Болнични - имам нужда от съвет

  • 520
  • 5
  •   1
Отговори
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Здравейте момичета! Надявам се някоя от запознатите мамчета да може да ми помогне.
От 25.09. съм в 45 дневния болничен преди раждането, но по медицински причини родих на 29.09. От болницата ми дадоха още един болничен лист /от 29.09./ и двата болнични се припокриват. В началото на ноември ми изтича първия болничен - термина ми беше на 08.11. Сега кой трябва да ми издаде следващия болничен - бебка е още в отделение за недоносени и не сме избрали педиатър?
Предварително благодаря за отговорите.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
следващия болничен трябва да го издаде бъдещото Джи-пи на бебето. Избери си го и се уговори с него да дойде да го прегледа след като го изпишат, а за болничния - не се притеснявай, издава се и със задна дата.

# 2
  • Мнения: 300
Третият болничен се издава то педиатъра на детето (избери си такъв) и както е писала mle4ko той може да се издаде със задна дата.

# 3
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Но първите два болнични при мен се застъпват - първия е от 25.09. до 8.11., а втория от 29.09. до 12.11. На практика не се ли получава така, че губя единия болничен?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
Споко и аз родих, така - в смисъл болничните ми нещо се припокриваха. Педито ми издаде следващия, аз отидох хвърлих ги в счетоводството - а те да се оправят. Не съм имала проблеми  Hug

# 5
  • Мнения: 109
Следващият болничен е от педиатъра на бебчето, но трябва да е от датата след свърщване на този от болницата - т.е. от 13.ХІ.
Нищо няма да загубиш, педиатърът ще ти дава болничните до края. Ще си използваш всичките 315 дни, тъй като КТ предвижда, че ако раждането стане преди изтичането на 45-те дни, остатъкът от тях се ползва след раждането.
Пиша 315, защото теб те хваща изменението на КТ.

Общи условия

Активация на акаунт