ме вълнува точно сега този въпрос. Дъщеря ми след 1.5мес. ще стане на 5г., а преди малко мъжът ми ми каза, че единият й долен преден зъб се клати сериозно. На мен ми се струва твърде рано и се притеснявам да не е от удар например. Утре сме на зъболекар, но ще й слагат пломба, т.е. в хаоса може и да забравя да питам.

# 1
  • Мнения: 51
Дъщеря ми смени първия си зъб на пет години и половина, но племенницата ми още на пет.

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Поуспокои ме. Явно не е ненормално.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Съседчето започна да си сменя зъбките на 4г. и половина.
Щерката на 5г.3м. смени 1-во зъбче.
Така, че няма нищо страшно и сериозно... Просто си ти расте детето  Grinning

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Съседчето започна да си сменя зъбките на 4г. и половина.
Щерката на 5г.3м. смени 1-во зъбче.
Така, че няма нищо страшно и сериозно... Просто си ти расте детето  Grinning
Олекна ми..

# 5
  • Мнения: 1 937
Скоро питах личната ни зъболекарка, която се наложи да извади първото зъбче на 7 г. ми дъщеря, защото постоянното беше пробило, а млечното не се клатеше дори.
Отговори, че развитието на зъбките варира при децата +- 2 години и няма нищо общо с физическо и психическо такова.
Не се тревожи.

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Дъщеря ми също смени зъбчетата (двата долни резци) на 5 год. Не бях й казала, че зъбките се сменят, защото мислех, че е рано, и клатенето и падането на зъбки го прие не много добре... за щастие след като падна първото зъбче, се виждаше новото и се успокои.

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Дъщеря ми също смени зъбчетата (двата долни резци) на 5 год. Не бях й казала, че зъбките се сменят, защото мислех, че е рано, и клатенето и падането на зъбки го прие не много добре... за щастие след като падна първото зъбче, се виждаше новото и се успокои.

Това е едното ми притеснение-въобще не се говорили на тази тема и довечера ще трябва да й обясня какво става. Хич и не ми беше минало през ума такова нещо. Мислех, че към 1-ви клас ще трябва да ги сменя. Багодаря на всички!

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Все пак не забравих да питам зъболекарката. Каза, че е подранила, но не е единствена. То в днешно време май нищо не би трябвало да ме очудва.

# 9
  • Мнения: 22
не знам защо продължават да  казват, че "подраняваме" като вече всички май на тази възраст ги сменят! Дъщеря ми сега е на 5г.3м., но смени долните два месеца преди да навърши 5г. като въобще не й се разклатиха, а направо бяха изникнали новите отзад на "втори ред". Отидохме на зъболекар и той ги извади (не едновременно, а имаше един месец между двата, но протече по еднакъв начин), след като замръзи мястото и тя не усети нищо. Постепенно зъбите се наместиха напред и сега са си там, където трябва. Може да купиш книжката от поредицата за костенурчето Франклин "Франклин сменя зъбче", а след като падне зъбчето го сложете под възглавницата,а на сутринта "феята на зъбките" трябва да го е отнесла със себе си, а на негово място да има паричка или подарък Grinning

# 10
  • Мнения: 666
 Първите 2 зъба ги сменихме точно на 5години  , но има някой които ги сменят и по- рано някой по- късно така че не се притеснявай

Общи условия

Активация на акаунт