Моля препоръчайте ми добър сироп за кашлица

  • 18 479
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Сироп от който сте доволни за детенце на 1,9 годинки.
Само искам да отбележа, че уж всичко е наред при детенце, чисти дробове, здраво гърло, но не спира да кашля. Възможно е и да кашля от секретите в нослето, но ми е мъчно като кашля по цяла нощ.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо не зададеш този въпрос за педиатъра на детето? Сироп се изписва според нуждите. Освен да пробваш с хомеопатичния Стодал, всичко друго би било експеримент за сметка на здравето на детето.

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Защо не зададеш този въпрос за педиатъра на детето? Сироп се изписва според нуждите. Освен да пробваш с хомеопатичния Стодал, всичко друго би било експеримент за сметка на здравето на детето.
newsm10 newsm10 newsm10

# 3
  • Мнения: 7 474
Хомеопатката ни препоръча Хустагил ,мащерката била добра за кашлицата.
 А доктора УНГ ни изписва Еуреспал при лоша кашлица. Ама все пак си се консултирай с лекар Peace

# 4
  • Мнения: 1 564
Хустагил или Проспан Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 546
Само да се има предвид, че за децата предразположени към алергия не се препоръчват особено сиропите на билкова основа.  Naughty

# 6
  • Мнения: 1 425
Да ти кажа нашата педи изписва сиропи за кашлица много,много рядко.Винаги ми е казвала,че щом детето кашля значи отхрачва и няма смисъл да се подтиска кашлицата.Пък незнам ...........  bouquet

# 7
  • Мнения: 5 391
Моето дете също кашля заради секрети, изписаха ни Проспан, ама никакъв ефект.Впоследствие започна да пие сироп, който е за отхрачване-Вентолин, много съм доволна Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 546
Вентолина не е точно за отхрачване но вярвам, че сте доволни от него. Доста добър е в случаите на кашлица при децата. Peace

# 9
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 371
Само искам да отбележа, че уж всичко е наред при детенце, чисти дробове, здраво гърло, но не спира да кашля. Възможно е и да кашля от секретите в нослето, но ми е мъчно като кашля по цяла нощ.

Това все едно е писано за моят син. За една семица два пъти го водих при педиатърката. Сироп за кашлица не ни изписа. Изписа Хустагил за мазане само.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
Защо не зададеш този въпрос за педиатъра на детето? Сироп се изписва според нуждите. Освен да пробваш с хомеопатичния Стодал, всичко друго би било експеримент за сметка на здравето на детето.

Ами претендирам, че все пак съм интелигентен човек и за да пусна тема с такова питане явно съм минала през всичко възможно и след като не е дало ефект се обръщам към хора справили се с този проблем. Не мисля, че тази кашлица и сополките са толкова сериозни след като всичко друго е наред. Аз не искам да ми препоръчват антибиотик все пак, а сиропче с добър ефект.

# 11
  • Мнения: 1 455
Понякога давам на децата билкови сиропи - Хустажил или Бронхитол. От Хустажил-а съм по-доволна. Друго, което много помага за кашлицата, е инхалации с физ. разтвор. Ако нямаш инхалатор, тогава - над котлона. Може да сложиш чаена лъжичка сол и малко сода, а също и лайка.
Вентолинът е за бронхиален спазъм, не се пие просто за отхрачване. Има доста странични ефекти и не е добре да се прекалява с този сироп. Обикновено лекарите изписват и др. сироп, който е за отхрачване, защото Вентолинът е за разширяване на бронхите.

# 12
  • Мнения: 4 392
Сироп от който сте доволни за детенце на 1,9 годинки.
Само искам да отбележа, че уж всичко е наред при детенце, чисти дробове, здраво гърло, но не спира да кашля. Възможно е и да кашля от секретите в нослето, но ми е мъчно като кашля по цяла нощ.
Универсален сироп за кашлица няма. Зависи каква е кашлицата. Симона направо я наливах с Проспан, по препоръка на педиатъра, но ефектът беше повече от никакъв!
Купи си Стеримар и пръскай в нослето.  Peace
Ако кашлицата е влажна, добър ефект има сиропът на д-р Тайс. (Не сме го пробвали. Това са думи на нашата хомеопатичка. Така и не го купих, защото се оправихме без него.)

# 13
  • Мнения: 822
Момичетата са написали по-важното според мен...Зависи от кашлицата.Трябва да изключиш кашлица на алергична основа.
Доволна съм от Мукоплант на Д-р Тайс с жиловлек.За мен това е сиропът,при който усетих ефект още на втория ден,но зависи много от случая...
Отделно,тук не препоръчват сироп при кашлица под 2 години.Но сиропи се продават свободно и след консултация с лекар съм давала и в по-ранна възраст... Peace

# 14
  • Мнения: 3 456
На моята дъщеря много й помага Хстагил. Знам, че няма универсален сироп, но съм склона да купувам този, а не някакъв друг и в крайна сметка пак да стигнем до този, за да се оправим.

Общи условия

Активация на акаунт