SOS - до всички с печки ДИПЛОМАТ

  • 2 706
  • 6
  •   1
Отговори
От вчера съм горд собственик на въпросната печка с керамичен плот и газов котлон.Въпросът ми е към всички, за газовия котлон - копчето не задържа пламъка, това фабричен дефект ли е или има някаква особеност на този модел?

# 1
  • Мнения: 2 047
  Като натиснеш копчето прави искра, която трябва да пали газта. След това пускаш копчето и газта трябва да гори. Понякога не става от първия път, ако времето е по-студено, но по принцип така работи. За да прави искрата трябва да е включен щепсела, защото искрата е на ток.

# 2
  • Мнения: 102
На моята като натисна копчето и излиза искра, която пали, но ако пусна веднага изгасва. Трябва дори и след като се запали да изчакаш няколко секунди натискайки копчето,то продължава да цъка но това е нормално. Ама и едно обяснение напражих... Crazy
Да ти е честита новата придобивка! Wink

# 3
Благодаря ви за отговорите, момичета!
Аз винаги съм била с готвене на газ и тожа не е нещо ново, новото е да не ползвам запалка. Явно оттам ще е проблема, но реших да се допитам до вас преди да звънна в сервиза. Та - когато подам газ втората операция е да подам искра чрез бутончето и после натискам, и задърам голямото копче на газта. От 5 опита обаче един е успешен, а аз си стоя ......... и времето заминава и се нервя и ще си поискам стария котлон  "Сделано в СССР".
Стана дълго - ако имате мнение, моля!!! Иначе керамичен котлон и фурната -  грешка няма.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Аз действам така - след като съм пуснала газта, натискам копчето, завъртам го натиснато, и задържам около 3-4 секунди, докато се запали. Обикновено става от първия път  Laughing някой път от втория, ако не съм задържала достатъчно

# 5
Имам едно последно питане, за да се убедя че причината е в мен, или дефекта е в печката. В упътването пише /аз така го разбирам/, след подаването трябва да се самзапали до 8 сек., а аз нямам търпение тъй като газта изтича и мирише, и подавам искра с отделното бутонче. Къде е грешката?

# 6
  • Мнения: 569
И аз имах проблем с паленето, но просто трябва когато завъртиш копчето и се появи пламъка да натиснеш малко по- силно и няма да изгасне.

Общи условия

Активация на акаунт