Проблем със слуховите апарати

  • 3 085
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте мили мами, пак се обръщам за съвет към вас - от вторник си имаме слухови апарати и ооо ужас и безумие. Първоначално като и ги сложихме още във фирмата тя беше страшно шокирана Shocked, точно така изглеждаше, не протестираше и мълчеше шокирано. След това след обяд отново и ги сложих и пак си седеше с тях относително спокойно, но започна да маха само левия (в лявото ухо има остатъчен слух). Вчера сутринта ми разреши да и ги сложа, но след това започна веднага да сваля левия и да го хвърля, щом се опитам да и го сложа започва да плаче и пищи. Снощи в момента в който извадих кутиите на апаратите започна да бяга от мен и да пищи щом протегна ръце към нея. Стана страшно кисела и нервна, непрекъснато плаче за нещо  и се тръшка по земята. Никога до сега не се е държала така. Днес сутринта отново беше доста нервна, но все пак ми разреши да и ги сложа, за десния сякаш забравя и не го сваля но левия маха през 3-4мин и пак страшно се изнерви, разплака и пак започна да пищи и да се тръшка сякаш нещо я боли newsm78, дали е възможно да не и е удобна отливката или да е прекалоно силен апарата и затова така да се държи? Защо маха само левия? Моля ви дайте ми съвет, как да постъпя, дали продължа да я притискам или да изчакам малко в смисъл на ден два и пак да започна отначало ?

# 1
  • Мнения: 2 543
Здравей, Сирта!
Напълно възможно е да й е прекалено силен левият апарат. Може да отидете пак във фирмата и да го намалят малко. Със сигурност, ако са й прекалено засилени апаратите, това предизвиква агресивното й поведение. Отидете възможно най-скоро да опитате как ще е като й го намалят малко. От друга страна, възможно е и просто да я дразнят отливките. Ако продължи и след намаляването на апарата да го маха, тогава по-скоро е от това, че още не е свикнала. Добре е в самото начало да не я насилвате, колкото малко го търпи, толкова, но като я видиш, че се опитва да го свали, отиди веднага при нея и й покажи, че ти си тази, която сваля апаратите, за да свикне с тази мисъл и да не ги хвърля. За това трябва голямо търпение, може да минат няколко седмици, докато Калина свикне. В началото ги слагайте само у дома и гледайте да не е шумно, за да не се шашка от звуците. И не я тормозете. Слушането трябва да е нещо добро за нея, а не натрапено и плашещо. Когато й слагаш отливката, можеш да я мажеш отвън с малко вазелин, като гледаш да не попадне в тръбичката й, за да не се запуши, тъй като това пречи на чуването. Ако се страхуваш да не повреди апаратите от хвърлянето, може да потърсиш във фирмите за слухови апарати едни клипсове, които се захващат за апарата и дрехата на детето (като онези клипсове, които държат залагалките на бебетата) и не позволяват на апарата да падне. Но, преди всичко, търпение ви е нужно! Ще видиш, че всичко ще е наред. От всички деца тук, май само моят Йоан не си е махал апаратите от самото начало. Той, обаче се научи, че ни ядосва, ако си ги маха сам и правеше така, за да ни ядосва! Crazy Гамен!

# 2
  • София
  • Мнения: 215
Здравей Йепе, днес се обадих във фирмата и говорих с Божидара, тя ме посъветва да изчакам по Понеделник и ако продължава положението да е такова да отидем с нея и апаратите на място за да види отливките и евентуално да намалят левия апарат. Той е настроен на 80 дец. каъвто слух показаха аудиограмите, които направихме, дали е възможно да чува повече или пък е обратното и чува по-малко и той просто не и върши работа и заглушава това което чува? Сигурно говоря пълни глупости но не знам какво да си мисля Sad

# 3
  • Мнения: 2 543
Сирта, не е възможно да чува по-малко с тях, напротив - само може да й е по-силно от необходимото. Аз и преди ти казвах - тези аудиограми са доста субективни и грешка от 5-10 децибела е напълно възможно да се допусне. А 5-10 децибела в повече може да му пречат на детето. Освен това важно е кои честоти как са настроени. Те си знаят работата, така че, не се тревожи! Hug

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мисля, че най-вероятно и е силно и се плаши. Първата настройка не би трябвало да е до максимум, а по-ниско, за да свикне по-леко със звуците, да не я дразни и да се стресира, при вас явно са ги засилили напърно. Иди и ги помоли да ги намалят, а като посвикне с тях, отнова ще ги засилите. Дразни я този, в което ушенце е остатъчния слух, в другото или няма и не чува с него или има малко и чува тихо и не я дразни, така си го обяснявам аз, щом маха само едното апаратче. От силните звуци детето се изнервя, може и главичката да го заболи, не я насилвайте, намалете ги и в началото и ги слагайте за малко, за по половин един час - после по повече и така, първо на тиха среда, избягвйте силните шумове, дори и когато ги намалите... Бих ти препоръчала още днес или утре да идете и направо да си кажете, че явно и е силно и се плаши и ако има кой да ги намалят...

Общи условия

Активация на акаунт