Нормално ли е да му се наслагват боледуванията?

  • 896
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 755
Имам предвид , че тъкмо оздравее , ходи три дни на градина и отново пак е болен. В случая тъкво оздравяхме от двуседмично болудуване/лечение с антибиотик и т.н./ и тръгна на градина и в петъка като го взех вече кашляше. Вече се чудя нормално ли е това? newsm78 Rolling Eyes newsm78 Разбирам , че всички дечица боледуват в началото , когато тръгнат на ДГ/както е при Борис/,но така едно след друго ми се струва прекалено. За два месеца на него му се събират 12 дни ходене на градина на пресекулки...дори няма пълна седмица да е изкарал от понеделник до петък. Shocked Давам същевременно след като оздравя от вируса лекуван с АБ Рибумонил по схема и дори здрав не може да се задържи, за да си проведе профилактиката на имуностимулатора , защото той трябва да е здрав за да го пие/така знам/. А иначе не е болнав миналата година въобще не се разболявал , да знам , че срещата с много хора и деца в ДГ са предпоставка за боледуване , но чак пък толкова. Имам чувството , че го пращам , за да се разболява  Confused Ще се радвам , ако споделите опит и дадете мнение затова ...

# 1
  • Мнения: 2 731
Същите въпроси си ги задавах и аз само че като я пуснах на ясла -постоянно боледуваше нямаше цяла седмица там .Прецених че е по-добре да я спра да не ходи и да си я гледам .В този период започнах да и давам имуностимуланти -Бронховаксом ,Изопринозин ,Мултисаностол .Лятото тръгна на градина и да ти кажа не боледува толкова често(пу-пу).А и болестите и за сега минават без антибиотик за разлика от преди .Дано и твоето детенце спре да боледува .Много поздрави и здраве  bouquet

# 2
  • Мнения: 485
И при нас е така.Свилен вече е на 5г, а по-вече от 2седмици не може да ходи на градина.В крайна сметка педиатъра ни забрани категорично и каза и тази зима да сме в къщи, пък напролет живот и здраве...Неговите наблюдения са че има такива деца,които докато не отраснат до 7-8годишни,са постоянно податливи на инфекции и е по-добре да позакрепнат.Не знам дали е вярно, но аз заради доброто на детето спрях да ходя на работа и си го гледам.Много ми е трудно, но колкото и да опитвах все ми правеше поредица от разболявания с по 5 нтибиотика един след друг.Сега ще му махаме трите сливици, защото УНГ-то мисли че те са причината за честите болести, така че на градинка-чак другата година.

# 3
  • Мнения: 3 042
Моята щерка беше същата картинка докато ходеше на ясла, градина, предучилищна /беше в училище/. Пълен месец никога не се е събирало да ходи. Чак в първи клас нещата се пооправиха. Пак си боледуваше, но вече по-рядко. Тази година откакто тръгна на училище веднъж беше с хрема, сега кашля. До гуша ми е дошло от тези болести. Давам и Бронхо-ваксом есента, когато е болна давам Ехинацея и пак си боледува. Но с течение на годините явно придоби някакъв имунитет. В предучилищната много често отсъстваше, даже веднъж месец не ходи / пи 3 АБ/, но миналата година е отсъствала само 2 дни.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 497
Имам предвид , че тъкмо оздравее , ходи три дни на градина и отново пак е болен. В случая тъкво оздравяхме от двуседмично болудуване/лечение с антибиотик и т.н./ и тръгна на градина и в петъка като го взех вече кашляше. Вече се чудя нормално ли е това? newsm78 Rolling Eyes newsm78 Разбирам , че всички дечица боледуват в началото , когато тръгнат на ДГ/както е при Борис/,но така едно след друго ми се струва прекалено. За два месеца на него му се събират 12 дни ходене на градина на пресекулки...дори няма пълна седмица да е изкарал от понеделник до петък. Shocked Давам същевременно след като оздравя от вируса лекуван с АБ Рибумонил по схема и дори здрав не може да се задържи, за да си проведе профилактиката на имуностимулатора , защото той трябва да е здрав за да го пие/така знам/. А иначе не е болнав миналата година въобще не се разболявал , да знам , че срещата с много хора и деца в ДГ са предпоставка за боледуване , но чак пък толкова. Имам чувството , че го пращам , за да се разболява  Confused Ще се радвам , ако споделите опит и дадете мнение затова ...
Все едно за нас си писала. Точно същата ситуация две седмици беше болна в къщи с антибиотик, отиде от понеделник на градина ходи 3 дни и от снощи е с 38,7 и си е пак в къщи. Вече направо ми е писнало то лекари и лекарства.
Така беше и миналата година.

# 5
  • Мнения: 755
Despina , вие ходите ли на ДГ? И ако да втора година ли сте? Не намаляват ли боледуванията... Shocked моля те не ме отчайвай Tired ooooh! аз вече се замислям за спиране от ДГ , но не съм решила , защото виждам пък и знам , че там на децата им е приятно , въпреки сутрешните ревове и мрънкания. Научават много неща  по сина ми виждам и въпреки че много се дереше сутрин и не искаше да ходи там сега, когато е болен постоянно пита кога ще оздравее , за да е на ДГ при децата. Laughing Бързо оздравяване и на вас Despina  и дано не се разболяват толкова дечицата ни. Лек ден желая.  bouquet

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
За съжаление така се получава. Няма да забравя дъщеря ми беше така, като тръгна на ясла и после на градина. Всеки месец беше на антибиотици, постоянно червено гърло и Т. Някъде към 4 годишна възраст отшумя и започна по-малко да боледува. И сега като се сетя за тези години, ми призлява.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
Моята щерка беше същата картинка докато ходеше на ясла, градина, предучилищна /беше в училище/. Пълен месец никога не се е събирало да ходи. Чак в първи клас нещата се пооправиха. Пак си боледуваше, но вече по-рядко. Тази година откакто тръгна на училище веднъж беше с хрема, сега кашля. До гуша ми е дошло от тези болести. Давам и Бронхо-ваксом есента, когато е болна давам Ехинацея и пак си боледува. Но с течение на годините явно придоби някакъв имунитет. В предучилищната много често отсъстваше, даже веднъж месец не ходи / пи 3 АБ/, но миналата година е отсъствала само 2 дни.

Моята щерка е същата. Сега е в предучилищна и от септември до сега е била вече болна веднъж и сега се разнася с хрема(дано да се размине). Всички ме успокояват, че ще го израсте и много се надявам, че ми омръзна да сме като лазарет в къщи и винаги да има един поднос с лекарства.
Малкият ходи на градина от май, но от септември до сега вече три пъти е боледувал - една седмица на градина-една в къщи. Сега е ходил 6 дни на градина и както снощи му нямаше нищо, така сутринта се събуди с "хубава" кашлица.
Дано да проболедува и да свикне, че ако е същата история като сестра си- просто не знам...

Общи условия

Активация на акаунт