Имам малък проблем с училищното автобусче на щерката

  • 607
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Та нещата стоят така: плащаме по 40 лв на месец, за да идва едно бусче, да събира няколко дечица и да ги кара до училището. Разстоянието не е голямо, но няма кой да води щерката, а все още не мога да я пусна сама с градски транспорт и да пресича сама голяма натоварена улица.
Та проблема се появи, когато съвсем случайно се заговорих с нея и се оказа, че вместо 8 деца (както в началото се договаряхме) в момента в буса се товарят 13. Той е 8 местен Tired Това че се тъпчат като сардини не би ми било чак такъв основен проблем, но се оказва че 3 от децата седят заедно на предната седалка и между тях е мойта щерка Shocked
Въпросният човек возеше хлапетата и миналата година, разбирахме се прекрасно с него и сега се чудя как да постъпя. От една страна този транспорт ми е много необходим, от друга страна хич не ми се струва безопасно да се возят 3 деца на предната седалка и то без колани и от трета страна 40 лв не са малко пари, та да ги натъпчат така #2gunfire
Приемам всякакви съвети, преди да съм си поговорила с него и с типичната си нетактичност да се окажем без превоз Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
аз не мисля, че проблемът е в шофьора, а в онези, които му правят маршрута. обади се в училището и настоявай за безопасно превозване на децата.

# 2
  • Мнения: 6 472
Училището нямат нищо общо с транспорта. Той си е частна фирма и не го уреждат от даскалото. Шофьора и собственика на практика са едно и също лице. Той има още 3 бусчета и обслужват още 4 училища, но конкретно мойта щерка я кара собственика.

# 3
  • Мнения: 525
Аз мисля, че най-добре би било да поговориш с него и да му обясниш своите опасения.

# 4
  • Мнения: 2 792
 Говори със собственика на фирмата, това си е направо опасно.

# 5
  • Мнения: 240
Поговори със собственика.

# 6
  • Мнения: 2 700
Единственият вариант, според мен, при положение, че шофьорът е и собственик, е да го помолиш дъщеря ти да не седи сред тези три невързани деца на предната седалка. Така хем ще покажеш, че практиката не ти допада, хем няма да си ритнеш столчето. Малко кофти е спрямо другите деца/родители, но пък по този начин може и някой друг да реши да възроптае.

Общи условия

Активация на акаунт