Какво се случва с гърдите когато захранвам????

  • 353
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 374
Дребосъка е на почти 9 месеца, на поискване, яде нощем, има заместени 3 хранения, но помежду тях суче. В резултат на твърдата храна - явно суче по-малко и не може да изсуче всичко.

Та въпроса ми е да цедя ли или как се процедира при положение че от няколко дни ми стават бучки и болезнени участъци и досега Калоян успяваше да изсуче бучката, но днес не можа. Мястото където е твърдия участък  - неговото каналче е побеляло и не пуска много.

Моята приятелка от градинката имаше само болка без втвърдяване - отиде на мамолог и той каза:
Застой на мляко по каналите. Предмаститна състояние. Топли компреси и компреси с реванол. Да не се цеди. - за сведение децата ни са родени на една и съща дата.

Ще отида на доктор, но искам да съм подготвена с въпроси защото не съ сигурна че ще попадна на доктор който подкрепя продължителното кърмене.

# 1
  • Мнения: 4 242
Ако се съмняваш за запушване на канал, минете за известно време само на кърма, сукането най-добре освобождава каналите и помага така както нищо друго.
Иначе като захраваш нормално, в смисъл без да заметсваш кърмене, първо кърмиш и след половин-един час предлагаш твърдата храна, би трябвало да нямаш проблем с препълване. Ако все пак се препълваш, изцеждай съвсем малко, колкото да ти олекне, скоро кърмата ще се регулира според търсенето.

# 2
  • Мнения: 4 242
Сетих се за уплътнението- взимаш лист от  прясно зеле, охлаждаш в хладилника, изрязваш дупка за зърното и налагаш в сутиена на гърдата, държиш не повече от 2 часа, защото иначе започва да намалява кърмата.
Помага безотказано!

# 3
  • Мнения: 2 149
Това изглежда е проблем, ойто вълнува не само мен.
Вече замествам едно обедно, после давам плодово, в резултат на което се препълвам.
Май е време да започна да слагам зелеви листа и аз, но не знаех, че трябва да са изстудени.

Общи условия

Активация на акаунт