заведох го с кашлица на ясла

  • 3 865
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
рискувам да бъда нападната,но нека обясня
мъника беше болен миналата седмица,още от сряда е със сополи и кашля.Водих го на лекар пи лекарства,състоянието му значително се подобри(като през това време сме си били вкъщи-общо 4 дни) и днес го заведох на ясла,но все още когато плаче се закашля.Вчера сополи не съм бърсала,няма,а е кашлял точно два пъти.Реших че вече е здрав и само трябва днес, утре да преборим остатъчната кашлица
Кажете ми правилно ли постъпих като го заведох или трябваше да го оставя вкъщи до пълното му оздравяване?

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен ако има проблем, той ще е за детенцето, което още неизлекувало едната настинка, може да лепне друга......нали още е в оздравителен процес.....неукрепнал и т.н.....

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
в моя защита ще кажа че ще продължа със сиропа и като се върне наобяд
Опастно ли е за другите деца?Заразен ли е все още?

# 3
  • Мнения: 98
И пред мен стои същата дилема,но тъй като засега не ходя още на работа не го заведох днес.Ще отидем на преглед при джипито да проверим тая кашлица каква е.Страхувам се недооздравял  една настинка да се трансформира в нещо друго...Да не дава Господ!Че ха така,ха иначе боледуваме от 2месеца с прекъсване.Купувам повече лекарства отколкото храна...Можеше да го задържиш още ден-два,ако имаш възможност да го гледаш.Виж сега как те гризе съвестта?!Дано бързичко да му мине!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
гризе ме съвестта  да не навреди на другите деца,иначе за мен той е здрав!
Ако всички майки които водеха децата си болни на градина се терзаеха колкото мен със сигурност болестите по тези места щяха да са по-малко:)

# 5
  • Мнения: 25 441
Не разбрах има ли кой да го гледа вкъщи? Ако да - то по-добре би било да го оставиш да се възстанови напълно. Кашлицата му едва ли е опасна за другите деца, но те са опасни за него, защото организмът му е слаб в момента. Не се знае какво друго би могъл да си лепне допълнително.
Но ако няма кой да го гледа...  Confused

# 6
  • Мнения: 46 434
Според мен ако има проблем, той ще е за детенцето, което още неизлекувало едната настинка, може да лепне друга......нали още е в оздравителен процес.....неукрепнал и т.н.....

И аз така мисля! Сега е предразположен към всичко, което се носи в яслата.

# 7
  • Мнения: 4 406
предразположен е , да!
но ти няма как да го предпазиш- инкубационният период на леките грипове даже е 3 дни. и няма как всички деца в групата да са здрави- сезонът е такъв! и ако всички си седим с болните деца в къщи, тези болни деца какво ще ядат?

# 8
  • Мнения: 17 401
Забелязвам, че деца, които ходят болни на ясла и градина са по- устойчиви. Аз например си спирам детето и като го заведа здраво, след една седмица  максимум пак е със сополи и кашлица....Чак яд ме хваща, но някои родители нямат избор. Аз мисля, че нищо ням да му стане на него, нито на другите деца, не се измъчвай Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
защо темета ми е преместена тук,като не се обсъжда здравословното състояние на сина ми ,а моята постъпка?!?!



П.П Много Ви благодаря момичета за отговорите!

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Мисля, че си постъпила правилно. Детенцето ти е оздравяло - пратила си го на ясла. Не е необходимо да се изнежва и да стои в къщи - нека се калява. Наистина е по-податлив на инфекции, но и след една седмица да го беше пуснала пак има риск. Не се притеснявай, още повече че си го взимаш на обяд и то ще може да се наспи и отпочине в къщи.

# 11
  • Мнения: 4 473
Не стана ясно имаше ли възможност детето да си остане в къщи още 1-2 дни до пълно оздравяване. Не те нападам, само изказвам мнение  - не одобрявам постъпката ти. Точно от такива деца (с начална или остатъчна кашлица) дъщеря ми се заразява непрекъснато (откровено болните не ги коментирам - тях просто не ги допускат).

# 12
  • София
  • Мнения: 3 688
Имаше възможност да остане още ден,два вкъщи Embarassed



П.П сестрите казаха че не са го забелязали да кашля

# 13
  • Мнения: 17 401
strelche, тя поне си е спряла детето. Аз пък не одобрявам да се водят болни деца( не с остатъчна кашлица), даже се учудвам, че при вас не се допускат...

# 14
  • Мнения: 4 473
strelche, тя поне си е спряла детето. Аз пък не одобрявам да се водят болни деца( не с остатъчна кашлица), даже се учудвам, че при вас не се допускат...

Учителките твърдят, че не се допускат - друг е въпросът дали това се спазва наистина Thinking
Освен да се надявам да се спазва правилникът, друго не ми остава Confused

Общи условия

Активация на акаунт