Money talks!!!

  • 1 516
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Отдавна се каня да ви питам.
Проява на лош вкус ли е да се говори за пари или напротив?
Споделяте ли охотно кое колко ви е струвало и дразните ли се, когато някой друг го прави пред вас?

# 1
  • Мнения: 936
Знам, че по принцип не е прието да се говори толкова директно за пари. Аз в повечето случаи си казвам кое колко струва. Дразня се, когато някой парадира с парите и скъпите придобивки, все едно че това го издига над другите с по-малки финансови възможности.

# 2
  • Мнения: 239
Отдавна се каня да ви питам.
Проява на лош вкус ли е да се говори за пари или напротив?
Споделяте ли охотно кое колко ви е струвало и дразните ли се, когато някой друг го прави пред вас?

При положение, че всички очевадно предимно към това се стремят не мисля, че е редно да мълчат и да се правят на ударени, а? Ти като искаш да ядеш правиш ли се на сита постоянно? Не мисля.

Какво е добър вкус? Знаем ли ние, с българските паспорти какво е вкус въобще и какво е общото между нашия вкус и вкуса на хората, които са измислили термина 'добър вкус'?

За мен добрия вкус е ясен - лайфстайл. Нокиа, Мерцедес, Версаче, Армани, злато, пичета, сленг, среда, маниери.

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Обичам да споделям за добрите си попадения, къде какво съм видяла, споделям информация.
Тъй като никога не съм целяла да си купувам скъпи неща заради цената, не съм й коментирала в тази светлина.
Мммф, Жоржино, платината не е ли по-стайлиш, отколкото златото? Или я бъркат със среброто и пичетата залипсват от календара?  Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 4 865
не ми пречи - който иска да си говори, ако някой ме пита - казвам. и не ме е срам да кажа, че за определено нещо не бих дала много пари.
скоро един колега ме гледаше смаяно като казах, че ютията ми струва 20 лв - един вид, как може да се излагам с толкова евтина ютия. ами може. купих я за временно ползване, пък тя се оказа държелива Wink

# 5
  • Мнения: 239
Обичам да споделям за добрите си попадения, къде какво съм видяла, споделям информация.
Тъй като никога не съм целяла да си купувам скъпи неща заради цената, не съм й коментирала в тази светлина.
Мммф, Жоржино, платината не е ли по-стайлиш, отколкото златото? Или я бъркат със среброто и пичетата залипсват от календара?  Joy

Златото предлага по-висока възвръщаемост. Бият го само алуминият и едни железа. Едно е на врата ти да пише 'платина', а друго е на него да пише 'едър инвеститор с глобален размах'.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Уф...

# 7
  • Sf
  • Мнения: 808
Да, не виждам нищо лошо в това да споделиш с близки и приятели кое къде за колко. Друг е въпросът дали искаш пред непознати и познати да се покажеш, че видиш ли колко пари имаш.

Един ден ги имаш, на другия може и да ги нямаш...

Малко жени разпознават платината като я видят. Но точно те си заслужават да бъдеш с тях после Wink

# 8
  • Мнения: 5 577
 Grinning Не говоря за пари, защото ги нямам попринцип. Но не мрънкам, не се оплаквам. Това си мой проблем.

Това, че пролетта моето дете ходи с гуменчици от 3 лв, защото тъкмо се местихме на квартира и нямахме възможност да му купум други не ме накара да се чувствам зле. Или това, че трета зима ще нося едни и същи ботуши също не ме комплесира. Е, искам естествено нови, мъжо смени работата и дано ме огрее. Ама и да не - здраве да е, пак хващам окото, дет се вика. Flutter
Самчувствието ми няма да е наранено грам.

Контактувам с момичета на които това не прави впечатление. Не влияе на нашите отношения. И изобщо няма значение за държанието ни една към друга. Кое колко ни струва обсъждаме, и далу тук ще се чувства зле човек си е негова вътрешна нагласа и вкус. До сгеа не съм попадала сред хвалещи се хора, или такива, които са се опитвали да накарат другите да се чувстват зле от тяхното имане. Или съм попадала, но не съм го усещала така.

