Обложено езиче на кърмаче

  • 701
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Мили мами
Ние сме на месец и сме само на кърма Не давам нищо друго Освен капки за колики де
Езичето ни е бяло Чудя се от какво ли може да е Лекарката каза че защото много плаче и не ми каза да му правя каквото и да било Една мед сестра ми каза че е поради това че не му давам вода и се дехидратира
Друга пък ми каза че са гъбички да ги намяжа със сода за хляб което на мен ми се вижда доста грубо
Моля за съвет Ималили сте опит в подобна ситуация и какво следва да правя
Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 7 091
Мили мами
Ние сме на месец и сме само на кърма Не давам нищо друго Освен капки за колики де
Езичето ни е бяло Чудя се от какво ли може да е Лекарката каза че защото много плаче и не ми каза да му правя каквото и да било Една мед сестра ми каза че е поради това че не му давам вода и се дехидратира
Друга пък ми каза че са гъбички да ги намяжа със сода за хляб което на мен ми се вижда доста грубо
Моля за съвет Ималили сте опит в подобна ситуация и какво следва да правя
Предварително благодаря


АКо е само на езика, няма проблеми. Дехидратирало се...глупости. Езика на бебето побелява от млякото. Ако забележиш обаче бяло по устните или бузките от вътрешната страна може да е млечница. Няма нужда нищо да го правиш, ако е само на езика.  Peace

# 2
не се тревожи мила и ние бяхме с обложено езиче макар да пиехме водичка.така бяхме първите 2 месеца след което нищо не остана.изчисти се без да съм го мазала или давала на беборана каквото и да било.дано и на вас ви мине бързо Simple Smileуспех Hug

# 3
  • Мнения: 5 393
Не се тревожи.Иво беше с бял език много време.Само ако побелеят и бузките тогава става въпрос за млечница, която ние два пъти лекувахме с Дактарин Орал гел.Но дори и след лечението бялото по езичето остана-лекарката ми каза да не се притеснявам.

# 4
  • Мнения: 1 030
И бебка първите 3 месеца беше със съвсем бял език. Вода не е пила изобщо. Нямаше проблеми, добре се чувстваше. После постепенно бялото изчезна и сега /5,5 месеца/ езикът й е розов.

# 5
  • Мнения: 1 947
  За бялото езиче и аз съм питала акушерката ни - каза, че е от млякото и щом е само езичето, не е проблем.
Сещам се и за един частен случай - т. нар. "географски" език - моят е такъв и си е по-бял от нормалното, но нито боли, нито е страшно. Wink

# 6
  • Мнения: 1 091
На моята бебка езичето също е бяло, и ние сме само на кърма. Двама педиатри съм питала, и двамата казаха, че няма проблем щом не са побелели бузките. Надявам се да мине, нищо не мажа.

# 7
  • Мнения: 6 461
Дактарин Peace

# 8
# 9
  • Мнения: 209
Благодаря ви момичета
Доста ме успокоихте
Мисля че е само езичето но утре ще го изследвам обстойно Тя и наща педи каза нищо да не правя но аз все пак и вас да попитам
От малко споделен опит глава не боли  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт