ВАЖНО!!!За инфекциите и тяхната диагностика.

  • 2 391
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
   Мили момичета,реших,че е важно да споделя с вас информацията,която получих вчера относно инфекциите и тяхното диагностициране.
   Аз редовно ходя на доктор и си правя микробиология,последният път се откриха гъбички,които лекувах и след две отрицателни проверки реших,че всичко е наред.Да,ама не.По съвет на моя приятелка отидох при нейният доктор,който е кожно-венеричен/въпреки,че моето схващане за този тип д-ри е,че се ходи при тях само,ако си имал рискови контакти или някакви по специфични оплаквания/.Разказах му моята история за преждевременното раждане,смъртта на бебето/има я във "нека се представим и още нещо/,дадох му изследванията от болницата преди да родя/те бяха много лоши,показваха наличие на много инфекции,откъдето се е стигнало до преждевременното раждане/ и последният резултат от цитонамазката.Д-ра ги погледна и каза,че картинката хич не е добра и недоумява как може микробиологията ми да е толкова чиста.
   И така качи ме на магарето,взе ми секрет,намаза го на едно стъкълце,нагрява го известно време,после го поля с нещо тъмно синьо/сигурно мастило/,пак го нагря и седна на микроскопа.Гледа,гледа и като взе да говори-на мен лошо ми стана.Само дето не паднах в кабинета му.Откри ми гъбички,трихомони и стафилококи.Като за всяка една от бактериите ме извика да ги видя на микроскопа и същевременно ми ги показваше на учебника.Щях да падна.Попитах как така микробиологията ще е чиста,а тук се вижда всичко.Той ми обясни така нещата:  Микробиологията работела с референтни стойности /от,до/,като важно значение имали и реактивите,които се използват и естественно уменията на лаборантите.Така вероятността да получим погрешни резултати била много голяма.Или изкарават,че нямаш нищо/а всъщност имаш/,или,че ти има нещо,което всъщност нямаш.Егати и кръговрата бих казала.
   А при кожно-венеричните д-ри веднага се виждало,ако има нещо и какво е то.Не се чака 5 или 7 дни.Даже имало разлика и в лечението,което предписвали гинеколозите за тези бактерии и кожните д-ри.Обясни,че при него не се ходело само за срамните болести,а и за такива бактерии и инфекции.Точността била много по-голяма.Това било все едно гинеколог да ти прави фетална морфология на бебето/без да е учил допълнително за това/.Поради тази причина си имало тесни специалисти за всички видове проблеми.Не било оправдано всеобщото схващане за кожно-венеричните доктори и тяхната работа.
   Аз лично ще отида и на друг кожно-венеричен/защото съм тома неверни вече/,за да видя дали ще се потвърди диагнозата.Макар,че вече съм сигурна ,че е така.Защото има голяма логика в неговите думи като се замисли човек.Ще ви пиша дали е съвпаднала диагнозата,за да знаете.
   Стана много дълго,ама исках да ви разкажа всичко това,за да знаете с какво се сбълках,и най-вече,че микробиологията явно не е най-сигурният начин за откриване на такива бактерии.
   Моля да ме извините,ако емного объркано написаното и несистематизирано,ама и аз съм много объркана в момента.
   Прегръщам всички ви и се надявам да съм била полезна Hug

# 1
  • Мнения: 7 107
Assia, наистина си полезна.  Hug
На мен ми звучи напълно правдоподобно. Де да вземаха секрети обаче на всички бременни.

 Hug

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 18:34 от рони

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Открай време се носи Лошата слава на някои Лаборатории, като самите  Джи-пита предупреждават къде да ходиш - и къде - Не!
 Така че не съм изненадан.
 
Да попитам, а ти имаше ли някакви конкретни симптоми, като течение, смъдене и т.н. а и една от вероятните причини може да е приемането на Антибиотици, особено Широкоспектърните, които унищожават полезната и пазезеща от инфекции микрофлора във влагалището.