Не е проява на лош вкус да се говори за пари, когато ги имаш. И не съм съгласна, че това кара някои да се чувстват зле - напротив. Пак казвам - това, че нямаш финансова възможност за дадено нещо си е твои проблем.
Хвани се и работи, изкарай пари.  Laughing

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 15:25 от Вергилия

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В повечето случаи е проява на лош вкус. И на някои други неща. Wink

# 10
  • Мнения: 5 877
Определено не е добър вкус.
Както и за храната впрочем - представете си купон, на който някой се приближава към вас и ви доверява "На закуска изядох две мекици, айран и три понички". Вие кимате разбиращо. Само че ухажорът не спира: "Към десет и половина обаче нещо ми престърга и си взех "Сникърс". На обяд ядох таратор, ама копърът май беше прекален, после пиле с картофи, чудна мазна кожичка имаше, а накрая си взех два крема брюле, ама много приличаха на малеби." И докато се чудите откъде се взе този шантав кавалер, той додава убеден, че това вече не може да не ви свали: "А следобяд изядох една кифла с локум!"

Аналогично е някой да се хвали какви пари има и как си ги харчи  hahaha

# 11
  • Мнения: 2 700
Отговарям без притеснение ако ме попитат, но инициативата да разказвам не идва от мен.
Не се дразня ако го правят пред мен или по-точно зависи от посоката на самия разговор - ако нещо е споделено информативно, нямам нищо против. Но ако натрапчиво се повтаря това толкова, пък онова еди колко си - така се дразня.
Що се отнася до това дали е проява на лош вкус - по-скоро да, но искаме или не, животът се върти около парите.

# 12
  • Мнения: 1 629
Аз обичам да се фукам. Независимо дали нещото е скъпо или втора употреба, подарено или намерено. Просто обменът на информация трябва да върви Crazy Рдвам се на нещата на другите хора по същия начин, независимо колко струват. И тъй като кичурите са актуални, ще вметна за по-голяма яснота, че ми се е случвало да дам 100 лева за фризьор, но като си подстрижа сама бретона, не мож ме удържа да не го споделя. Хора, вкусове, нрави...

ПП А, и прекалено добрият вкус понякога ме плаши. Парадирането си е съвсем в границите на човешкото.

# 13
  • Мнения: 3 331
Парите са си част от ежедневието ни и да не говорим никак, ама никак за тях, определено си е трудна работа... Crossing Arms
Но ако говорим за лош вкус... Преминеш ли границата, независимо за какво говориш, определено е липса на нещо си...
А можеш да прекалиш независимо дали говориш за това колко скъпо ти е излезнало новото палто, кола, самолет и т.н. или напротив - когато тема на разговора е как днес не си купил салам, а само хляб...
И в двете ситуации се чувствам леко неудобно/във втората даже не леко, ами направо тежко неудобно/. А когато някой ме накара да се почувствам неудобно, значи има ужасно лош вкус. Тъй да знаете Wink

# 14
  • Мнения: 6 167
Отдавна се каня да ви питам.
Проява на лош вкус ли е да се говори за пари или напротив?
Споделяте ли охотно кое колко ви е струвало и дразните ли се, когато някой друг го прави пред вас?

не, не говоря за пари, долно ми е.
или поне се опитвам да не го правя.
ако ме питат нещо колко е струвало - казвам без да крия.
проява на лош вкус и тн.
но не ме дразни , когато друг говори - обикновено това
са не много възпитани хора, които като са се намерили с някой лев и умират да
го .. изкажат.

няма да забравя преди 10ина години,
моя позната беше при гаджето си американец
в Щатите за Коледа.
И после ми показва снимки...
на  една снимка си беше отворила хладилника,
снимала вътре съдържанието след което със стрелкички
беше надписала кое млекце колко е струвало.
да се види , демек.. и аз незнам какво.

та, всеки да живее както знае.

Общи условия

Активация на акаунт