Въпрос към всички настоящи мами от една бъдеща майка

  • 1 920
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте на всички майчета, за много години и все хубави...
Искам да Ви попитам, кога започнахте да се подготвяте със знания за бебето и как? Книги ли да чета, на майка ми ли да разчитам, на баби ли, от къде да взема информация как да си гледам детето и кога да започна да се подготвям? Като чета тук има толкова инфо, която не знам, дори бях изумена, че за бебетата има отделен прах за пране! Майка ми, ме съветва да чета от книгата на д-р Спок? Знам, че има и много друга литература, как се подготвяхте Вие?

# 1
  • Мнения: 2 529
Честно си признавам, че започнах да чета за гледането на бебето едва последния месец преди раждането Embarassed Естествено награбих Спок - това е всъщност една цялостна философия за отглеждане на детето. Много ми доскучаваше обаче и се забих в един много готин руски сайт:

http://www.mama.ru/baby/

После след като родих в болницата мъжът ми ми донесе една много приятна книжка в картинки: "Първите 18 месеца на моето бебе" и СПИСАНИЕТО "Моето бебе и аз". След това си купих книжки за кърменето и храненето, отново има и много сайтове и така Grinning

Успех! Леко раждане и прекрасно бебче Sunglasses

# 2
  • Мнения: 1 464
Аз отначалото на бременността се бях заредила с всевъзмжни книги и списания изчетох ги всички и в един момент си мислех че знам повече от докторите...Във форума можеш да научиш всичко,което те интересува.Никога обаче не съм се доверявала на баби и роднини които са раждали преди 20 години и честно казано са с доста остарели разбирания.А те най -много акъл обичат да дават newsm19

# 3
  • Мнения: 3 042
Аз четох Ан Бакюс " Моето бебе от 1 ден до 3 години" в 2 части е, както и Михов " Книга за всяка майка" - не всичко ми хареса и одобрих, но от баби и съседки най-малко полезна информация ще получиш (особено ако опитът им с бебетата е отпреди 2 години. Акушерката в ЖК ми даде напътствия за първите дни, педиатърката и акушерките в родилното също, просто питай!
Форумите са идеални за поемане на ценна информация за кратко време!

# 4
  • Мнения: 4 473
Цитат на: Павлина
Аз четох Ан Бакюс " Моето бебе от 1 ден до 3 години" в 2 части

Много полезни книжки,вкл. и Спок!

# 5
  • Мнения: 4 414
аз като бях бременна четях книги за бременни - как се развива бебето всяка седмица и т.н.
"Книга за майката и бебето" на Елизабет Фенуик не е лоша, ама много скъпа, а пък не е чак толкова изчерпателна. има много хубава секция за болестите, но не те съветвам да я четеш предварително, че ще се наплашиш Wink
в Спок има доста добри неща...
предимно нет-а ръчках май...http://www.babycenter.com/  ми беше любим
после като се роди бебето, ти става ясно, че нищо не помниш:)Simple Smileама поне знаеш откъде да го прочетеш пак...тук много ми помогнаха тези форуми и самия сайт ...бабите също помагат, ама с тях внимавам, че и много остарели работи говорят...

# 6
  • Мнения: 712
Аз също се бях подготвила предварително.
Едната ми книга се казва "Книга за майката и бебето" - голям формат с твърди корици и разкошни картинки.
Другата е "Аз съм бременна"-книга 1 и 2 на двама френски автори - Ален Пиер Вател и Сандрин Жерен , в която е описано всичко месец по месец.
Много добри отзиви съм чувала и за "Аз чакам дете" на Лоранс Перну и "Какво те чака, когато чакаш дете" на 3 американки (не знам дали е излизала в България). Тези последните имат и още 2 книги "Какво те чака през първата година на детето" и "Каквото те чака през втората и третата година на детето", които са ми настолни в момента, макар не всичко да е приложимо.

# 7
  • Мнения: 3 042
https://www.babycentre.co.uk
тук може да се абонираш за безплатен рипорт всяка седмица в зависимост от месеците на бебето, мисля че и за бременни дава информация.
Забравих да напиша и една книжка с масажи за бебета, както и Книга за кърменето.

# 8
  • Мнения: 356
Докато бях бременна четях книги само за бременни. Мисля, че всичко трябва да бъде с времето си, за да се насладиш на всеки миг. Ако се опиташ да си набавиш цялата информация за бременност и отглеждане на детето на куп, има вероятност да се объркаш и да се озовеш в кошмара на "постоянното притеснение". Не, че имам против бабите, но те повече може да те объркат от колкото да ти помогнат.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 123
когото аз забременях - преди почти 6 години не използвах интернет, и си набавих информация от книги - Книга за майката и бебето, Аз чакам дете и разбира се Грижи за бебето и детето на д-р. Спок. Започнах да се срещам с майки, които имаха малки бебенца и от тях получавах страшно много инфо - питах за абсолютно всичко. Когато родих и няколко месеца след това мои приятелки се допитваха до мен по различни въпроси. Сега с този форум е много лесно! Добре че го има!

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Докато бях бременна четох "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае - много добра книжка (по седмици как се развива бебето в теб, промените и т.н.).
За бебето - "Моето бебе от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс - също чудесно и полезно четиво.

# 11
  • Мнения: 883
Като разбрах, че съм бременна си взех 3 книги за бременността (развитие на бебто по седмици), но не съм чела книги за детето след като се роди Embarassed .

# 12
  • Мнения: 5 539
Да си призная честно четох Спок и страшно много ме обърка. Повечето неща в книгата му, свързани с гледането на малкото бебе са или от преди 50 години, или са за американската майка Imp Изобщо не се споменава например памперсът, говори се за някакви кондензирани млека и прочее щуротии.
Е, има и полезни неща, но как да отсееш нужното, ако не си наясно?
Чети във форума, това е най-доброто място за самообразоване по въпросите на майчинството Grinning

# 13
  • Мнения: 1 533
Цитат на: lilita
Повечето неща в книгата му, свързани с гледането на малкото бебе са или от преди 50 години, или са за американската майка


Не знам кое издание си чела, в моята книга на д-р Споко има и за памперс и много полезни неща.

# 14
  • Мнения: 6 206
Не че ще кажа нещо полезно за момичето, по-скоро да се похваля.
Колкото и невероятно да ви звучи всичко научих от свекърва ми /и от сайта и форума, но в 90% от случаите се покрива с това, което тя казва/. Изгледала е 4 бебета, синът ми й е 5-тото. Не знам откъде ги знае нещата, усет ли има някакъв, какво ли, ама съм й много благодарна. Не ми се е налагало да чета много книги, просто вдигам телефона, обаждам се, питам и действам. Ако е нещо по-сложно, я викам тя да го прави. Примерно пишлето ме е страх да го пипам Arrow викам, трябва едни по-сложни гимнастики Arrow викам. Абе страшна жена, много си я обичам.

Общи условия

Активация на акаунт