Възможно ли е да ти объркат бебето в болница?

  • 3 257
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 414
Може и смешно да звучи,но днес мъжа ми ме попита притеснено,а сигурно ли е ,че няма да ни объркат бебето в болницата?Ако ни дадат някакво чуждо бебе?(предстои ми да раждам след 2,5 месеца)
  Какво им правят на бебетата след раждане?Къде ги държат?Как ги различават?Нали за персонала те изглеждат горе-долу еднакви.....
   Какво може да се направи да си сигурен,че няма да стане нещо нелепо,като объркване на твоето бебе с друго бебе?

# 1
  • Мнения: 2 849
Често съм си го мислила и аз .Като родиш веднага ти слагат номерче на теб и бебето ,еднакви са .После няма как да се объркаш като си видиш  бебето .Аз поне бях така ,видях го за малко след раждането и след няколко часа пак . Веднага си го познах сред другите бебета . Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 2 019
едва ли,пък и ти няма да го объркаш Mr. Green

# 3
  • Мнения: 5 370
Ми аз не съм си го видяла веднага, щото съм излизала от упойка,  Mr. Green, обаче ако ти пусна ей сега 2 снимки да видиш-нЕма начин да не е ТОй.
По същество-имах си окачен медальон с номер, идентичен на неговия.
При изписването старшата ме извика, показа ми номера, свален от ръчичката на Станислав, свери го с моя и отбеляза в един протокол, че съвпадат. След което аз се разписах.

# 4
  • Мнения: 191
Не мисля,че е възможно,но като се замисля,ако се водим по някой филм ,защо пък да не  е......кой знае.............

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ами моята до такава степен беше отрязала главата на баща си, че ако ми бяха дали после друго бебе, щях да засека грешката на минутата  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 196
Точно това си говорихме с нашия тати,че трябва да го огледам като се роди и да го запомня по нещо,че това е моето бебе!Ама аз как да знам какво ще ми е след раждането,ще ми го подадат ли веднага,ще го запомня ли...Направо се шашардисвам Cry
Но нали им слагат номерца на ръчичките!Дано всичко живот и здраве да е наред! Praynig

# 7
  • Мнения: 109
Аз поне бях така ,видях го за малко след раждането и след няколко часа пак . Веднага си го познах сред другите бебета . Heart Eyes

 newsm10

На големият ми син му бяха разменили креватчето на втория ден /в Шейново тогава и на креватчетата имаше номера/, но номерът на вратлето си беше като моя, пък видяла го веднъж, никога повече не можех да го сбъркам.

# 8
  • Мнения: 7 414
  А в Тина Киркова как ли стоят нещата?И там ли слагат медальони?Или....?

# 9
  • Мнения: 5 370
  А в Тина Киркова как ли стоят нещата?И там ли слагат медальони?Или....?
Няма болница, в която да не слагат нещо си някъде.
Карай спокойно двата месеца и половина, дето ти остават, и немой се шашка.  bouquet

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При мен такова нещо не можеше да се получи. От раждането до изписването не са я отделяли от мен.

# 11
  • София
  • Мнения: 414
В Тина Киркова слагат гривнички на ръцете. След раждането, ако е нормално, ти го носят почти веднага да го закърмиш,  ако е секцио, ти го показват и го гушкаш още на операционната и си го виждаш на следващия ден, когато станеш да се раздвижиш.  След като те преместят в стаята - при нормално раждане това става след няколко часа, ти го носят и си остава при теб..., ако не е болничко и не се нуждае от по-специални грижи в отделението.

А, между другото, веднага след като го измият и облекат, още от операционната, го носят да го покажат на таткото пред вратата, така че и той има възможност да си запомни някой специален отличителен белег.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 230
В ТИна Киркова ти показват лентичките, че са с еднакъв номер веднага след раждането и ти казват какъв е номера. Аз раждах секцио и да ти кажа, че от треперенето от упойката и щастието, че си имам бебе, въобще не погледнах номера, а и едва ли щях да го видя, така ужасно треперех. Но наистина, както са ти казали и другите мами, няма начин да го сбъркаш. Аз имам една снимка от 3Д, на която малката се усмихва и се вижда личицето с големите устенца и отворени очички. Ей такова същото се роди. Както казала майка ми, когато са им показали бебка: "това си е нашето бебе"! Когато отидох да си я взема от детското на другия ден, веднага си я познах и я посочих на сестрата да ми я изведе с количката. Ех, направо се разнежих при спомена...
На големият ми син му бяха разменили креватчето на втория ден /в Шейново тогава и на креватчетата имаше номера/, но номерът на вратлето си беше като моя, пък видяла го веднъж, никога повече не можех да го сбъркам.
Къде слагат на вратлето? В Шейново ли? В Т. Киркова са на ръчичката!
pisho дъщеря ми не са я мили, както и бебетата на всички останали мами, това заради т. нар. "кремче", което е хубаво да попие в кожата на бебето.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 846
При мен такова нещо не можеше да се получи. От раждането до изписването не са я отделяли от мен.

 Smile
И при мен така!

# 14
  • Мнения: 7 640
всечко е възможноу но е свръх невероятно.
В повечето болници вече номерцата за майката и бебето са еднократни, с пломба и не могат да се махнат без да се срежат.
Даже ти ги дават за спомен при изписването.

Общи условия

Активация на акаунт