Заспиване на гърдата

  • 569
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 605
Покрай zъбите дъЩеря ми се нау4и да zаспива само на гърдата  ooooh!  Първите 2 иzляzоха, следваЩите ве4е се виждат но не я мъ4ат оЩе, но въпреки това не Ще да се успокоява и zаспива беz гърда. Залъгалка не приzнава....

Как да я оту4а? Или е оЩе малка? Как се справихте вие с такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 2 070
За мен това не беше проблем, а улеснение в продължение на година и нещо... Година и полвина кърмих, но отучването от заспиване на гърда за следобеден сън стана към година и 5мес, а за нощния малко преди да я отбия изцяло... Направих го, за да и е по.лесно на яслрата, мислех, че ще е проблем да заспива изведнъж без мен, а без гърда съвсем.... След това само като легнех до нея и заспиваше, явно спомен от това, че винаги съм лягала да я кърмя и да заспива... 

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз пред варианта друсане на ръце в несвяст избрах приспиване на гърда и все още, ако не е в количката, заспивана цица. За мен не е проблем, а решение на проблема. Както виждаш е почти на годинка. Мисля, че сама някога ще спре да се приспива по този начин. Laughing

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син от две седмици отказва да суче вечер, но пък започна да заспива сам в креватчето. Много съм се чудела как ще го отуча от заспиването на гърди, но той взе, че ме изненада и сам, и без бой се отказа  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 390
И ние заспиваме на гърда от няколко месеца, но наистина си е улеснение. Ще го давам на ясла, обаче, на 1 годинка и 2-3 месеца и не знам тогава как ще се справя. Дано се включат опитни мами .

# 5
  • Мнения: 4 242
Винаги съм предпочитала да приспивам дъщеря си за 5мин на гърда, вместо да губя време с други варианти. Но и ми доставя удоволствие. Предполагам докато се кърмим ще е все така, поне не мисля да я отказвам, защото не ми и пречи.

# 6
  • Мнения: 2 959
Татянка, и ние с Дана така се приспиваме често. Но както казва Мери това и за мен е по- добрият вариант от всеки друг- безболезнен, бърз, без сълзи, а понякога дори с усмивка съпроводен. Честито Ви второ зъбче на Миленката! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 648
Лошото на този метод, че не можеш никъде да мръднеш! Ето сега ходя на лекции и проблема със спането си седи! Сега времето е хубаво и майка ми, която го гледа, докато ме няма, просто го извежда навън и той заспива, но зимата...! Мъжа ми, а и аз, иска да гледаме една постановка в народния, но как да стане като мати ще иска да заспи точно по това време за през ноща? И аз съм в размисъл!

# 8
  • Мнения: 6 461
Моят Пламен докато го кърмех заспиваше на гърдата,но в момента в който го дръпнех за да го сложа в кошарата се събуждаше и надаваше един рев ама рев...... ooooh!
Не съм търсила начини да го отучвам.....дремехме по цял ден аз седнала или легнала а Пламе....суче ле суче...... Mr. Green

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Моята кокона така свикна да заспива на гърда и до ден днешен не заспива, без да е гушната  Naughty Изобщо не ги мисля лелките в яслата как ще я приучат да заспива сама  #Crazy

# 10
  • Мнения: 289
А ти всъщност, Татяна, защо искаш да я отучиш от това приспиване? Ако няма някаква причина като започване на работа, даване на детегледачка, или нещо друго, мисля че не е нужно точно покрай появата на зъбките да се мъчите с отучване.

Мен лично много ме улеснява приспиването на гърда, вместо да го нося, да пея, или разни такива номера. Освен това, когато сме навън например, се приспива с возене в количката, понякога заспива просто като си легнем един до друг, понякога с биберонка, нещата непрекъснато се променят, така че, ние сме на "волна програма" засега  Simple Smile не налагам никакви правила само защото така трябва, всяко дете е различно. Така че, не се притеснявай предварително, често нещата сами се нареждат.

# 11
  • Мнения: 2 381
Как да я оту4а? Или е оЩе малка? Как се справихте вие с такъв проблем?
Не мога да ти кажа как би могла да отучиш бебка от заспиването на гърда.И ние така заспиваме открай време, не само откакто започна зъбоникненето.Понякога сама заспива-когато сме навън или вечер, ако е уморена много WinkЗа мен това не представлява проблем.Дори ми е по-лесно.

# 12
  • Мнения: 7 605
То4но така zапо4н и при нас Дейzи, със zъбоникненето. До тогава я приспах на ръце, седнала върху една голяма надуваема топка и се люлеехме докато тя zаспиваШе. Ве4е не минава номера. Не Ще да лежи в ръцете ми, нервни4и, по4ва да се иzправя, накрая пла4е. И ниЩо освен гърдата не може да я успокои. И освен това, ако преско4а стария ритуал и й давам да су4е, не zаспива. Та какво става, кърмим се, опитвам се да я приспя и хоп, пак на гърдата  Crazy 

И моите мисли са както на Вени, какво Ще стане ако някоя ве4ер ме няма, беz zна4ение поради коя при4ина 4е е то?

Еделиа, сега покрай zъбите раzбира се 4е няма да я оту4а, не е подходяЩ момент  Wink  Пък и се радвам 4е мога в такъв труден момент да я успокоя сравнително лесно. Но, сега иzлиzат горните, какво Ще направя ако кърменето с горните става болеzнено, ако хапе, и трябва да я отбия? Направо не ми се мисли  Sad

# 13
  • Мнения: 2 381
Виж тази статия от библиотеката: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80240.0   и не се притеснявай от зъбките на бебето.Ние вече имаме 4 зъба.Понякога ме загризва, тогава пъхам пръст в устичката й, за да извадя зърното и я поглеждам страшно Mr. Green

# 14
  • Мнения: 728
Лично аз не съм се справила и голямата така заспиваше, после се пристрасти към шишето и до към третата си година много трудно заспиваше, дано статията от библиотеката да ти помогне.

Общи условия

Активация на акаунт