Трябва ли децата да спят при родителите си???

  • 3 301
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Как мислите бъркам ли,че спя в една стая с 3г си син?Как да го отделия по-безболезнено??? Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
дали трябва? дали бъркаш?
мисля, че това е нещо, за което няма универсални правила. всеки решава според собствената си ситуация.
в нашето семейство децата спят отделно откакто има възможност за това: виктория от около 4-годишна, габриела отпреди да навърши годинка. това не ни е създавало неприятности, децата обичат да са в стаите си, габриела дори трудно заспива на друго място.

# 2
  • Мнения: 6 243
Ако съвместния сън не е проблен за теб, съпругът ти и за самото дете - какъв е проблема?

А ако идеята е да го отделите, защо не ползваш предстоящото раждане на братче/сестриче като начин, да обясниш на баткото, че вече е голям, че големите дечица имат собствена стая, в която могат да играян необезпокоявани, да си прави замъци, скривалища (ала-бала, каквото му е любимото занимание)...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз, като спяща в легло, долепено до детското (3г дъщеря имам), хич даже не мисля, че бъркаш Simple Smile
За мен си е едно удоволствие да я гледам как спи близо и поне веднъж на вечер да ми се изръсва отгоре Laughing

Но ако искаш наистина да го отделиш и той не го приема тежко - обзаведи му стаята с негова помощ - нека сам да избира нещата, тапетите, ново легло (ако се предвижда такова, ако не - нови чаршафи в тон с новата стая), картини и украси... И го надъхвай яко за новата му стая Simple Smile Успех.

# 4
  • Мнения: 104
Проблема е там,че той има собствена стая дори му купихме легло на два етажа,но я ползва само да гледа филми и да играе.Казва,че изпитва страх когато е сам.А мен ме хваща яд,защото зная,че има деца които искат да са отделно но нямат възможност,а той  Cry
Дали сам ще иска януари като му ревне бебето Thinking

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ние си спим с дъщеря ни заедно.По принцип нямаме в наличност стая ,където да я отделим,но и да имаше едва ли щях да предприема нещо подобно,ако видя,че тя не е готова за това.Може би защото изпитвам страхотно удоволствие да си е гушна нощем,като се намърда до мен и ми каже"Мамичко" Simple Smile

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Казва,че изпитва страх когато е сам.
Напълно е възможно наистина да го е страх от това, че е сам. Все пак е само на 3 години. Ако му оставяш светната дискретна лампа и вратата към вас? Може би и включен бебефон, да види, че винаги, когато има нужда и ви викне, идвате веднага?

# 7
  • Мнения: 4 447
Големия спеше при нас докато се роди малкия и го измести. После малкия около 4 години. Така бяха свикнали и ми беше по-лесно да ги приспивам. Случвало се е като си лягам да му се нахвърля да го целувам (такива ангелчета са, когато спят) та чак съм го разбуждала от нежности. Чувствах се ужасно щастлива да го усещам до мен. Сега от време на време предлагам на някое да дойде да се погушкаме, ама те пораснаха и се дърпат, пък и мъжа ми не разрешава smile3513

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 823
Според мен бъдещия батко не е готов за отделяне.Поне така преценям от написаното от теб.А предлагали ли сте му да останете вечерта до него докато заспи?Може да му кажете и,че след това ще оставите вратата отворена и ако се събуди да дойде до вас,ако пожелае.

# 9
  • София
  • Мнения: 528
А може би трябваше да обединиш двете си теми и по този начин да облекчиш тези, които искат да ти помогнат? Току-що писах какво мисля относно състоянието на сина ти, което те притеснява, но ако анзех, че междувременно директно го гониш от неговата територия, бих била по-категорична в мнението си.
Разбира се, че е по-хубаво децата да спят отделно, но при условие, че това не им носи страхове и притеснения. Разбира се, че е хубаво, че има такава възможност, но това само по себе си не означава, че е задължително да се използва. Разбира се, че бебето ще е с приоритет да бъде във вашата стая, но съвършенно не се разбира от твоето 3 годишно момченце, че той трябва да прави тези жетрви със себе си, навиците си и удобствата си, защото вие сте решили да си имате още едно дете. И ако не искаш синът ти да намрази братчето / сестричето си още преди да е родено, НЕДЕЙ да предприемаш нищо сега. Вече си закъсняла с промените, които се налагат заради бебето. По-добре ги направи плавно след раждането, отколкото насилствено сега. Последствията от последното са непридвидими, но във всички случаи неприятни.
Успех!
  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 990
Аз съм спала с родителите си до 5г, сестра  ми съответно до 8г.Всички в една стая, в съседната-баба и дядо.Не съм се изкривила нито аз, нито сестра ми от ситуацията.Сега спя с дъщеря ми, когато искам.Защото ни е кеф и на двете.Проблем с отделянето няма-важно е да напипаш момента за това.

# 11
  • Мнения: 104
Казва,че изпитва страх когато е сам.
Напълно е възможно наистина да го е страх от това, че е сам. Все пак е само на 3 години. Ако му оставяш светната дискретна лампа и вратата към вас? Може би и включен бебефон, да види, че винаги, когато има нужда и ви викне, идвате веднага?
Не иска,дори пробвах да стя при него докато заспи....и идва след час при мен Cry

# 12
  • Мнения: 8 505
Моето дете-не (но спи поради липсата на още една стая).Всеки сам си решава.

# 13
  • Мнения: 104
А може би трябваше да обединиш двете си теми и по този начин да облекчиш тези, които искат да ти помогнат? Току-що писах какво мисля относно състоянието на сина ти, което те притеснява, но ако анзех, че междувременно директно го гониш от неговата територия, бих била по-категорична в мнението си.
Разбира се, че е по-хубаво децата да спят отделно, но при условие, че това не им носи страхове и притеснения. Разбира се, че е хубаво, че има такава възможност, но това само по себе си не означава, че е задължително да се използва. Разбира се, че бебето ще е с приоритет да бъде във вашата стая, но съвършенно не се разбира от твоето 3 годишно момченце, че той трябва да прави тези жетрви със себе си, навиците си и удобствата си, защото вие сте решили да си имате още едно дете. И ако не искаш синът ти да намрази братчето / сестричето си още преди да е родено, НЕДЕЙ да предприемаш нищо сега. Вече си закъсняла с промените, които се налагат заради бебето. По-добре ги направи плавно след раждането, отколкото насилствено сега. Последствията от последното са непридвидими, но във всички случаи неприятни.
Успех!
  bouquet
Проблема е там,че той има стая от както е роден.Спа в нея като бебе и после като почна да се осъзнава започна да спи при мен.Момента с истериите и преместването в другата стая не съвпадат за това ги отделих.А и аз не съм настоятелна с отделянето Confused
Както и може би за сега ще оставя нещата така Hug

# 14
  • Мнения: 3 042
Дали сам ще иска януари като му ревне бебето Thinking

На моята дъщеря изобщо не и пречеше ревящото бебе. Тя даже казваше, че изобщо не го е чула. Shocked

Моята дъщеря е на 8г и още не иска да спи сама в стая. Казва, че я е страх. Rolling Eyes
Казва, че ще спи в друга стая, но с брат си.
Малкият е още малък да го отделям - според моите разбирания. Аз няма да мога да спя спокойно ако отделя 2г дете да спи само /каката заспива и нищо не чува/.

За сега спим всички заедно. Поне още 1г ще спим така.

Общи условия

Активация на акаунт