Пътуване и бременност.. ?!

  • 1 554
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Здравейте,
Помогнете със съвет да взема едно решение.......
Тези дни влизам в 8 ми месец, а "нашият тати" много иска и настоява да го придружа на едно гости на разстояние ,път София - морето. Да ще пътуваме с удобна кола, но аз малко се притеснявам, защото съм чувала, че май не е много добре да пътувам сега.....
Пазя си къщата от 5 ти месец насам и не смея много, много да се правя на "майка - героиня"
Дали да рискувам ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 043
Аз не бих рискувала, ама аз съм малко параноясала в това отношение. Колата ви може да е удобна, но нашите пътища са доста опасни.

# 2
  • Мнения: 1 029
Най-добре да се консултираш с наблюдаващия бременността ти гинеколог по този въпрос. Все пак той най-добре знае какво е състоянието ти. Аз лично избягвах да пътувам на дълги растояния след 7ми-8ми месец, но съм чувала за много други бременни, които не се притесняват от това.

# 3
  • Мнения: 372
Говори с лекаря си.
Не съм имала никакви проблеми през бремеността. Не се спрях през цялата бременост.  Дори седмицата преди да родя ходихме 3 пъти да Казанлък през  Шипка по онези дупки, ужас. Пиех магнерот и но шпа, когато пътувах. Но като резултат родих 20 дни преждевременно, поради разкъсване на плацентата, ми предизвикаха раждане, без да съм имала никакви симтоми за такова. Слава богу бях влязла в 9м. При следваща бременост няма да си правя такива експерименти повече  Naughty
Та, съвета ми  е ти сама да си прецениш, но не е хубаво да рискуваш  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 499
Ох, аз в 8 месец пътувах с автобус 4 часа.Това беше най-кошмарното пътуване в живота ми.100 пъти съжалих, че съм тръгнала.Беше ми неудобно, тежеше ми корема, болеше ме кръста, място не можех да си намеря тия 4 часа на една седалка.Но все пак не знам, може би с кола бих се чувствала по-добре.Много добре си помисли как ще се чувстваш и ако не ти се ходи много, по-добре си остани в къщи.Другия вариант питай гинеколога си и реши според неговата препоръка.Ако все пак се решиш - приятно и леко пътуване!

# 5
  • Мнения: 1 986
 Зависи от състоянието ти,и от това,какво ще те посъветва лекаря-аз нямах проблеми с бременността и с пътуванията PeaceАко решиш да пътуваш,избягвайте второ- и третокласните пътища и правете често почивки Peace

# 6
  • Мнения: 284
Щом се чувстваш добре нищо не пречи да пътуваш.Аз в 8 месец ходих  на море това лято Mr. Green

# 7
  • Мнения: 888
Моята първа бременност беше безпроблемна, освен фактът че родих седмаче! Cry
Мила, не си струва риска, вярвай ми...едно преждевременно родено дете крие страшно много бъдещи проблеми...едно пътуване /колкото и хубаво да е то.../ не може да се сравни с мъките на едно дете "с увреждания" !

# 8
  • Мнения: 3 456
Е, сама си знаеш, че в този етап на бременността не се препоръчват дълги пътувания, но познавам многожени, които си пътуваха без никакви притеснения. След като ти обаче не си сигурна и се притесняваш- не отивай, ако недай си Боже стане нещо никога няма да си го простиш! Не искам да те плаша- просто слушай инстинкта си.

# 9
  • Мнения: 10 982
Най-добре говори с лекаря  Simple Smile Макар че ако сте с удобна кола, няма какво толкова да стане - ще карате внимателно, ще спирате за почивки и т.н.

# 10
  • Мнения: 1 341
Първо се посъветвай с лекаря си!
Аз в 8-ми месец ходих до морето,но и бременността ми беше лека и безпроблемна.През цялата бременност и до края не съм се спряла,обичам да пътувам и го правех.

# 11
  • Мнения: 8 505
Аз пътувах в края на 8.,началото на 9.месец,разстоянието-около 400км в едната посока.Бях си взела направлението за всеки случай.Чувствах се повече от добре,пътувах с автобус.Ако лекарят ти даде зелена светлина,само от теб зависи дали ще пътуваш.

# 12
  • Мнения: 1 196
Ти най-добре си знаеш как се чувстваш!Послушай сърцето си,за да си по-спокойна и да не се обвиняваш!
Но не мисля,че е проблем ако всичко с бременността ти е наред!

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ти най-добре си знаеш как се чувстваш!Послушай сърцето си,за да си по-спокойна и да не се обвиняваш!
Но не мисля,че е проблем ако всичко с бременността ти е наред!
Да, така е - аз и в деветия месец си пътувах и нямах грижи, но бременността ми беше лека.......

# 14
  • Мнения: 1 294
Пропътувах разстоянието Бургас-Добрич за да родя там в девети месец.Преди това пропътувах същото разстояние в осми месец.Не мисля че има проблем да пътуваш ако нямаш проблеми с бременността, но за всеки случай защо не обсъдиш това с гинеколога си? Hug

Общи условия

Активация на акаунт