Отговори
  • Мнения: 550
Тази вечер детето ми падна и си удари главата.Моментално  на челото му излезе огромна цицина.Веднага го закарахме в спешното,там на вратата се мъдреше бележка с червени букви"НЕ Е СПЕШЕН КАБИНЕТ",а отгоре на друга такава "6-150 НЕОТЛОЖНА ПОМОЩ"Там чакахме около 25мин.за да ни кажат че трябва да отидем в спешното на Хирургиите.Там 30мин пред кабинет от ,който ни изпратиха в съседния-20мин.,но и за там не сме били-качиха ни на 10 етаж-детското отделение,но там ни казаха,че подобни птравми са на 12 етаж!От инцидента до този момент минаха 2часа и половина.Там любезният доктор ни изпрати на рентгенолог,а там ни казаха ,че не могат да го направят,защото детето нямало да стои мирно и трябвало да го упоят!!!Отказах.Дано  всичко да е наред.Останахме си с разходките по кабинетите и това е... #2gunfire #Crazy newsm78   

# 1
  • Мнения: 1 878
И спешната и другата помощ са  Sick За цицината само да те успокоя че и ние често имахме такива с баткото и в пирогов сме почаквали на симпатични спешни опашки и освен всичкото друго ами и гледката там за децата е супер (чак им се чудя на смисъла на антишоковата зала ама това е друга тема) Та всичките ни снимки бяха борба да е мирен младежа и слава богу не сме имали сериозен проблем, а цицините, оооо цицините ни бяха достойни за спешното, че и хората ни гледаха със съжаление, че и цепната кожа на челото сме имали чак от удари, но.................Та следи детенце за евентуални реакций - отпадналост, повръщане, сънливост, възбудимост и иизобщо всичко, което ти изглежда ненормално в неговото поведение.

Дано повече не ви се налагат подобни разходки из спешното - а иначе вдигайте колкото се може повече шум, за да ви вземат на сериозно.

# 2
  • Мнения: 550
Благодаря ти за куража ,който ми даваш!Имам нужда.Днес си го оставих у дома за да го наблюдавам ,а и отока поспадна

# 3
  • Мнения: 7 106
За да не остане синьо и да не се подуе веднага намажи с олио мястото на удъра. сега вече е късно, но да го знаеш за в бъдеще  Peace.
Иначе и моята дребна все главата си тряска, но ако детето след удъра не е сънливо или с неадекватно поведение, не повръща и не реве продължително, няма нищо страшно. Естествено консултацията с лекар е желателна, но чак  снимка мисля, че не се налага.

За "спешната" помощ незнам как да се изкажа просто  Rolling Eyes . Само казвам "Пази Боже" да не се налага на човек да опира до нея  Praynig.

# 4
  • Мнения: 3 835
Искрено ви съчувствам и ви пожелавам всичко да е наред. Смятам, че ако до момента не е имало странности в поведението на детето, значи сте се разминали леко. Дъщеря ми много е падала и много се е удряла и аз налагам удареното място със студен компрес или направо лед, за да не се подуе и да не посинее. От лекари знам, че отпред на челото (предният лоб), е най- здравото място в главата, затова спокойно. Успех!

# 5
  • Мнения: 550
Благодаря,за полезните съвети,но се надявам да не се стига до тях,че притесненията са големи,но ще ги запомня.!
Невро хирурга обясни,че детският череп бил еластичен,но никога не се знае какво е положенито отвътре и за това било хубаво да се направи снимка.
Дано да не се налага повече!

Общи условия

Активация на акаунт