До мамите, които ще захранват! Моля, прочетете!!!

  • 1 660
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
Моята беба е на 4 месеца и преди 2 дена бяхме на консултация. Оказа се, че е наддала само 300 грама и затова решихме да захраним. Док каза, че няма проблем да захраним или с пюре или с бананова каша. Реших с бананова, като дадох 5-6 лъжички, беше добре разтворена кашата и после дохраних с цица. Проблемът доиде вечерта, когато бебе започна неистово да плаче. Все едно бяха колики, но беше страшно Cry Изведнъж, и аз не знам защо, започнах дая събличам и забелязахме, че крачетата й са подути, червени, чак започнаха да синеят. От там газ до Пирогов.  Съмняваха се за оплитане на червата, в следствие на новата храна. Получавало се рядко, но все пак...Направиха рентген на детенцето ми, после с една тръбичка и бръкнаха в дупето и й направиха клизма. Червата се разпънаха и се отървахме от операцията. Направо полудях, детето ми и то. След клизмата се тръшна и заспа. После в нас пръцна, изака се и започна да се хили и гука. бебешка му работа...
Пиша това, защото ако бях прочела някъде, че подуването на крачетата не е алергия, а проблеми с червата, щях да съм малко по-спокойна, въпреки че това е доста страшно също. Също така, искам да посъветвам всички мами, които тепърва ще захранват, да го направят бавно и постепенно. Днес 1 лъжичка, утре 2 и т.н. Много мои приятелки са дали цялото съдържание на 2-3 ден, а това се оказва много грешно и опасно. Пазете децата си Praynig Hug

# 1
  • Мнения: 185
Много се радвам, че беба е добре!!!!!
Благодаря ти, че сподели!
 Hug

# 2
  • Мнения: 422
Много съжалявам за случилото ви се.Дано нямате такива проблеми за напред!  bouquet
Предполагам ще е добре да отложите захранването.

# 3
  • Мнения: 566
Радвам се че сте се отървали от операция, наистина много добре че сподели. Дано нямате повече проблеми
 smile3525

# 4
  • Мнения: 49
Радвам се, че сте се отървали с малкия дявол. Наистина трябва да бъдем много внимателни. Благодаря, че сподели.

# 5
  • Мнения: 3 760
Слава Богу, че сте добре!!!   bouquet
И аз бих те посъветвала да отложиш захранването, а когато го започнеш - да е с минимално количество и в никакъв случай да ен е с банан - съдържа много хистамини!

# 6
  • Мнения: 3 092
И аз искам да ти кажа че много съжалявам за случилото се.Радвам се че сте добре.
Защо са те посъветвали да започнеш с такова голямо количество и такава каша....този док  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out
А надаването само на 300 грана не е повод за захранване - напротив!Това е погрешно.Бебето ще нададе повече ако го кърмиш.  GrinningУспех занапред и повече никакви проблеми! Hug

# 7
  • Мнения: 942
Слава Богу, че сте добре!И аз като другите мами ти препоръчвам да отложите захранването.И ние 4-ти месец бяхме наддали само 240 гр. ,ама следващите две седмици качи 600 и то при условие че е болничка.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 162
Много съжалявам за преживяното от теб и бебка. Радвам се, че сте вече добре. А в Пирогов какво ти казаха- това заплитане на червата от храната ли е било?
Предлагам ти няколко статии, които на мен много ми помогнаха при захранването:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/906/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=923

# 9
  • Мнения: 721
Много ви благодаря за подкрепата  bouquet Наистина ми беше страшно тежко. Снощи пак бяхме в Пирогов, защото детето пак започна да пищи. Слава на бога, се оказа, че заради проблемите с червата сега имаме отново колики. Докторът, който беше на смяна я натисна по коремчето, Йони пръцна и се успокои.
Лилфи, В пирогов казаха, че е от кашата, от самото захранване. Даже снощи като ходихме, една докторка каза да не я мъча, а да си я захраня след 6 месец. На всичкото отгоре, снощи като започна пак да плаче детето, звъннах на тъпата лекарка, която не благоволи да си вдигне телефона. Дори сутринта като е видяла, че съм я търсила, не се обади да пита какво е станало и защо съм я търсила в 12,30 вечерта - очевидно е спешно #Cussing out #2gunfire
Сега ще прочета статиите и много ви благодаря Heart Eyes

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Радвам се, че детенцето вече е добре, дано нямате повече проблеми.
Но недей така да плашиш другите. Не разбрах от какво точно е бил проблема - казваш, че от захранването, от кашата - кое от двете? Дали щеше да се случи с каквото и да беше захранила? Съжалявам, че така се е получило при вас, но  мислиш ли, че ако беше захранила в 6 месец положението щеше да е същото?

# 11
  • София
  • Мнения: 422
Радвам се , че сте добре и дано да нямате повече проблеми. И аз незнаех , че от нова храна може да се получи преплитане на червата. Симптомите които описваш дъщеря ми имаше когато направи алергия към белтъка на кравето мляко след първото или второто шишенце АМ, но освен краченцата червени и подути  бяха и лактите , ушите и китките.  Така , че е възможно и да е някаква алергия.
Пожелавам Ви успех. 

# 12
слава богу,че беборана е добре Grinning !!!!!!!!!благодаря,че го сподели с нас-смятах и аз да започха с кашата,но сега ще почакам. Stopоще веднъж благодаря Hug

# 13
  • Мнения: 721
Радвам се, че детенцето вече е добре, дано нямате повече проблеми.
Но недей така да плашиш другите. Не разбрах от какво точно е бил проблема - казваш, че от захранването, от кашата - кое от двете? Дали щеше да се случи с каквото и да беше захранила? Съжалявам, че така се е получило при вас, но  мислиш ли, че ако беше захранила в 6 месец положението щеше да е същото?
Защо да плаша другите??? Това в България, когато искаш да помогнеш по някакъв начин, все ще се намери някой, който да ти намери нещо нередно. Не знам, но смятах, че трябваше да го споделя, защото така, ако недай си боже се случи на друга мама, да знае какво може да е, а не като мене да се побърка, защото не знаех какво може да е! Също така съвсем ясно съм описала, че става въпрос за захранване с бананова каша, тоест това може да се случи на всяко ено дете, захранено с каквото и да е. просто това е реакция на организма, която ние не може да предвидим. Даже е много рядко срещано. Сега ще захранвам от 6 месец, а захраних сега, защото педито каза, че малката е наддала малко и трябва да захраня. Тва е..

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Слава Богу, че детенцето е добре! То да не знаеш от къде ще ти дойде, а като дойде - не пита! Не е виновно мисля джи пи то, може би никой не е виновен, така просто се е случило, естествено без да го искате. Добре е, че сподели, защото аз днес дадох първите 1-2 лъжички плодово пюренце на моето бебе и като прочетох... #Crazy Наистина съжалявам за това, което сте преживели! Дано не се случва на никой! Успех на всички в захранването! Поздрав  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт