втвърдяване на корема

  • 7 533
  • 31
  •   1
Отговори
Здравейте! В 29 седмица съм и много често ми се втвърдява корема, а имам диагноза скъсена шийка.
Усещам и преса  понякога, а от вчера и срамните кости ме наболяват.

Да взимам ли лекарства?
Изписани са ми, против контракции, но един лекар казва, че било нормално да имам такива втвърдявания, друг ми препорачва да се тапча с хапове.
Страх ме е от преждевременно раждане, а от друга страна не сам привърженик на постоянното взимане на лекраства.

Моля, дайте ми съвет, че вече и доверие в лекарите загубих.
А иначе почивам, пазя се....

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 17:09 от Reza

# 1
  • Мнения: 105
Вдървяването на корема всъщност е контракция на матката. Нормални са , ако не са чести до 10-15 на ден), не са силни и не са болезнени. Не трябва да водят и до скъсяване на шийката. След като имаш скъсяване на шийката, мисля че трябва да ги взимаш.
Аз лично взимах магнерот по 6 таблетки на ден от 4 месец до деня на секциото. Дозата ми беше висока защото имах много контракции. Магнезиевите препарати (магнерич, магнерот, магне В6) нямат никакъв негативен ефект върху бебето.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 166
Zdraveite! V 29 sedmica sam i mnogo cesto mi se vtravrdiava korema, a imam diagnoza skasena shiika. Useshtam i presa  poniakoga, a ot vcera i sramnite kosti me naboliavat. Da vzimam li lekarstva? Izpisani sa mi, protiv kontrakcii, no edin lekar kazva, ce bilo normalno da imam takiva vtvtardiavaniaj, drug mi preporacva da se tapca s hapove. Strah me e ot prejdevremenno razdane, a ot druga strana ne sam privarjenik na postojannoto vzimane na lekrastva. Molia, daite mi savet, ce vece i doverie v lekarite zagubih. A inace pocivam, pazia se....

Здравейте! В 29 седмица съм и много често ми се втраврдява корема, а имам диагноза скъсена шийка. Усещам и преса  понякога, а от вчера и срамните кости ме наболяват. Да взимам ли лекарства? Изписани са ми, против контракции, но един лекар казва, че било нормално да имам такива втвтърдиявания, друг ми препоръчва да се тапча с хапове. Страх ме е от преждевременно раждане, а от друга страна не съм привърженик на постоянното взимане на лекраства. Моля, дайте ми съвет, че вече и доверие в лекарите загубих. А иначе почивам, пазя се....

При повече от 10 контракции дневно е добре да се пият препарати с магнезий. Това не е лекарство и няма да навреди на бебето. А болките в костите са от разширяването на таза и също са номални.

# 3
  • Мнения: 284
вземай лекарствата да не стане беля-магнезият не пречи на бебо

# 4
  • Мнения: 174
Аз пък въобще не знам какво значи подготвителна  контракция а съм вече в 35 г.с дали ще се появи?
Или ще съм от мамите дето направо си почват с родилните контракции?
А как ще разбера и представа си нямам  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 986
  И аз още не съм имала newsm78-в 36 с. съм Wink

# 6
  • Мнения: 2 019
и аз бях така,тъпчех се с хапчета и когато ги спрях на другия ден родих-37седмица

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз също бих те посъветвала да взимаш лекарства, не се "тъпчеш" с тях, защото не вредят, а помагат да не родиш преждевременно. Не искам да те плаша, но подобни втвърдявания не са никак безобидни, наистина лекарствата и почивката са задължителни, а дори да са в границата на нормалното (но ти казваш, че шийката ти е скъсена...), са най - малкото неприятни като усещане.
Лека бременност и раждане (когато му дойде времето)! Hug

# 8
  • Мнения: 6 461
Точно за да предотвратят преждевременно раждане лекарите са ти изписали хапчета.
Аз по средата на бременността имах много контракции и пиех лекарства.

# 9
  • Мнения: 503
Аз пък въобще не знам какво значи подготвителна  контракция а съм вече в 35 г.с дали ще се появи?
Или ще съм от мамите дето направо си почват с родилните контракции?
А как ще разбера и представа си нямам  newsm78

Не е задължително да имаш подготвителни контракции, аз с първата бременност имах точно една, в деня преди секциото (37ма седмица). Сега съм 24-та седмица, и още не съм имала. А как да различиш подготвителните контракции от тези преди раждането: Започваш да ходиш, обикаляш из апартамента, или излизаш на кратка разходка. Ако контракциите спрат, значи са подготвителни. Ако са все така силни, или дори се засилят, въпреки ходенето, значи е самото ражане. Може също да вземеш вана с топла вода - ако са подготвителни контракции, ще спрат. НО това само в случай на контракции, в края на бременността, иначе взимането на вана, особено с гореща вода, може да предизвика преждевременно раждане.

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
След като са ти предписали магнезий си го пий, няма да ти навреди, само може да помогне. Аз имам подготвителни контракции от края на 4 месец и в началото пиех по 6 хапчета на ден. Сега ми писна и ги спрях, но при скъсена шийка мисля, че си трябват за да се предотврати именно преждевременното раждане. Успех Peace

# 11
  • Мнения: 1 212
 Разбирам те напълно, аз съм със същите симптоми / дори мислех въпросното втвърдяване на корема за ритане на бебчо, докато не ми разясниха "голата" истина.....
Позната и тъпата болка долу ниско все едно всеки момент ще итзърва цялото си коремно съдържание навън.
С трепет очаквам съветите на по - компетентните... Hug

Иначе заставм твърдо зад Магнерода и Но шпа -то  newsm10  - помагат на мен лично

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
  И аз още не съм имала newsm78-в 36 с. съм Wink

И аз си мислех, че нямам, докато не отидох да слушат тоновете на бебко и ми казаха, че съм имала контракции... дадоха ми магнерот.......не го пих.....така или иначе не ги усещах....но бях по- малко от месец преди термин


koko79 незнам какво да те посъветвам.......консултирай се с трети лекар и тогава вземи решение

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 21:15 от secretgarden

# 13
  • Мнения: 178
От седмия месец започнах да получавам контракции и то чести ,леки болки и до края на бременноста пиех магнерот и мисля че беше гинипрал-за контракции.Помогнаха ми много.Така,че е необходимо да се вземат лекарствата, които предписват лекарите.Нали е за доброто на бебенцата  ylinfant
Лека бременност и раждане! Hug

# 14
  • Мнения: 1 243
И аз имам втвърдяваня на корема  и пия Магнерич,мен ми е интересно каква е разликата между магнерота и магнерича newsm78 Heart Eyes





Общи условия

Активация на акаунт