Идея за начупване на косата

  • 21 986
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 186
Мамчета или бъдещи такива....дайте ми някаква идея за накъдряне на косата освен с пяна и дефузер но ефекта да е почти същия като с дефузера Peace

# 1
  • Мнения: 1 384
Веднага ти давам мойта рецепта - къпеш се вечерта, плетеш се на рибена кост (ако искаш по-ситни къдрици - на две) и на сутринта ефекта е страхотен  Peace
поне аз съм много доволна от резултата...  но все пак си е и до тип коса, мойта е чуплива и ми стои къдрава до следващото миене, докато на моя приятелка и се изправя след 3 часа  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 186
Да ама аз немога да плета на рибена кост Embarassed Embarassed Embarassed а и мъжа ми предполагам не може Joy много гадно така.....нещо друго да кажете newsm78

# 3
  • гр.София
  • Мнения: 269
Ами аз знам със гел на мокра коса....
След баня хубаво си намачкваш косата / на кичури/ с гел и после я събираш със шнола, и така докато изсъхне.. Ако косата по принцип е леко чуплива, стои страхотно.

# 4
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Веднага ти давам мойта рецепта - къпеш се вечерта, плетеш се на рибена кост (ако искаш по-ситни къдрици - на две) и на сутринта ефекта е страхотен  Peace
аз, ако се сплета по този начин ще се събудя като разплетена дамаджана Laughing
особено краищата не могат да се сплетат до последно и ще стърчат като метлени клечки.

# 5
  • Мнения: 3 331
-студено къдрене при фризьор;
-къдрене с маша;
-къдрене с ролки вкъщи;
-или просто, когато си измиеш косата и слагаш някакъв стилизиращ продукт - пяна, гел или нещо специално за къдрици и започваш да я намачкваш с ръце, докато изсъхне.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Слагаш пяна на влажна коса,но не мокра,навиваш я на няколко рогчета докато изсъхне и после вече я дооправяш  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 35 814
Незная как точно става, но моя позната се навива на 'хартийки' и или тя е голям спец или наистина става добре.
Прави го преди да си легне, спи така и е със супер коса на сутринта.
 newsm78

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Навиваш си я след къпане на парцалчета ........незнам какво е "дефузер" .....

# 9
  • Мнения: 1 884
Дифузера е приставка към сешоара - използва се за начупване на косата и обем.



Може да пробваш и след баня на влажна коса, да намажеш пяна за чуплива коса, намачкваш хубаво с ръце, като навеждаш главата надолу, и после да навиеш на меки ролки докато изсъхне. После дооформяш с ръце, ако се наложи и с малко вода.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз си навивам кичурчета на малки рогчета и закрепям с фибички, като преди това съм си сложила пяна за къдрици на влажна коса. Става добре, имайки предвид, че косата ми е страшно права. Обаче какво беше учудването ми, когато скоро си взех пяна за обем /НЕ ЗА КЪДРИЦИ/ Вела флекс и като ми изсъхне косата, дори без да съм я сушила с дифузер, става начупена  Shocked Дори ефектът на пяната за къдрици не е такъв. Дзверих се да видя на флакона дали не съм объркала нещо, но не-само за обем пише  newsm78

# 11
  • Мнения: 4 053
а защо аз не се справям с дифузера newsm78

# 12
  • Мнения: 1 564
Слагаш пяна на влажна коса,но не мокра,навиваш я на няколко рогчета докато изсъхне и после вече я дооправяш  Peace
=======================================================================
Аз така правя моята.

# 13
  • Мнения: 1 986
  С дифузера е много лесно,но друг вариант са "лепящите" ролки и тези, които са като пръчки и могат да се чупят на всички посоки Crazy/като на рекламата за кафето "Нова Бразилия" Wink

# 14
  • Мнения: 1 186
 smile3501 Браво на всички
Благодаря ви за отговорите и съветите  bouquet ще пробвам някои "рецепти" и ще пиша какъв е ефекта  Hands Thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт