кашлица на нервна почва при 2 год. дете - възмl

  • 1 248
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Малката тръгна на ясла преди седмица. Ходи 2 дни, 1 ден беше вкъщи, пак ходи 2 дни, 2 дни беше вкъщи. За всичките дни без изключение наблюдавам, че след ясла нощем има ужасна пристъпна кашлица. Леко влажна, кашля минута-две, дави се, понякога накрая се чува едно "изсвирване". И така много пъти - почти няма спане. Когато през деня си е била вкъщи, няма такава кашлица. Спи абсолютно спокойно. Дали е на нервна почва? Мислех, че може да е от сухия въздух в яслата (там не ги извеждат), но и вкъщи имаме парно, чак пък такава драстична разлика?

# 1
  • Мнения: 1 586
Не допускаш ли да е алергична кашлица?

# 2
  • Мнения: 3 506
Не изключвам напълно, но ми се вижда странно. Ако е алергична към нещо в яслата, би следвало да кашля и там, а там (през деня) не кашля (поне никой не казва). Ако е към нещо вкъщи - как досега не се е проявила? И пак - къде е през деня? Пък и алергичните кашлици не са ли по-"трайни", така бързо да сменя - една нощ кашля, другата - не, следващата - пак  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 586
Никак не съм специалист по алергични кашлици, но си ги представям точно така - появяват се след контакт с дразнителя и изчезват след прекратяване контакта с него. А нощем е известно, че е най-благоприятното време за проявяване на кащлица. Например ако нещо дразни носната лигавица, през деня може да се прояви в секрет от носа, но през нощта от тоя секрет може да се кашля здраво... Така си мисля аз. Но ще ми е интересно да чуя и мнения за кашлица на нервна почва - не съм чувала за такова нещо при малки деца.

# 4
  • Мнения: 3 835
Кашлица на нервна почва ми се струва твърде странно и нереално, но не съм специалист. Да не би да плаче цял ден там и да се събират много секрети в носа, който се стичат в носоглътката и оттам през нощта след яслата, да кашля. Незнам дали го обясних добре, но бих потърсила някаква по-проста и реалистична причина. Ако е алергия, е по-вероятно да е към нещо конкретно в яслата: завивки, възглавници, препарати и тн. Консултирай се с педиатъра, може да й изпише някакво противоалергично сиропче, като Зиртек или Ериус. Дано се оправите скоро.

Общи условия

Активация на акаунт