Миома

  • 1 104
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Здравейте, майчета. Бременна съм в третия месец, при прегледа ми гинеколога ми откри миомен възел с размери 21 на 15 мм, разположен точно на местото, където по принцип се прави секциото. не знам дали расте, защото не съм ходила на следващ преглед, но така се притеснявам ... Доктора ми каза, че при ражаденто миомите не се отстранявали, защото много кървели. Има ли някой с подобен опит?

# 1
  • Мнения: 173
Здравей, аз съм вече в 27 г.с. и също имам миома. Досега си карам много лека бременност, без никакви проблеми - дано така да продължи..... да ти кажа аз съм се консултирала с доста лекари, но засега не съм чула това твъдение - да не се оперира, че кърви. Напротив - препоръчва се раждане секцио, за да махнат и миомата, че да не те режат пак след време, а ако миомата не прави проблеми - препоръчва се изобщо да не я махаш. Тя може да си стои без никакъв проблем - аз например я имам от 2003 г. А при бременност ще нарастне със сигурност, но това не трябва да те притеснява. А ти откъде си?

# 2
  • Мнения: 14
Здравей, има миомни възли които растят много бавно, е да по време на бременност това е по бързо но не се притеснявай моята кума роди и двете си деца нормално с такъв възел. По принцип знам, че ако се наложи операция е хубаво това да стане като раждането е секцио и така с един удар два заека. Joy Joy

# 3
  • Мнения: 666
Аз бях така втората ми бременност протече по- този начин с три миомни възела по време на бременността се увеличават след раждането намаляват  никой няма да ти махне миомен въел по време на раждане много е рисковано , но твоите са малки не се притеснявай а бях със 90 мм миома , която нарасна до 120 мм, другите 2 бяха горе долу колкото твойте

# 4
  • Мнения: 46 488
Аз съм с 3 миоми, едната 7 сантиметра, но не планираха секцио. В процеса на раждането се наложи, защото бебето беше разположено лицево. Не ми ги махнаха, за сега, да чукам на глава, не ми правят проблеми  Praynig
Ако ти се наложи секцио, ще направят разреза в страни от нея, не се притеснявай  Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При първата ми бременност лекарката видя миома в трети месец . Не сме говорили да се маха , но при прегледа на 7 месец след раждането се видя че няма миома . При въпроса ми какво е станало ми отговориха че е възможно през бременността от контракции нагъването на матката да се е виждало като миома .

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Благодаря ви за отговорите, момичета. Страхотни сте!  bouquet

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Момичета вие ме притеснихте  Shocked
Аз знам че по време на бременност миомата спира да расте и може да умре, защото се храни с менструална кръв, а такава липсва.
Иначе и аз имам миома ( беше много малка ) открита преди 3г., но родих нормално. Знам че по време на секцио миома не се вади.
А аз май ще тичам на гениколог след тази тема

# 8
  • Мнения: 5 391
Аз също знам от моят гинеколог, че по време на секцио не се маха и миома, поради по-горе излижените причини.Дори ако не създава проблеми не се маха въобще.На мен в 6-ти месец ми откиха миомен възел, от тогава до края ми създаваше много проблеми, родих нормално.Сега заради него се страхувам от втора бременност ConfusedДори и след като родих продължавам да го усещам.

# 9
  • Мнения: 46 488
Момичета вие ме притеснихте  Shocked
Аз знам че по време на бременност миомата спира да расте и може да умре, защото се храни с менструална кръв, а такава липсва ...

Миомите са свързани с повишени нива на женския хормон естроген. Мисля, че градската легенда за храненето с менструална кръв идва от там, че през менопаузата производството на този хормон постепенно намалява, съответно и миомата  Simple Smile

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Момичета вие ме притеснихте  Shocked
Аз знам че по време на бременност миомата спира да расте и може да умре, защото се храни с менструална кръв, а такава липсва ...

Миомите са свързани с повишени нива на женския хормон естроген. Мисля, че градската легенда за храненето с менструална кръв идва от там, че през менопаузата производството на този хормон постепенно намалява, съответно и миомата  Simple Smile

Мнението на Никол е много точно. Действително няма връзка с менструалната кръв.
На мен ми откриха миома в шестия или седмия месец на бременността. Растеше заедно с напредването на бременността. Но лекарят ми ме успокои, че след като родя ще се прибере. Така и стана. Имах неприлично лека бременност, родих леко по естествен път, а миомата се прибра. Лекарят ми обясни, че по принцип миомите не се оперират, тъй като се свиват. Само ако създават проблеми. Но понеже съм си малко паника аз се консултирах с позната онколожка, която повтори същото. Самата тя е с миома и ми обясни, че не я е махнала, защото действително това е по-добрият вариант. След време сами изсъхват. Вече ако прави проблеми е съвсем друг въпрос.
Моя приятелка обаче роди секцио и при раждането й отстраниха два или три миомни възела плюс доста голяма миома. Но тя по принцип имаше проблеми със задържането и предполагам, че са го направили с цел да се улесни следващата бременност.

Общи условия

Активация на акаунт