Към майсторките на пити :) (спешно)

  • 732
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 319
Хайде момичета, помагайте.... За утре ме ангажираха да направя пита, но трябва да е готова към 10 ч сутринта. За да не ставам прекалено рано като за почивен ден  Embarassed може ли да направя тестото тази вечер, а да оформя и опека питата утре сутрин? Ако е възможно, как да съхраня тестото, без да го замразявам? Благодаря предварително newsm51

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 19:58 от Mari_Pz

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Напълно възможно е. Намеси го и го слижи в намазан с мазнина плик в хладилника. Внимавай да има достатъчно място, защото дори и на студено тестото ще си втаса и ще се уголеми доста.

# 2
  • Мнения: 50
Здравей Mari_Pz,

Щом питката ти трябва да бъде готова в 10 сутринта, задължително омеси тестото от предния ден, да речем към 3-4ч. следобяд, сложи го в хладилника, в найлонова торбичка.  Преди да си легнеш изкарай тестото от хладилника. През ноща то ще се отпусне и ще втаса. Струва ми се обаче, че пак ще трябва да станещ поне в 7.30 за да опечеш питката до 10ч.
Успех!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Мари, както ти е рекла Белинда - никакъв проблем....обаче аз замесвам тестото вечерта (не след обяд) и за сутринта ми е втасало трепач Grinning  ... айде успех и ако беше в Сф бих си помислила, че ще пробвам питата ти, че и аз утре съм на погача Laughing

# 4
  • Мнения: 319
Благодаря ви милички, започвам да го меся сега, утре ще пиша кво се е получило в крайна сметка. smile3508

# 5
  • Мнения: 319
Да се отчета - омесих тестото, стана прекрасно, обаче на другия ден като направих питата не ми се получи същата като първия път. Като наредих оформените кифлички не бухнаха като първия път. Може би защото е втасвало цяла нощ. Стана много вкусна иначе и всички бяха очаровани.

Общи условия

Активация на акаунт