Колко вода за 1 годишно бебе

  • 506
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 524
Здравейте бъдещи и настоящи мами!!!
Моля модераторите да преместят темата ако не и е тук мястото... Rolling Eyes

Напоследък ( откакто стана пак топло тези дни) бебо намали драстично храната и започна дословно да се налива с вода. На ден ми изпива ( за 24 часа) едно 700мл със сигурност. Не е ли много??? Да не би това да е индикация за някакъв проблем, а аз да не знам и съответно да не реагирам??

Моля ви споделете вашият опит. Бебо е на 1 година и 2 месеца в момента.

Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 489
Не се притеснявай.Хубаво е да пие течности.Ние изпиваме поне по един литър течности-сок,вода и айран.Някои дни даже и повече,така си е от малка.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 488
И ние сме така макар да сме малки още , но като слушам другите майки не са давали изобщо вода на нашата възраст а тя си пие порядъчно .Така че според мен споко  Peace

# 3
  • Мнения: 524
Къдравата Сю, много ти благодаря. Виждам, че сте малко по-големи, но пък и количеството ви е повече. Laughing
Аз самата пия много течности , но бебо по принцип не пиеше толкова много и понеже ми го комбинира с по-малко ядене и аз се шашкам....

mim_pl, ами той до къ 7 месец не пиеше изобщо вода. Бяхме само на кърма, но в 6 месец започнах да го захранвам и изведнъж в 7 мия такав аглътка му се отвори...Тогава не се притеснявах , защото и педито много ни следеше, а сега напоследък го караме малко на самотек .

# 4
  • Мнения: 3 835
Не се притеснявай, колкото повече вода пие, толкова по-добре, а и има логика да му се "отвори глътката", след като си започнала захранването. Количеството на течностите е намаляло и, освен това тези нови храни вероятно го карат да ожаднява повече.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не се притеснявай, колкото повече вода пие, толкова по-добре, а и има логика да му се "отвори глътката", след като си започнала захранването. Количеството на течностите е намаляло и, освен това тези нови храни вероятно го карат да ожаднява повече.
Peace

# 6
  • Мнения: 1 835
Моите пиеха по повече на тази възраст - стигали сме и до литър и половина на денонощие. За мен водата е полезна и никога не съм се притеснявала, че пият твърде много.

# 7
  • Мнения: 6 472
Давам  определено количество вода на ден и нито грам повече! Дозата е: дасипиеточноколкотоиска гр. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 135
Нашата педи ми беше казала колкото са кг-ите на бебка х 100, т.е. Рая сега е 12 кг х 100 = 1 200 мл е нормално. Хубаво е да пие детенце течности - особено вода.

# 9
  • Мнения: 6 461
Нормално е да  изпие това количество вода. Peace

# 10
  • Мнения: 14 133
Нормално е да  изпие това количество вода. Peace
  Peace А и е много полезна.

# 11
  • Мнения: 256
Мога ли дасе включа с обратния въпрос? Моя сладур почти не пие течности. Изпива 200-300 мл. максимум на ден и то ако е сок. Вода пие от немай къде, ако не предложа друго и прави отвратена гримаса smile3506 
Той също беше само на кърма до 6-тия месец и после като взех да намалявам кърменето пропи и течности, но такива количества като вашите никога не е приемал. В най-жегавите дни е пил до 500 мл. Нормално ли е?

Общи условия

Активация на акаунт