"Пилешка фантазия" в гювеч!

  • 109 868
  • 157
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474



Пилешка фантазия
  newsm57 newsm57

4 пил. пържоли (може и бутчета или свинско месо)
5 голями картофа
300гр. гъби
4-5 кисели краставици (може и без тях)
едно пушено топено сирене "Жоси"
1 малка заквасена сметана
два бульона
1 ч. л. чубрица

Картофите , гъбите и кис. краставици се нарязват и слагат в  гювеча (така ли се пише  newsm78 или гювечарник), добавяте и двата бульона (или сол), чубрицата  и заливате с 1 водна чаша вода. Отгоре нареждате месото (ако са пържоли ги разрязвам на 4) и слагате във фурната на максимална мощност за около 30 мин. След това нарязвате топеното сирене на колелца и нареждате върху месото, заливате със сметаната и печете още 1,5 - 2 ч. на 150 градуса. С лъжица поразбъркайте леко горния пласт с топ. сирене и сметаната за да слезне надолу.  Може да оставите и малко без капак да се позапече. Става мозък Crazy  Бон Апети!  chef
П.П. Можете да намалите или увеличите количеството продукти според вашите нужди!

Ето и линк към втората рецепта
Пилешка фантазия №2




Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 13:03 от L Е О

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Ааааааа, ама то това твойто е вече неприлично, не ми издържат нервите кото гледам снимката, искам и аз такава манджа веднагааааааааа   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 802
Изглежда превъзходно! ММмммм, със сигурност скоро ще го пробвам! Браво !   chef

# 3
  • Мнения: 2 936
рецептата е супер,но пробвай другият път да сложиш киселите краставички 5мин.преди да е готово...така те не се сваряват и остава киселата жилка в тях Hug
п.п.извинявам се за намесата в твоята рецепта  Praynig

# 4
  • Мнения: 7 474
пробвай другият път да сложиш киселите краставички 5мин.преди да е готово...така те не се сваряват и остава киселата жилка в тях Hug


Добра идея  Hug

# 5
  • Мнения: 2 825
Направо ми потекоха лигите .... толкова вкусно звучи и изглежда. Задължително ще го пробвам  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 35 814
Страхотно е , ще го пробвам.
Мерси Лео  bouquet

# 7
  • Мнения: 22 867
Lео , чудя се пилешката ти фантазия дали ще бъде същата вкусотия, превърната в заешка фантазия newsm78. Просто имам едно зайче в хладилника и не ми се прави на яхния.

# 8
  • Мнения: 7 474
 Laughing  Зайко, грухчо,  Animal Cow Animal Pig Animal Chicken  все ще стане. Не знам само заека дали не иска повече време newsm78 или се киснеше в нещо newsm78

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Кисне се дивият заек - 24 часа в марината от оцет/вино с вода. Питомният не се кисне нийде.

Лео, осинови ме!

# 10
  • Мнения: 7 474
нийде.

Лео, осинови ме!

Взимам те само Hug , ако не се будиш нощно време и си без памперси  Mr. Green

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Изобщо не се будя и не се подмокрям никак. Ако няма място у вас, ще се задоволя с дистанционно осиновяване - пращай ми колети с манджи Mr. Green

И за да не е чист спам - дали ще стане рецептата в малки гювечета на порции и в МВ?

# 12
  • Мнения: 7 474
 newsm78  Пробвай с малко, що пък да не стане.  newsm78

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Lео , чудя се пилешката ти фантазия дали ще бъде същата вкусотия, превърната в заешка фантазия newsm78. Просто имам едно зайче в хладилника и не ми се прави на яхния.

Ей, направо ми взе думите от устата (или от клавиатурата) и аз това мислех да попитам...

# 14
  • Мнения: 22 867
Решено, в събота гостите ми това ще ядат! Grinning Зайчето е домашно, така че ще стане. 10х за вкусната рецепта!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт