Събирам мнения за сглобяемите къщи

  • 169 972
  • 296
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 428
Danyy, Euroholz са му строили къщата, има снимки на сайта им - на 2 страница една жълта къща с тъмни греди - има снимки отвън и отвътре. Доколкото знам е платил 350 Е/кв.м, но това беше 2006- 2007 newsm78 Незнам какви са им цените в момента. За тази фирма имаше добри отзиви в тема даже. 

# 166
Zdraveite, po posledni danni, Euroholz iska 350-400EUR/kv.m BEZ DDS v zavisimost ot slojnostta i materialite. Razbira se v tzenata ne e vklutchen fondament i svarzvane kam ViK i Energo. Iskah im oferta predi 2 sedmitzi, kato im dadoh dosta podrobni planove, no ne kolitchestveni smetki. Imam tchuvstvoto tche praviat tzena malko spored klienta, "na oko". Kato priklutcha s proektiraneto pak shte im poiskam oferta, tozi pat podrobna, da vidim kakvo shte kajat   Wink .

# 167
  • Варна
  • Мнения: 428
Zdraveite, po posledni danni, Euroholz iska 350-400EUR/kv.m BEZ DDS v zavisimost ot slojnostta i materialite. Razbira se v tzenata ne e vklutchen fondament i svarzvane kam ViK i Energo. Iskah im oferta predi 2 sedmitzi, kato im dadoh dosta podrobni planove, no ne kolitchestveni smetki. Imam tchuvstvoto tche praviat tzena malko spored klienta, "na oko". Kato priklutcha s proektiraneto pak shte im poiskam oferta, tozi pat podrobna, da vidim kakvo shte kajat   Wink .
#Crazy  #Crazy лелееее, ама това е поне 20% по-скъпо от конвенционалното строителство. Е, това ме разби просто...

# 168
  • Мнения: 13
Те наистина вече се забравят аз не мисля че тези сандвич панили са по-скъпи от зид в никакъв случай. На това строителство плюса му е само че става бързо и минаваш с малко главоболия.

# 169
Ne sam saglasen s teb danyy, mislia tche ne si dobre zapoznat s darvenite kashti i ikonomitcheskata strana na vaprosa. Parametrite na kashtata koito dadoh na Euroholz za orientirovatchna tzena sa slednite - izolatzia kamenna vata 10cm na poda, 16cm v stenite, 15cm v mejduetajnoto prostranstvo(gredoreda) i 20cm na pokriva, ventilirana fasada ot acatzia, ducheme ot acatzia. Pri tezi harakteristiki, kashtata shte e dva pati po-dobre izolirana ot iziskvania normativ. Dograma, trisloina,  i vrati sa ot masivno darvo. Tzialata konstructzia e ot avtoclaven bor, koeto oznatchava tche nikakvi estestveni i klimatitchni vrediteli ne mogat da mu navrediat. Ako si namerish firma koiato da ti izpalni znatchitelno po-evtino podobna kashta ot tuhli, garantiraiki vsitchko ot A do Ia, izviniavam se za latinitzata, shte e po-skoro izklutchenie a ne pravilo. Bez da gledame Euroholz, prosto katchestvenoto darvo e skap material i samo strani s mnogo razvita darvodobivna i prerabotvashta industria mogat da izkarat sravnitelno "evtini" tzeni, za tehnia si standart razbira se... Dokolkoto sam proutchil situatziata v Balgaria, vse povetche i povetche BG firmi v tazi oblast se orientirat da rabotiat s vnosen material za da mogat da garantirat katchestvo i da si darjat tzenite. I koito e tragnal da pravi darvena kashta za postoianno jiveene v Bulgaria, samo zashtoto iska da mu e po-evtino, da zabravi na secundata...Jiveia vav Frantzia, tuk darvenite kashti sa okolo 20-30% po-skapi ot ekvivalentnite takiva ot tuhli ili beton.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 428
donnibbo: Не става въпрос да строиш евтино, а да намериш оптималната комбинация цена-качество. На теб в сравнение с Франция 480Е с ДДС може би ти се струва евтино, но за тези пари ще построиш монолитно и ще довършиш до ключ + част от обзавеждането тук.
Освен това аз не съм сигурна, че фирмите в Б-я могат да гарантират качество , дори и при високи цени. С тези дървени къщи проблемът ще го установиш по-късно, когато заживееш в нея. Като строиш по класическия начин имаш по-голям контрол върху процеса (което естествено е време и главоболия) , но ако нещо не е наред - къртиш и наново. А  дървените къщи ги правят за 1-2 месеца, монтират я и готово. Ако не е бил сух материала и после се нацепи или изкриви - какво правиш? Режеш и хвърляш ли?
Незнам, аз лично за себе си,  клоня към традиционното строителство след не много дълго проучване на пазара.

