Белег след секцио

  • 9 894
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Минаха вече два месеца и половина откакто родих секцио, но белега ми продължава да е алено червен на цвят с тъмни петна на около два сантиметра по шева, явно там където са ме шили. При вас кога започна да си сменя цвета и дали изобщо ще избледнее?

# 1
  • Мнения: 2 897
Ще избледнее,бъди търпелива Peace
Аз на моя изобщо не му обръщам внимание и не мога с точност да кажа кога е избледнял Thinking
Сега,след десет месеца,е значително по-къс и прилича на белег от порязано-толкова е тънък...
Но както казах,не му обръщам внимание и не отдавам кой знае какво значение на естетическия му изглед Naughty

# 2
  • Мнения: 229
Момичета неzнам дали zнаете,но тук(в Австрия) не 6ият след операция,а те дупчат с тел бод....Мен след секциото ме перфорираха с 13 тел бода и след 1 седмица ги иzвадиха...неzнам дали има връzка,но белег почти нямам...Сега 3 години след дори сама не съм сигурна къде е точно и го търся  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 237
Ще избледнее,спокойно.Моят вече изобщо не се забелязва,трябва много да се вторачиш за да го видиш.

# 4
  • Мнения: 7 803
Момичета неzнам дали zнаете,но тук(в Австрия) не 6ият след операция,а те дупчат с тел бод....Мен след секциото ме перфорираха с 13 тел бода и след 1 седмица ги иzвадиха...неzнам дали има връzка,но белег почти нямам...Сега 3 години след дори сама не съм сигурна къде е точно и го търся  Mr. Green
мен си ме шиха  Crazy

# 5
  • Мнения: 1 448
Моят е почти бял вече и мноогооо тънък  Laughing

# 6
  • Варна
  • Мнения: 119
И моя още не е започнал да избледнява.Да питам кога започва и вярно ли е ,че с времето се скъсява?

# 7
  • Мнения: 10 983
Май избледнява, като старите стрии Simple Smile
Искам да попитам - при секцио ниско долу ли режат или направо през средата на корема?  #Crazy

# 8
  • Мнения: 229
Мен ме ряzаха там,където са космите Embarassed

# 9
  • Мнения: 592
Очевидно е, че е субективно, според организама и способността му да заздравяват рани, отделно има значение каква е кожата, при по-белите (особено със светли очи) хора блезите се заличават много по-трудно. Но според мен няма повод за претеснение - при мен беше приди година и чак сега се появиха малки отсечки, където белега вече е с цвета на кожата и почти не се вижда. Доктора, който ме ши, го е направил по някакъв специален начин по-който гарантира, после минимум белези (така казаха сестрите, които ми махаха конците), но общо взето това въобще не ме вълнува - аз си обичам белега и това е скъп спомен за мен Hug

# 10
  • Мнения: 326
Търпение. Един познат хирург ми каза, че започва да избледнявя едва след 9-10-ти месец след операцията. Съветвам те да не се заглеждаш много в него - първите месеци е червеникав и много ясен, след това започва да избледнява /като всички белези  Wink/.

# 11
  • Мнения: 1 029
Родих преди почти 4 месеца и белегът ми също е червен и изобщо не избледнява.  Crossing Arms


Искам да попитам - при секцио ниско долу ли режат или направо през средата на корема?  #Crazy

Разрезът се прави ниско долу напречно, не по дължината на корема и е много тънък.
 

# 12
  • Мнения: 295
Малката е почти на 10 месеца и белегът ми доста избледня. Все още се вижда, но мисля че съвсем ще се заличи. В началото го мажех с Контактубекс.

# 13
  • Мнения: 191
Моят вече и той избледня,но докъм 6 месец все още беше доста ален.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Моят пък не е толкова избледнял.Док каза ,че ще си имам грозен белег ,защото имам бяла кожа  Rolling Eyes.Тъмните петна от шевовете обаче ги няма.

Общи условия

Активация на акаунт