Как се пържи цаца?

  • 25 685
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Дъщеря ми иска пържена цаца .Никога не съм приготвяла в къщи. Помагайте чистили се  . Как се пържи чувала съм че се нанизва на клечки . newsm78

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз пусках преди време такава тема и момичетата бяха много отзивчиви. Вече я пържа, след като съм я разтръскала с брашно в една голяма купа с капак. Не се чисти. Разтръскваш и пускаш в повечко мазнина. Успех  bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Не се чисти нищо... Хубаво е да се измие обилно с вода в гевгир... Прекрасна става цацата, когато след това се поръси и качествено обрашни с царевично брашно... И олиото трябва да е хубаво загрято, когато слагаш вътре цацата... Във фритюрник става най-добре, ама после тази мазнина с аромат на риба за какво ще я използваш...

Преди мнооого години, когато аз бях дете (ранните 80 на миналия век)... Вземахме клечки от метлата... Миехме ги и нанизвахме цацата през очите... А каква вкусна ми беше в онези години, ех, спомеееени... Wink

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Цацата се чисти иначе нагарча. Късаш главата  и с нея излизат червата, ако не искаш да махаш главите, я натискаш с нокът под хрилете към стомаха и вадиш червата. Посе мия, овалвам в брашно със сол и пържа. Може да ги нанижеш на клечки за зъби по няколко, така обръщането става по-лесно.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 488
Аз не съм пържила , но майка ми я пържеше по следния начин:
1.Я почиства
2.Овалва я в брашно
3.Нанизва я на клечки за зъби/така ще си по сигурна че е изпържена и от двете страни/ и по лесно се обръща.
Бон апети   chef

# 5
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Само да вметна за по-лесно пържене-ако имаш дървени шишчета,чупиш колкто ти е голям тигана,нанизваш рибата на тях и овалваш в брашно ,тогава в силно сгорещената мазнина.

# 6
  • Мнения: 163
За да стане хрупкава цацата трябва да се оваля в царевично брашно и мазнината да е много гореща. овалваш и пържиш. Не прави грешката като мъжът ми. Той един път реши да я оваля цялата и после да я пържи, тя си пусна водата докато загрее мазнината и стана една невероятна каша.
Значи: въпрос на вкус и желание е дали да я чистиш от вътрешностите. По заведенията из Варна никой не я чисти, а пък какво количество се изяжда лятото.
После осоляваш.
Загряваш мазнината
Ако искаш да стане по бързо и лесно вкарваш една клечка за зъби през очите им. На една се събират 4-5.
Овалваш в брашно и пълниш тигана. Ако мазнината във фритюрника ти е за смяна давай там че става бързо, лесно и вкусно.
Обръщаш вадиш и не похлупваш, за да си остане хрупкава. и Тогава пак бодеш, обрашняваш т.н



# 7
  • Мнения: 295
Благодаря ви .Отивам да я приготвям.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Ще ти кажа как става най - хрупкава:
Размразяваш, миеш и овалваш в брашно, като разделяш рибките, след това слагаш във фризера и замразяваш отново до пълно замразяване, вадиш, разделяш рибките и пържиш във фритюрник.
Рецептата е от най - хубавото капанче с цаца в цала София - там съм изяла един кораб с цаца. Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цацата НЕ се соли, а се овалва в брашно, размесено със сол и после се разтръсква хубаво в сито или гевгир да падне излишното брашно; пърженето е в голямо количество силно загрята мазнина, както са казали и другите момичета.

# 10
  • Мнения: 6 461
Първо почиствам цацата ,наистина е голяма играчка....... #Crazyнямам думи.
Слагам на един вестник брашно и в брашното малко сол.
Поставям цацата в брашното и овалвам като хващам от двете страни на вестника.
Пържа в силно загрято олио.

# 11
  • Мнения: 5 362
Не я чистя.Овалва се хубаво в брашно(по-добре царевично) и се пържи в много сгорещено олио.Най-добре във фритюрник.Става и на клечки,но е играчка,а пък ефекта е същия.

Общи условия

Активация на акаунт