# 3
  • Мнения: 502
   Е момичета диагнозата се потвърди-абсолютно същите бактерии,които каза и другият кожен.Значи извода за мен един-микробиологията пасти да яде.Най сигурният начин за откриване на каквито и да били бактерии е при кожно-вечеричен доктор,колкото и невероятно да звучи това.
   Aleksander,не съм имала някакви по-специфични симптоми,като например зачервяване,оток,парене,сърбеж и т.н.Съвсем малко увеличен секрет и то не винаги.Единственото,което беше по-различно е,че 7-8 преди да родя преждевременно се лекувах с Gino Pevaril вагинален крем,защтото микробиологията беше показала гъбички.След няколко дневна употреба,започна едно огромно течение,като сопол.Кто се обадих на гинеколожката ми-тя каза,че е нормално,влагалището се изчиствало.Е,ама ето ме сега след 6 месеца,без бебе,с много други инфекции и много ядосана.Ако знаех това,което знам днес-освен на гинеколог щях да ходя и на кожно-венеричен всяка седмица,за да си пускам изследвания и да не стигна до тук.
   Поздрави и успехи  на всички ви.  bouquet

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не знам точно какво е съдържанието и действието на крема Gino Pevaril, но че е действал Недопустимо грубо, за сажаление е факт!
 - И явно този крем е убил микрофлората и по този начин е отворил пътя за инфекциите.
 - Моите съчувствия Ася!  Hug
                                                    Дръж се и умната!

# 5
  • Мнения: 1 409
Здравей,
съжалявам,за това което ти се е наложило да изпиташ,отново заради лекар,който не знае какво да прави.
искам с няколко думи да ти обясня как точно протича микробиологичното изследване,и по този начин да се разбере,че не винаги вината е в лаборанта или лабораторията.
Твоя лекар,взима секрета и според неговата компетентност насочва какъв вид бактерии се търси.Според това в лабораторията се правят посявки върху съответните хранителни среди,натривки,които се оцветяват и микроскопират и антибиограма.
Възможно е микробиологията да ти излезне чиста,тъй като различните видове бактерии реагират на различни среди.Няма лаборатория,която ще направи посявки на всички видове среди,тъй като в такъв случай изследването ще излиза доста солено.И така,в тези случаи просто разбираме колко компетентен е д-ра и просо го сменяме.
Радвам се,че си намерила подходящия лекар и се надявам съвсем скоро всичко да си дойде на мястото.
Пожелавам ти бързо възстановяване  Hug

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
само да ти кажа - на 90% даже 98% съм убедена че при прежд.раждане са ти лепнали стафилококите...
другото може също да е резултат от това

я кажи кой кожно-венеричен посети - това може и на ЛС и колко струва и става ли с направление

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
само да ти кажа - на 90% даже 98% съм убедена че при прежд.раждане са ти лепнали стафилококите...
- Може би си права... за съжаление ако е в резултат на Вътреболнична инфекция, тези Стафилококи наистина са бедствие, тъй като са се "култивирали" вследствие обилното използване на антибиотици в болничните заведения, и така са Мутирали, че никакъв АВ не ги лови вече - дори се хранят с АВ!

# 8
  • Мнения: 9 063
Може ли да попитам...при вземане и изследване на микробиология, не се ли търси всичко?
Как така само определени бактерии Thinking
Помня листчето с резултатите на моя приятелка, срещу "стафилококи, трихомони..." и т.н имаше по един минус, на "кандида" имаше +...
Не разбирам newsm78

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
.." и т.н имаше по един минус, на "кандида" имаше +...
Не разбирам

Кандида +  - значи е позитивна - има ги, и най-вероятно ги е "придобила" вследствие на АВ.

# 10
  • Мнения: 9 063
Знам как се тълкува това Laughing
Мисълта ми беше, че не разбирам защо си беше отбелязано всичко с минус и плюс, а микробиологията си беше съвсем обикновенна. Нали по-нагоре става въпрос именно за това, че микробиологията не показва всички бактерии, дори ако ги има...

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Правят т.н. посявка и така установяват, коя щам бактерии или гъбички преобладават

Общи условия

Активация на акаунт