Кармата ми спира

  • 475
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Какво да направя кърмата ми спира, а тя е само на месец? Пия мляко, боза и чай, но не помагат. Искам да я кърмя поне още два месеца. Какво да правя? Помощ....

# 1
  • Мнения: 919
Не се отчайвай, първо кажи защо реши че кърмата ти спира? Според мен на тази възраст е много вероятно да става въпрос за криза на растежа.
Много добре си се ориентирала към приемане на повече течности, сега само трябва да се успокоиш, да оставиш всичката къщна работа, да вземеш бебка с теб в леглото и да я сложиш да суче. Дръж я на гърдата колкото се може повече време, прави компресии на гърдата когато бебка започне да преглъща по на рядко.. остави я да спи и да суче, така най-добре ще си стимулираш лактацията. Кърми повече нощем. Тогава нивата на пролактина са най-високи.
И най-важното, знай че това е просто един тежък период и сигурно няма да е последният, НО той, както и другите след него ще преминат.
При някой жени просто отнема повечко време да се увеличи производството на мляко по време на криза на растежа, не се предавай, настоявай бебка да стои на гърдата възможно най-много време и не давай добавки.
Ако имаш съмнения за количеството което поема, гледай колко пъти пишка, ако имате 6 пишани памперса значи всичко е супер.

Стискам палци всичко да се оправи скоро и да продължите да се кърмите Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 372
трябва да даваш на бебо да суче по- начесто и би трябвало за 2-3 дни да се регулира кърмата  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 091
Какво те кара да мислиш, че кърмата ти спира? Би ли описала? Peace

# 4
  • Мнения: 3 521
слагай бебето често на гърдата, пии поне 2л. течности(вода, чай и пр.) дневно, също хапвай овесени ядки и варено жито и най_важното се УСПОКОЙ и ПОЧИВАЙ, колкото можеш повече...ако има кой да ти помага в къщи сега е момента да се вклЮчи, а ти само сменяй кълките в кревата.

# 5
  • Мнения: 3 760
Миличка, недей да пиеш мляко и боза - те не подпомагат лактацията, а само могат да ти попречат. Чай... стига да не е ментов... или градински...или черен...
Пиши защо смяташ, че не ти стига кърмата! Както са казали момичетата . вероятно имате криза на растежа и затова ти се струва, че не ти достига млякото...
Пий 2-3 литра течности дневно -български лактогонен чай (или на Хип), водичка, обикновен билков чай..., храни се нормално, здравословно; почивай си; наспивай се и най-важното э- давай на бебчето да суче колкото се може по-често!!!

# 6
  • Мнения: 11
Аз прейижях не6то подобно когато никол бе6е на 4 месеца .
Спаси ме само българския лактогонен 4ай, продажат го по аптеките.Мн добре ми действа6е разлика се усе6та6е веднага.Препора4вам ти го.Пробвай!Аз кармих до 10 месец(до преди седмица)
Успех Grinning

# 7
  • Мнения: 47
На хранене изсмуква не повече от 20-30 грама /вечер/, а сега трябва да са поне 90. Това я кара да се събужда след около половин час и да плаче, което от своя страна я прави нервна. По някого заспива на гърдата и като я махна събужда се и плаче и търси отново да суче. Когато и давам вода така дърпа биберона, че имам чувството, че ще го погълне. Това ме води на мисълта че е гладна.

# 8
  • Мнения: 6 461
Много майки преминават на смесено хранене поради тази причина,след което и спират да кърмят.В началото се появява и този момент,но за стимулиране на кърмата БеБчО трябва да суче и то по много време.Само БеБчО може да стимулира кърмата правилно.Изцеждай се ,защото колкото повече се изцеждаш толкова повече кърма ще имаш.СЯДАШ И ХАПВАШ СТАБИЛНО.Много е важно да се храниш и то с разнообразна храна.
Успех Peace

# 9
  • Мнения: 2 614
На хранене изсмуква не повече от 20-30 грама /вечер/, а сега трябва да са поне 90. Това я кара да се събужда след около половин час и да плаче, което от своя страна я прави нервна. По някого заспива на гърдата и като я махна събужда се и плаче и търси отново да суче. Когато и давам вода така дърпа биберона, че имам чувството, че ще го погълне. Това ме води на мисълта че е гладна.
Миличка, кой ти каза колко кърма изсуква бебчето? Имам предвид, че ако не цедиш и не даваш с шише няма как да знаеш!
Освен това, напиши моля как се храните, със или без режим, кърмиш ли нощем, колко мокри памперса горе-долу има на денонощие?
Защото така няма как да те посъветваме нещо, ако не опишеш как се кърмите?
Сега прочитам внимателно и виждам, че даваш вода. Много вероятно е това да е в основата на проблема, особено ако водата е със захар. Тя пълни корема на бебката и няма място за кърмата. Детенцето се подлъгва, заради сладкия вкус, че е кърма, лапа гладно, и след половин час отново е гладно. Просто до 6 месеца бебчовците имт нужда само от кърма - без вода и сокчета. Но за да не ти звучи голаословно, когато имаш време може да прочетеш ето тук - http://karmene.greatnow.com/voda.html
А за твоето хранене - опитвай да хапваш овесени ядки, да пиеш течности, но не боза - много вероятно е тя да увеличи коликите на бебчето ти!
Успех и пиши как се справяте!  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 521
На хранене изсмуква не повече от 20-30 грама /вечер/, а сега трябва да са поне 90....

Да приемем, че си ги иzмерила правилно тия 20_30 грама(предполагам имаш теглилка у вас)...сменяй гърдите_лява/дясна, после пак предлагаш лявата, пак дясната...силната струя в началото стимулира бебето да суче по_интенzивно. Не я оставяй да се отпусне и да zаспи_щипкай я по ушите, по клЮчиците, кърми на светло, при някакъв шум(пр. телевиzор, радио)...Махни всякакви zалъгалки, шишета и т.н.От вода, сок и т.н. още нямате нужда_20 грама вода са 20 грама иzгубена кърма...zа да не ти се налага да ставаш по 100 пъти нощем я вzеми при теб в леглото_така като отвори уста директно набутваш цицата беz zначение дали са минали 20_30_50 минути от предишното хранене... Hug

въпросите на правда_z са много важни, пиши по обстойно, zа да стане по_ясна картинката.  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 975
Преди месец и аз усетих подобно нещо, защото бебка все плачеше и беше крива. На пробно кърмене се установи, че суче по 60мл, а й трябват 120 и започнах да дохранвам. И така и досега давам първо да суче колкото иска и после АМ. И аз много исках да я кърмя, но реших че няма смисъл да си измъчвам детето Thinking

Общи условия

Активация на акаунт