За секса пак?

  • 1 906
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Докато бяхте и сте бременни-колко често правехте секс? Какъв е шанса от преждевременно раждане заради секс след 20г.с? Само аз ли получавам "контракции" след секс и трябва ли да се лиша от него-поне засега?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 956
Ах този секс!!!
От както съобщих на мъжа ми, че съм бременна (близо 3 месеца), съм подлижена на сух режим. Сух в два смисъла. Първо за тези 3 месеца мъжа ми ми пусна само веднъж. Много го е страх и се тревожи, макар мъжката да заобикаля темата... Е - и на мен ми е тревожно, но като загоря много въобще не мисля за нищо и отказите ме влудяват.
Второ - като имах щастието да бъда ощастливена със секс този заветен единствен път - установих, че положението е сухо. Т.е. хормоните през бременността изиграват лош номер и предизвикват т.нар. сухо влагалище.
Що се отнася до контракциите по време на секс - по-добре да се пита лекаря, защото понякога това не е шега работа. КАквото ти каже лекаря - така трябва да бъде.

# 2
  • Мнения: 6 607
Консултирай се с лекар на мен ми го забраниха заради скъсена шийка ,но нямах и голямо желание.

# 3
  • Мнения: 426
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.Четох някъде,че контракциите се дължат на оргазма и ги има след секс.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 819
Цитат
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.
Peace

# 5
  • Мнения: 5 103
Цитат
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.
Peace

Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 508
Консултирай се с лекар. Аз правех секс до 9тия, но не съм имала контракции

# 7
  • Мнения: 831
Ако всичко ти е наред, няма смисъл да се притесниаваш да правиш секц, стига да имаш желание....аз нямам особено такова, може би защото не мога да разполагам свободно с тялото си и това много ме ограничава.
Относно сухото влагалище, има овлажняващи гелове по секс-шоповете. Ние ползваме от години такъв, понеже изобщо след първото ми раждане си страдах от сухо влагалище и сме много доволни от гелчето WinkКазва се BIOglide (вземама аналния, защото е по-приятен и по-добре овлажнява)
Успех!

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Получих контракции в 6-тия месец и започнах да пия хапчета за задържане и от страх спряхме секса с мъжъ ми, но като влезнах в 9-тия го подновихме Peace

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Консултирай се с лекар той ще ти даде по-добър съвет.

# 10
  • Мнения: 1 029
Наистина зависи от здравословното ти и емоционално състояние.  Аз се чувствах добре, имах желание и го правех редовно до раждането. Хубаво е да се консултираш с гинеколога ти все пак.  Hug

# 11
  • Мнения: 3 092
При мен не е имало проблеми , но  смятам че ако лекаря намира причина , поради която не трябва да го правиш е по -добре да го послушаш  Peace

# 12
  • Мнения: 3 499
Не си само ти.По принцип съм чела, че при оргазъм матката контрахира, а също и когато мъжът свършв в жената.Ние правехме секс през цялата бременност, дори повече отколкото преди това.Винаги след оргазъм получавах контракция, но тя отминава за няколко секунди и е безболезнена.На мен подготвителните контракии ми започнаха още от 6 месец.Така, че ежедневно имах по няколко такива.Когато правехме секс - също, винаги.Питала съм гинеколога си и той каза, че е напълно нормално при оргазъм матката да контрахира и няма нищо опасно.Стига разбира се да няма болка, а също и кървене.Мисля, че нямаш поводи за притеснение, разбира се, бъдете по внимателни.Нека секса да е нежен и приятен, не бурен и болезнен.  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 186
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.Четох някъде,че контракциите се дължат на оргазма и ги има след секс.
Напълно подкрепям Peace
Аз от както разбрах че съм бременна да съм правила с мъжа ми секс.....има-няма 5 пъти за 9 месеца......много ме беше страх да не стане нещо и затова я карахме на сухо......и поради тази причина имах доста пъти мокри сънища Joy и постоянно свършвах докато спя.....незнам при вас случвало ли ви се е newsm78.....вечно все се събуждах и хоп-получавам оргазъм ей така без нищо PeaceПосле винаги получавах контракции и ме болеше корема от оргазма

# 14
  • Мнения: 2 757
Сама си преценяваш секса ли е по-важен или детето. От тук натам заради детето ще се лишаваш от много неща, включително и секс. Така че свиквай с тази мисъл

Общи условия

Активация на акаунт