Акт от Кат

  • 1 218
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 146
Преди време на мъжа ми му направиха акт и трябваше да отиде да си вземе книжката след 1 месец. Само, че адресната му регистрация е в Плевен, а ние живеем в София и той все още не го е направил. И сега се налага аз да карам, а пък мен ужасно много ме е страх.
Може ли да се направи пълномощно и баща му да отиде да му вземе книжката? И дали ще трябва да му изпращаме нещо друго освен пълномощното - личната карта на съпруга ми, някакъв друг документ?

# 1
  • Мнения: 27 524
Пълномощното е достатъчно. Но като сметнете времето да търсите нотариус, парите, които трябва да му платите, после да пратите пълномощното, после да ви пратят книжката... май е по-лесно да иде той да си я вземе.

# 2
  • Мнения: 6 167
Преди време на мъжа ми му направиха акт и трябваше да отиде да си вземе книжката след 1 месец. Само, че адресната му регистрация е в Плевен, а ние живеем в София и той все още не го е направил. И сега се налага аз да карам, а пък мен ужасно много ме е страх.
Може ли да се направи пълномощно и баща му да отиде да му вземе книжката? И дали ще трябва да му изпращаме нещо друго освен пълномощното - личната карта на съпруга ми, някакъв друг документ?

Лично.
аз имах акт за неправилно паркиране
и не дадоха талона на майка ми ( която има пълномощно)
та, като се прибрах в БГ, ходих в КАТ да си го взема
освен това наказателното постановление не излиза за 1 месец,
ами като отидеш след 1 мес. ти слагат печат, и те 'отлагат'.

после като те хванат,че караш с изтекъл акт ти правят нов.
и тн. 10 лв. беше глобата.  тоест, сега като отиде след 1 месец сигурно ще му кажат, че не е излязло постановлението, ще удължат акта.
и след още 1 месец пак.

# 3
  • Мнения: 2 550
Аха, права е Лени...мен за неправилно паркиране ме размотаваха 4 месеца!!!
Но пък като ми взеха книжката ми я върнаха три дни след изтичане на наказанието...т.е. бяха си точни тогава. Беше два месеца наказанието и постановлението беше излязло.

# 4
  • Мнения: 27 524
На мен пък баща ми ми е взимал така книжката, само че пълномощното трябваше да е точно за това, а не общо упълномощаване примерно.

# 5
  • Мнения: 6 167
На мен пък баща ми ми е взимал така книжката, само че пълномощното трябваше да е точно за това, а не общо упълномощаване примерно.

точно!
няма вече 'генерално пълномощно"  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 5 828
Аха, права е Лени...мен за неправилно паркиране ме размотаваха 4 месеца!!!
Но пък като ми взеха книжката ми я върнаха три дни след изтичане на наказанието...т.е. бяха си точни тогава. Беше два месеца наказанието и постановлението беше излязло.

И при мен беше същото, само дето това постановление вече втора година не може да стигне от КАТ до данъчното ooooh!

А пък от един месец имам фиш за неправилно паркиране /беше лепнат на предното стъкло/ и понеже не отидох в едноседмичния срок на посочения адрес, сега не знам, пак ли в данъчното се плаща, пък ако и той пътува толкова дълго като постановлението - ще има да си чакам  #Crazy

# 7
  • Мнения: 27 524
Аз пък имам два фиша за превишена скорост отпреди 5-6 години и досега не са платени и никой не ми ги е търсил. Явно още търсят пътя  Laughing

# 8
  • Мнения: 6 167
а аз накрая, като отидох да си взема талона ,след 2 удължения
питам 'къде да платя глобата', мислейки, че на касата може,
а тя ми казва " ами идете на касата"
на касата жената ми казва "ааа, аз незнам, трябва да получите писмо от незнам си къде и да преведете парите ( не е ясно колко), тук само получавате талона"
такааа ли?

връщам се на гишето - онази ми даде талона,без да ми е поискала примерно разписка за платена глоба  Shocked, аз я питам това ли беше, отнети ли са ми точки
( бях паркирала пред парламента, за по-лесно), тя каза "не"
и аз си тръгнах.


# 9
  • София
  • Мнения: 4 146
Супер. Ще напиша пълномощно. Така ще стане по-бързо. Мъжът ми все не намира време да отиде до там.

Общи условия

Активация на акаунт