# 171
Zdravei Yee, mejdu drugoto i az sam varnenetz. Vsashtnost ne bih iskal da se proiznasiam dali mi e evtino na men ili ne, osobeno zashtoto jiveia vav Frantzia, ako niakoi mi predloji identitchen produkt s 10% po-evtino, shte predpotcheta po-evtinia variant razbira se. Prosto i tzenite na "klasitcheskoto" stroitelstvo izletiaha nagore v posledno vreme. Ako ti si gotova da "kartish" i "zidash nanovo" dokato stane, smiatash li tche tova shte ti strouva samo vreme i nervi? A moje bi i pari.... nadali niakoi shte se saglasi da pravi edno i sashto tri pati bez da ti poiska doplashtane. Vsashtnost, taka ili inatche vseki zapotchva s edno minimalno doverie kam izpalnitelia-stroitel. Ako samo nai-niskata tzena e osnovanieto da se doverish na tozi ili onzi, ami niama da polutchish dobro katchestvo bilo to darvena kashta ili tuhlena.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 428
Много конкретно си ми приел поста. Исках да кажа,че заради бързината на реализиране на проекта и заради самата технология, човек трудно може да контролира качеството на строителството при сглобяемите къщи. Установяваш проблема едва по-късно.

# 173
  • София
  • Мнения: 1 825
Миналата седмица бях поканена на вечеря в подобна къща - собственикът на фирмата си живее в нея. Е, няма такъв уют. Благородно завидях на домакинята. Разбира се, беше обзаведено с много вкус - вътрешният дизайн беше в пълна хармония с архитектурата и материала.

Опа, грешка. Сега разгледах пуснатите в темата снимки. Къщата, за която говоря аз, е направена от дървени стълбове и греди /имам пердвид цели стъбла/ и изглежда по съвсем друг начин.

# 174
  • Мнения: 686
Вижте на какво попаднах:
Тухлени, преносими, сглобяеми, устойчиви на пожар,
земетръс и торнадо къщи
http://www.prizone.bg/cde/bg/index.htm

# 175
  • Мнения: 92
Аз видях кръгли сглобяеми къщички и се влюбих в тях!Обаче бързо ми се охлади мерака #Crazy.Наживо е невероятна,на горния етаж са спалните с прозорец към небето! Hug
Ето линк http://azareiya.com/sitebg/galeriq.htm

# 176
  • Мнения: 220
Брат ми си построи такава къща и е много доволен, вече 3 години е в нея и не се е оплакал, фирмата от която я купи се казва Бял бор,  имам също една колежка чиито родители също живеят целогодишно в такава къща и те са доволни, тяхната фирма  беше Стромон. По едно време се бяхме навили с мъжа ми да си купим парцел в близките села и да си построим къща, ориентирахме се към тези 2 фирми защото видях резултата от работата им, иначе не бих се доверила на фирма която не знам как строи и не ми е препоръчана, вече има достатъчно много измамници и не трябва да си позволяваме лукса да бъдем наивни.
 За съжаление не си купихме парцел и идеята за къща с двор сега е само илюзия. Cry

# 177
  • Мнения: 239
durabura,а колко им излезе на квадрат и какво се включва в цената? 

# 178
  • Мнения: 220
На брат ми му излезе кум 12 000 лева, но това беше преди 3-4 години, и той си спести много от разходите, сложи си сам изолация, направи си сам бетонната плоча, ВиК и ел. инсталация и разни други неща, така, че за цената не мога да ти кажа, тя не е коректна, а колежката не съм я питала за цена, не ми е удобно. Но в началото на годината бях направила запитване до Стромон и ми казаха, че 600 лева им е цената на кв. метър , при стандартно изпълнение и на 2 етажа. Бяхме и на стройкото в НДК и там разговаряхме с няколко фирми, общо взето това е най - ниската цена. Една от фирмите ни каза цена от 350 евро на квадрат, но до ключ.

# 179
  • Мнения: 239
Благодаря ти за информацията!

Общи условия

Активация на акаунт