Млечна майонеза

  • 16 555
  • 20
  •   1
Отговори
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Продукти: 1 ч. ч. прясно мляко, пудра захар - на върха на ножа.
Приготовление: двата компонента заедно се разбиват в един компотен буркан с пасатора, който пърновачално е в долна мъртва точка и се издига плавно за няма и минута.
Овкусява се и се ползва като яйчената майонеза  Hug

# 1
  • Мнения: 189
Не бях чувала за такава майонеза. Ще пробвам задължително. Дано не стане като яйчената Embarassed, че пак ще я хвърля.

# 2
  • някъде в България
  • Мнения: 65
Нещо като олио не се ли слага? До сега съм правила доста сладкиши с прясно мляко и пудра захар, но нито един крем не е станал на майонеза. Пък и малко се съмнявам, че ще се сгъсти толкова. Би ли ми обяснила, колко време се бърка са пасатора за да сдобие необходимата гъстота на майонеза.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Хех, и аз леееекинко се съмнявам да стане Simple Smile

Ето рецептата за моята млечна безяйчена домашна майонеза - много лека и свежа.

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хех, и аз леееекинко се съмнявам да стане Simple Smile

Ето рецептата за моята млечна безяйчена домашна майонеза - много лека и свежа.


Тази ми звучи чудесно - ще я пробвам!

# 5
  • някъде в България
  • Мнения: 65
Бу, и аз мислех, че точно така се прави майонеза. Нещо не ми звучи да се прави с прясно мляко и пудра захар.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
И аз по рецепта като на Бу я правя

# 7
  • Мнения: 422
Има ли значение млякото домашно ли е или от магазина?Вие с какво я правите тази майонеза?

# 8
  • Мнения: 634
И аз се чудя как ще стане майонеза по тази рецепта ooooh!може да пробвам
иначе-и аз по рецептата на Бу си я правя bowuu

# 9
  • Мнения: 2 818
Според мен е сбъркана рецептата. Прави се с олио, доколкото знам, но аз лично не съм правила. Но е много лека и вкусна  Peace

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Много странна майонеза  newsm78 Май има грешка...че пък и пудра захар  #Crazy Абе я да си карам аз на млечната майонеза на Бу  Joy

# 11
Аз мисля, че арина е имала впредвид да се смеси нормална купешка майонеза с 1 ч. мляко и малко захар. newsm78

# 12
  • Русе
  • Мнения: 763
И аз правя майонеза като Бу, но определено не е диетична. Правила съм я и с домашно и с купено мляко и се получава. Резултатът е по-добър, ако млякото е студено.

# 13
  • Мнения: 189
И аз направих млечната майонеза. Стана страхотна. Добавих смлени орехи и чесън като добавка.

# 14
  • Мнения: 422
И аз правя майонеза като Бу, но определено не е диетична. Правила съм я и с домашно и с купено мляко и се получава. Резултатът е по-добър, ако млякото е студено.
Мерси. PraynigВече си мислих, че никой не чете останалите постинги.

Общи условия

Активация на акаунт