а вие как действате????

  • 978
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Мамчета, бъдещи и настоящи здравейте!
Имам следния проблем, моля помагайте. Става въпрос за обезкосмяването. До преди да забременея ползвах депилатоари и т.н. не ходя на кола маска аз не съм много космата и се оправям сама.Да ама от как съм бременна съм само с бръснача под душа, но забелязвам ,че ми се появяват гадни малки пъпчици и сърбят.С една дума ми се възпалява кожата след това  и е неприятно.Ако и вие сте имали този проблем как или по точно с какво успокоявате след обезкосмяването????Има ли някаква хубава и ефикасна козметика ,която да ми препоръчате???   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 183
И аз съм така,само с бръснача действам в момента,но и на мен ми излизат пъпчици,слагам си някъкво кремче или пудра за бебета,незнам за някаква специална козметика newsm78

# 2
Мисля, че няма спасение  Sad както казва Росица, с бебешко кремче или пудра или талк може да има някакъв ефект, обаче честото бръснене при чувствителна кожа си води до зачервяване и раздразнение и толкова... А какъв е този депилатоар, дето ти върши работа? Аз също не се имам за много космата, ама все до тъпите коламаски опирам

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Поливам със содена вода, много добре успокоява възпалена кожа, особено на интимните места.

# 4
  • Мнения: 4 555
Извинявайте за тъпия въпрос, наистина не съм наясно, но има ли някакъв проблем и по време на бременноста да се прави епилация или кола-маска?

# 5
  • Мнения: 907
З успокояването след епилация (предполагам каквато и да е) - една не-бременна приятелка каза, че използва крем на Veet за след епилация и няма нито подкожни косъмчета, нито други проблеми. Аз все още не съм го пробвала, а по принцип от епилатора ми се появяват подкожни косъмчета и пъпчици тук-таме, та мисля в най-скоро време да го потърся по магазините.
На въпроса на Карина - не мисля, че има някакъв проблем да се епилираш или коломаскираш по време на бременност, аз го правя, а и мои познати са го правили. Не знам как стои въпроса с депилатоарите, тъй като в тях има доста химия.

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз ползвам самобръсначка, трябва бавно и внимателно да се обезкосмяваш, да са ти хубаво насапунисани краката и т.н. и после задължително с овлажняващ крем за тяло.

# 7
  • София
  • Мнения: 137
не че има проблем просто досега не съм ходила на кола маска и сега не искам да почвам предпочитам си аз да си се правя.Иначе много бъдещи майчета си ходят на козметик докрай. Аз също слагам бебешка пудра ама си мислех за нещо по ефикасно ако има,че в сряда съм на лекар а ми е малко гадно с тези розови пъпчици. А за депилатоара ползвах на elea един даже в него имаше и маска за успокояване та тя ми деистваше супер, но е малко и винаги ми свършваше преди самия депилатор.

# 8
  • Мнения: 6 438
Извинявайте за тъпия въпрос, наистина не съм наясно, но има ли някакъв проблем и по време на бременноста да се прави епилация или кола-маска?
По принцип болката може да причини контаркции,така че ,не е много препоръчително!

# 9
  • Мнения: 231
Аз до скоро ходих на кола маска на цели крака, включително и интимна зона и не съм имала проблем. Сега вече спрях поже пупата ми стана доста големичка и не е удобно Wink. Смятам до края да се епилирам епилатор, а за интимните части да ползвам самобръсначка.
От това няма отърване  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 2 271
Използвай си самобръначката,но бръсни само по посоката,на която расте косъма!Ако се "контрираш" се забива косъма и се възпалява кожата!

# 11
  • Мнения: 2 677
През цялата си бременност не спрях да ходя на козметик и съответно - да си правя кола-маска. Не съм имала никакви проблеми. Може би си е и до човек - все пак всеки има различен праг на болка. Но, смятам, че когато козметичката е внимателна, и най-важното, си разбира от работата, не би трябвало да има неприятни последици.

Леко бременеене и усмивки!  Hug

# 12
  • Мнения: 124
На мен позната дерматоложка ми препоръча Лед-керапил за мазане .Точно за подкожни косъмчета след епилация.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз така... като забременях ме беше страх да ходя на кола маска ,но тези пъпки от бръсненето не се търпяха,а отделно си е грозна картинка ,така ,че продължих да ходя на кола

Общи условия

Активация на акаунт