Кажете ми как да я накарам да се съсредоточи да учи

  • 1 961
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Надявам се да има и други мами на които да им е трудно да накарат 6-годишните си деца да пишат с интерес.много ми е трудно да и привлека вниманието, толкова е разсеяна, а има какви ли не интересни книжки и подходящи за деца материали за тази възраст.
Как се справяте?
дано науча нещо ново което да ми помогне newsm78

# 1
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Познаваш детето си - мотивирай го, създай му интерес! Самата ти трябва да проявяваш заинтригуваност и да му показваш нещата с ентусиазъм. Когато се разсее, предложи друго занимание. Simple SmileУспех!

# 2
  • Мнения: 245
 newsm78 със съпруга ми и двамата учим, особено вечер, залягаме над лекциите и ги мятаме,чертаем , пишем и на нея и е интересно, но не и когато стане ред на нейните задачи.А се оптвам да бъда внимателна да не я наплаша все пак или да я претоваря Tired, но никакъв резултат newsm11, нищо не запомня

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не й е дошло още времето...
Дай й време... Не я насилвай.
Ама да ти кажа - и до дете си е. Може би й е такава натурата...

# 4
  • Мнения: 1 655
Ако постоянно и натякваш, че не учи, че трябва да учи, със сигурност няма да я мотивираш, дори ще я отблъснеш още повече от ученето. И аз смятам, че не и е дошло времето. Остави я да се наиграе, пък за учене има време.

# 5
  • Мнения: 245
Ох незнам на 2и половина броеше на сметалото, а сега е на 6 и брои до 20 малко се притеснявам , да не й е трудно в 1-ви клас, като няма подготовка.А  на госпожите в градината не мога да разчитам , въобще не ми харесва, но на нищо не ги учат децата.А като се сетя нас едно време как ни занимаваха, друго беше

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Едно време, когато съм била на 6 години и аз не съм искала майка ми да ми показва и да ме учи. Казвала съм й, че в 1-ви клас аз ще си имам учители, които ще ми показват ... Mr. Green
За протокола - завърших гимназия с пълно отличие ...

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
а тя защо трябва да учи и пише у дома? newsm78
нужното за първи клас ще го научи в предучилищната група. останалото е въпрос на добра воля и интерес от страна на детето...

# 8
  • Мнения: 967
Много деца на 6 още не са готови психически да учат. Става въпрос за неспособността им да се концентират дълго време. Не мисля, че ако детето не проявява интерес, трябва да пише, смята, брои до  20, 30 или 100.

Има много материали за предучилищна възраст и там става въпрос за разпознаване на отделни букви, запознаване с числата до 10!, логически игрички като лабиринти, намиране на разлики между картинки, много оцветяване (важно за контрол на ръчичката при писане после), пунктирани фигури за повтаряне и т.н. За четене или писане не се отваря дума.

Много популярни са т.н. Mandalas. Това са мисля индийски симетрични фигури за оцветяване, които са за концентрация и същевременно действат успокояващо и отпускащо. Много са подходящи за предучилищна възраст (в нашата детска градина имаше с тонове и всички родители носеха допълнително - децата често си ги взимаха за в къщи за довършване). В първи клас имаше за междучасието, ако някой иска да си оцветява.

Достатъчно е да пуснете на Google думата "Mangala" за изображения и ще видите какво имам предвид. Навремето си чертаехме сами такива с пергел (само елементарни де).

# 9
  • Мнения: 705
Игра му е майката  Wink

# 10
  • Мнения: 667
Не се притеснявай! Нормално е за възрастта и.
За пример, моята дъщеря в началото на 1-ви клас трудно се съсредоточаваше, когато пишеше домашни /имах чувството, че ги пише цял ден/. Мисля, че към Нова година бе свикнала.

А относно подготовката за 1- ви клас също искам да те успокоя. И на мен ми се струваше, че  в предучилищната група в детската градина нищо не учат, но в първи клас дъщеря ми нямаше никакъв проблем. Даже бях учудена как добре се справяше /и аз бях наплашена колко им било трудно на децата в първи клас/.

Не си насилвай детето! Може би още му е рано. Може да пробваш с книжки за предучилищна.

# 11
  • Мнения: 81
Много деца на 6 още не са готови психически да учат. Става въпрос за неспособността им да се концентират дълго време. Не мисля, че ако детето не проявява интерес, трябва да пише, смята, брои до  20, 30 или 100.

Има много материали за предучилищна възраст и там става въпрос за разпознаване на отделни букви, запознаване с числата до 10!, логически игрички като лабиринти, намиране на разлики между картинки, много оцветяване (важно за контрол на ръчичката при писане после), пунктирани фигури за повтаряне и т.н. За четене или писане не се отваря дума.

Много популярни са т.н. Mandalas. Това са мисля индийски симетрични фигури за оцветяване, които са за концентрация и същевременно действат успокояващо и отпускащо. Много са подходящи за предучилищна възраст (в нашата детска градина имаше с тонове и всички родители носеха допълнително - децата често си ги взимаха за в къщи за довършване). В първи клас имаше за междучасието, ако някой иска да си оцветява.

Достатъчно е да пуснете на Google думата "Mangala" за изображения и ще видите какво имам предвид. Навремето си чертаехме сами такива с пергел (само елементарни де).

излизат ми вицове за цигани и др. подобни Sad Wink

# 12
  • Мнения: 109
Цитат на: BGmam4e

излизат ми вицове за цигани и др. подобни Sad Wink
Има грешка в изписването - вярното е mandala, а не mangala. Laughing

# 13
  • Мнения: 245
Благодаря ви на всички все пак , мисля че сме на едно мнение все пак да не избързвам. Дано през тази година докато е в пред училищната да й стане интересно, та да научим нещо и да не й е трудно в 1-ви клас.

# 14
  • Мнения: 109
Благодаря ви на всички все пак , мисля че сме на едно мнение все пак да не избързвам. Дано през тази година докато е в пред училищната да й стане интересно, та да научим нещо и да не й е трудно в 1-ви клас.
И ние сме в предучилищна и не проявяваме никакъв интерес към ученето, особено с буквите сме тотално скарани - познава само 2-3 и няма никакво желание да научи другите. Sad

Общи условия

Активация на акаунт