Намаляване на млякото при мастит?

  • 769
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 393
Дъщеря ми, която  на 5 седмици е изцяло на кърма, но аз самата направих мастит и от няколко дни съм на антибиотик. Моето състояние се подобрява бързо ( температурата и треската изчезнаха), но за съжаление от ден и половина зебелязвам, че млякото ми намалява.  Confused
Изпълнявам всички изисквания, свързани със състоянието ми, вкл. и възможно най- често кърмене и/ или изцеждане- в момента на всеки 2 часа, а понякога и по-често. За съжаление обаче ми изглежда, че кърмата ми намалява. Бебето е гладно и дава признаци, че не и стига млякото при хранене или огладнява много по- бързо от обичайното.
Нормално ли е това? Какво бихте ме посъветвали?
Притеснена съм да не би млякото да спре съвсем- възможно ли е?  Confused

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Нормално е млякото да намалее леко при мастит, обикновено само в засегнатата гърда. Това ще мине за броени дни, достатъчно е по-често кърмене на поискване. Кърмата няма да спре - лекото намаляне е реакция на организма.
Грижи се за себе си с повече почивка и пий достатъчно течности, кърми бебето всеки път, когато покаже признаци, че иска, нещата бързо ще се нормализират Simple Smile

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Маститът е много неприятен - чудесно е, че вече се оправяш Grinning
По какво точно съдиш, че кърмата е намаляла? Как са памперсите на бебето - колко мокри и колко акани има?
Поведението на бебето - много често сучене и недоволство - е напълно възможно да се дължи на една друга причина - скокът в растежа около 5-6 седмица след раждането Grinning Той е много силно изразен - обикновено е най-забележимия и хвърля в паника майките, че няма мляко. Ако скокът в растежа е причината, може да очакваш от няколко дни до седмица такова поведение, но памперсите по правило са наред.

# 3
  • Мнения: 7 091
Дъщеря ми, която  на 5 седмици е изцяло на кърма, но аз самата направих мастит и от няколко дни съм на антибиотик. Моето състояние се подобрява бързо ( температурата и треската изчезнаха), но за съжаление от ден и половина зебелязвам, че млякото ми намалява.  Confused
Изпълнявам всички изисквания, свързани със състоянието ми, вкл. и възможно най- често кърмене и/ или изцеждане- в момента на всеки 2 часа, а понякога и по-често. За съжаление обаче ми изглежда, че кърмата ми намалява. Бебето е гладно и дава признаци, че не и стига млякото при хранене или огладнява много по- бързо от обичайното.
Нормално ли е това? Какво бихте ме посъветвали?
Притеснена съм да не би млякото да спре съвсем- възможно ли е?  Confused

 Те момичетата вече са ти казали, но и аз да потвърдя - не може от мастита да ти спре кърмата. С Калин напрвих мастит на 3-тия месец, много се бях уплашила ( още нямаше форум кърмене тогава Simple Smile ), но всичко се размина.
Яж ядки( не фъстъци разбира се), овесени ядки също, повече от 2 литра вода на ден и нямаш грижи.
Малката да виси на гърда колкото може по-често и си слагай топлещите подложки, за които бях писала в темата на американските майки.
Дано се оправяш бързо!!!  bouquet

# 4
  • Мнения: 819
Слагай си зелево листо

# 5
  • Мнения: 171
Аз също два пъти досега направих мастити - първо на лявата, после на дясната гърда. Наистина дъщеря ми се дразнеше от факта, че трябва да полага повече усилия, когато сучеше от болната гърда, затрудняваше се доста и определено предпочиташе здравата. Аз също бях на антибиотик, защото вдигнах 40 градуса температура и двата пъти се разделих с маститите дори без изцеждане и компреси, само с поставяне на бебето максимално често на гърда - първо на болната, после на здравата и с масажи. След като оздравях, установих, че млякото от тази гърда, която е била болна, е повече, отколкото от тази, която е била здрава.

# 6
  • Мнения: 1 440
С моята история с 4 мастита искам да те уверя, че е съвсем нормално количеството да намалее...а в моя даже беше спряла изцяло няколко дни, а после седмици наред цедях само капки. Да ме видиш сега обаче: 160-170мл изкарвам. Само дето света ми се видя крив от цедене, защото малката не суче  #Crazy Освен това беще станала солена, но се оправи.
Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт