Хемоглобин 112 за бебе

  • 3 554
  • 19
  •   1
Отговори
Хемоглобин 112 за бебето много ли е нисък, тъй като днес ни дадоха да пием някакъв сироп/педи каза, че трябва да е поне 120/. Никак не ми се иска да му го давам сиропа, предпочитам с някаква храна ако може да се дигне. Вашето мнение?

# 1
Хемоглобин 112 за бебето много ли е нисък, тъй като днес ни дадоха да пием някакъв сироп/педи каза, че трябва да е поне 120/. Никак не ми се иска да му го давам сиропа, предпочитам с някаква храна ако може да се дигне. Вашето мнение?

Пропуснах да кажа, че се кърмим на поискване и сме захранени с плодове, зеленчуци и месо.

# 2
  • Мнения: 2 082
хемоглобина е идеален.не давай нищо на детето.120 е за големи хора-да не ти казвам моя колко е ,но въпреки това не пия нищо...  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 422
Много си е добре, нашия беше 116 и педито каза, че е нормален. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 558
"Поне 120" трябва да е при възрастна жена! Grinning  На тази възраст е около 110 при повечето деца и е нормално.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аз като ходих да кръводарявам, ми казаха, че 118 (моя хемоглобин) и е нормален, но за кръводаряване искат да е по-височък - над 125.
При бебета е малко по-нисък от възрастните, но щом е над 90, сте отличници.

# 6
  • Мнения: 46 488
От Какво показват изследванията на кръв и урина:

"... Нормалната стойност за малките деца е 110-130 ..."

# 7
  • Мнения: 286
Долна граница за деца е 110. На сина ми е 111 и нищо не му изписаха. Така, че сте 6 отвсякъде!  Peace

# 8
  • Мнения: 171
Както вече са ти писали, нормалният хемоглобин за деца е 110-130. Нашият е 108 и педито каза, че всичко е наред. По принцип най-ниските нива на хемоглобина се отчитат, когато детето е на 6 месеца заради изчерпването на депата от желязо, трупани през бременността. С вашето ниво на хемоглобина на тази възраст нямаш никакъв повод за притеснение.

# 9
  • Мнения: 429
Абсолютно нормален Hb, нищо не му давай, освен ако искаш му засили храната, давай му червено цвекло, спанак или спаначе пюре, но бебчето е с хубав хемоглобин.

# 10
  • Мнения: 6 461
В нормите сте не се безпокой.

# 11
  • Мнения: 8 917
Напълно нормален е - не се притеснявай Peace

# 12
  • Мнения: 376
А ние за хемоглобин 109 пихме 1г. и половина железен препарат! Лекарката го изписа и го спряхме едва когато стана 120. Като чета направо ми настръхва косата дали не съм навредила на детенце с това желязо #Crazy

# 13
  • Мнения: 666
на 6 месеца нашия беше 107 , а на 1 година 113 - говорих с няколко лекарки и те казаха че е идеален , на малко дете не можело да се очакват ст-ти от 120 нагоре

# 14
  • Мнения: 1 564
Моя големия син пи желязо като беше бебе,но хемоглобина му беше под 100.Така,че не се притеснявяй вие сте си добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт