Как да приготвя пюре от карфиол и картоф?

  • 9 290
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Чудя се как се приготвя по точно карфиола за пюре? smile3501

# 1
  • Мнения: 1 186
Аз го правя така:
Карфиола го касам на розички и го слагам да ври заедно с добре обеления и нарязан картоф
Така ври докато омекнат и станат за ядене
После в купата за пасиране ги изсипвам...добавям малко масло и придварително разтворено в 30мл. АМ
И пасирам всичко....после пада голямо ядене Peace
можеш да добавиш и морков
Аз добавям също така и чушка или грах.....правя го с зеленчуците които имам в наличност и става много вкусно  chef

# 2
  • Мнения: 2 897
Аз ги приготвям на пара,после смилам с робота,като добавям и зехтин, и магданоз.Затварям в бурканчета за два-три дена,които държа в хладилника.АМ добавям непосредствено преди всяко хранене Peace
Също комбинирам с морковчета,чушка,грах...
На скоро правих комбинация от карфиол,картофи и спанак-харесва му Grinning
(обаче моят юнак е на 10 месеца,прецени си какво да даваш на вашата възраст)

# 3
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Хубаво е зеленчуците да се варят на пара за запазване на витамините. Аз картофите ги варя необелени до пълнооооо разваряване и после ги обелвам. Добре е да се смесва кореноплодов зеленчук /морков, картов/ с листен /спанак, броколи, карфилол/.

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хубаво е зеленчуците да се варят на пара за запазване на витамините. Аз картофите ги варя необелени до пълнооооо разваряване и после ги обелвам. Добре е да се смесва кореноплодов зеленчук /морков, картов/ с листен /спанак, броколи, карфилол/.
Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз ги приготвям на пара,после смилам с робота,като добавям и зехтин, и магданоз.Затварям в бурканчета за два-три дена,които държа в хладилника.АМ добавям непосредствено преди всяко хранене Peace
Също комбинирам с морковчета,чушка,грах........
И аз така го приготвям Peace

Общи условия

Активация на акаунт