За течната сметана за торти

  • 8 264
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 395
Преди доста време правих торта с такава сметана и сега  не си спомням, колко захар точно се слагаше. Thinking
Става дума за течните сметани за торти от типа на Hoppla-та.
Нали само захар слагам и разбивам с миксера до постигане на абсолютната гъстота.
Смятам да се потрудя днес с такава сметанова торта. Laughing
С готови блатове, естествено. Simple Smile  Wink

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Копче, те не са ли достатъчно сладки? Аз не ги подслаждам допълнително... Ще сиропираш ли блатовете? Тогава пък съвсем внимавай:-)))
Иначе като технология да, само разбиваш с миксера както е по указанията на опаковката.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 395
Ами, честно, забравила съм, какви бяха. Embarassed  Rolling Eyes
Или пък имаше някаква друга сметана, която се сгъстяваше със захар. Ох, не помня. Отдавнма не съм правила със сметана. Само с яйчен крем правя винаги.
А за сиропирането-не го практикувам. Само с прясно мляко-леееко подсладено. Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ами то има и сметана за готвене, тя не е подсладена...ако купиш от нея, сложи захар. Ама другата поне според мен си е бая сладка...ама ти пробвай:-))) ако има нужда ръсиш с захар и готово! На мен ми е много вкусна тая сметана...Simple Smile))

# 4
  • София
  • Мнения: 9 395
А ти само с Хопла ли си правила или има и други сметани? Че аз само тази знам.
А с тази от кофичките? Като кисело мляко? Thinking

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: kopche
А ти само с Хопла ли си правила или има и други сметани? Че аз само тази знам.
А с тази от кофичките? Като кисело мляко? Thinking


Отдавна не съм купувала подсладени, наскоро купувах за готвене ама има разни-безобразни по магазините. И сладка купувах всъщност...и така и не я разбих...с Гого я изпихме:-)))))))

# 6
  • Мнения: 1 116
Цитат на: kopche
А ти само с Хопла ли си правила или има и други сметани? Че аз само тази знам.
А с тази от кофичките? Като кисело мляко? Thinking

Мисля че в Билла имаше освен на Хопла и на Президент течна сметана(е това беше преди няколко години де), ползвала съм ги и двете за торти за кремове и не съм слагала захар. Към заквасената обаче слагах, крема не става такъм пухкав като този от течната, то зависи и от самата торта, имах една рецепта която специално се правеше с крем от заквасена сметана, защото блатовете трябваше да си поемат от крема, той става по-течен.
Щом до сега си правила все с млечен крем, те блатовете се напояват от него и омекват, но ако сега правиш с крем от течна сметана ги сиропирай малко повече, освен ако не обичате сухи торти.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 395
Цитат на: Di5
Мисля че в Билла имаше освен на Хопла и на Президент течна сметана(е това беше преди няколко години де), ползвала съм ги и двете за торти за кремове и не съм слагала захар. Към заквасената обаче слагах, крема не става такъм пухкав като този от течната, то зависи и от самата торта, имах една рецепта която специално се правеше с крем от заквасена сметана, защото блатовете трябваше да си поемат от крема, той става по-течен.
Щом до сега си правила все с млечен крем, те блатовете се напояват от него и омекват, но ако сега правиш с крем от течна сметана ги сиропирай малко повече, освен ако не обичате сухи торти.

Di5, преди малко видях снимката на тортата-таралеж, която беше пуснала в една друга тема. ВЕЛИКО!!!
Признавам те за титан на сладкарската мисъл! Simple Smile

Значи сега ти ме подсещаш, че точно на тази заквасената сметана се слагаше захар, за да се сгъсти и да стане като крем. Ама на мен пак на кисело мляко си ми бие и това си е Tired . Тя не ме кефи.
А иначе да -блатовете омакват от само себе си от топлият крем, но със сметаната-ще трябва да ги полея малко с мляко преди това Thinking . Въпреки, че купувам от най-тънките балатове за торта винаги.
Имам и малко боички, та ще се развихря и с оцветяване-да. Simple Smile
 Имате ли вие други идейки за ракрасяване?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 328
с растителен произход, т. е. не съвсем сметана? А тази в кофичките, която е заквасена, би трябвало да е тъкмо млечна. Струва ми се, че оттам иде разликата във вкуса на всяка от тях. Аз ползвам за сладкарски цели течната, без да добавям захар, защото е овкусена, а заквасената ползвам, като готвя.

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Течната сладка сметана може и да се разреди с прясно мляко и става по-лека. То на опаковката пише  Wink

Общи условия

Активация на акаунт