Спешен въпрос към счетоводители/ човешки ресурси

  • 625
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Напускам работа по взаимно съгласие в петък. Сигурно тогава ще си получа документите от старата фирма, а може и чак в понеделник, когато се връща шефъг от чужбина - необходим ли е негов подпис някъде?
От новата фирма ми казаха, че след като им дам документите ще им трябват 2-3 дни, за да ме регистрират. Значи при всички случаи за събота и неделя няма да съм осигурена и най-вероятно още 2-3 дни. Значи здравното осигурябване на мен и децата ще се прекъсне. Какво да направя:
Как да изчисля колко пари трябва да внеса за тези дни и къде трябва да ги преведа?
Тъй като маликя още няма 2 години - може ли бюджета да ме осигури т.е. все едно да излезва в майчинство за тези дни?
Лекарите мога ли да откажат преглед ако не предпиема нищо за обезпечаване на тези дни?

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Самсара, дори за един ден от месеца да имаш вноска, пак си осигурена. Нямаш основания да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 235
Съгласно нормативната уредба можеш да започнеш работа след като си подписала трудов договор и ти е връчено копие на подаденото уведомление в НАП за назначаването ти. Уведомлението се подава в тридневен срок от сключването на договора. Ти сега можеш да сключиш договор с новите ти работодатели и да посочите в него, че ще се явиш на работа от 30.10.06. Така ще имат време да си подадат уведомлението и да можеш спокойно да почнеш работа на новото работно място в понеделник. В настоящата ти работа трудовият ти договор ще бъде прекратен с последен работен ден 27.10.06. Така няма да имаш прекъсване на осигуряването ти и няма от какво да се притесняваш. Що се отнася до настоящият ти шеф....да той трябва да се разпише на заповедта за освобождаването ти или някой негов заместник.

# 3
  • Мнения: 176
Ако пропуснеш 3 месеца да не внасяш здр. осигуровки  чак след това се водиш неосигурена.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 755
Самсара, дори за един ден от месеца да имаш вноска, пак си осигурена. Нямаш основания да се притесняваш.
И на мен така ми обясниха в НОИ.

# 5
  • София
  • Мнения: 725
Самсара, децата до 18 годишна възраст са осигурени от бюджета - няма защо да се притесняваш.

# 6
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Както са ти казали вече, нямаш основание да се притесняваш - осигуровките ти за месеца са валидни, а децата са осигурени от държавата.
Успех на новата работа!!!

Общи условия

Активация на акаунт