Спешно - въпрос за глазура на торта

  • 1 184
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Мамчета помагайте - мъжът ми днес е рожденник, но празненството ще е утре. Та ще направя торта във вид на топка. Въпросът ми е мога ли глазурата да я направя с шоколад - да речем купувам 2 шоколада разтопявам и омазвам хубавичко? и още нещо с какво мога да докарам син, винено червн и жълт цвят /освен с безвредна боя разбира се, защото не могада намеря Imp /?

# 1
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Честит рожденник-да е жив и здрав и много да се обичате Laughing
Относно тортата ти давам линк,където можеш да погледнеш торта във форма на футболна топка.Правила съм я за децата и много я харесаха.Глазурата направих с разтопен шоколад и сметана(става и със заквасена сметана,разбита с пудра захар).Украсяваш на квадрати,както е на снимката.Шоколад купувам натурален,разтопявам го на водна баня,прибавям на око масло или олио за блясък.Ако преценя,че ми е малко,мога да добавя още какао и пудра захар за количество,но може да се разтопи и повече шоколад.
За цветовете не мога да ти кажа как да станат...аз съм се запасила с великденските бои.Или...сетих се...един път бях останала без бои и никъде не намерих.Взех различни степчета(пликчетата с разтворим прах за пиене)-със сигуирност има жълто(лимон),червено(малина,ягода)...за синьо не съм много сигурна,но може би горси плодове ще го докарат.
Успех с тортата и после да се похвалиш  party023  newsm10

Ето и линка
Торта"Футболна топка"

# 2
  • Мнения: 294
един въпрос по глазурата - шоколада на водна баня ли го разтопяваш и кога се слага сметаната към него преди или след маслото - може ли малко повече обяснения Embarassed

# 3
  • Мнения: 294
мдааа, ми то трябва да се чете - извинявай ти си казала ама аз не съм прочела като хората Embarassed

# 4
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Глазурата не е една.Отделно се прави шоколадова глазура и отделно сметанова и след това се украсява,като топка Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 3 847
slato,

Какво стана? Успя ли с тортата?

# 6
  • Мнения: 294
Тортата стана чудесна. Обещавам скоро да пусна снимка. Ето какво направих - торта във формата на волейболна топка - в 3 цвята - бял, червен и син, като използвах бял шоколад за глазура. Червния го докарах със степче, а синия - беше останала малко великденска боя. Отзивите бяха страхотни, а волейбония отбор беше възхитен Wink

Много благодаря на всички, че ми помогнахте!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 847
Браво. Чакаме снимката.

Общи условия

Активация на акаунт