Шоколад?

  • 2 637
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Да давам ли на детенцето ми шоколад,защото тя много иска,а аз мисля,че е вредно newsm78

# 1
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Вредно е в големи количества, но в малки едва ли би навредило. Все пак не бива съвсем да лишаваме децата от това лакомство.

# 2
  • София
  • Мнения: 630
Аз лично бих изчакала още (поне докато навърши 2 години). Млечният шоколад е изключително калоричен и може да доведе до проблеми със зъбите и килограмите. Колкото по-късно влезе в детското меню толкова по- добре. Ако  детенце много иска да опита, бих и предложила  черен шоколад.

# 3
  • Мнения: 397
Ами ако детенце много му се иска да хапне шоколад и не можете да устисквате повече - дай му да опита!
Все пак на едно малко дете не може да му се обясни ползата или вредата например на шоколада, ако вижда около себе си как другите деца го ядат!? Не виждам как можем да даваме на децата си само здравословни и полезни храни при положение, че има толкова много заобикалящи ни самите нас "вредни" изкушения, а какво остава за малките дечица!?!

# 4
  • Мнения: 1 403
И аз така мисля, 4е е вредно в големи коли4ества Peace По малко може  Crazy

# 5
  • Мнения: 412
А вие ядете ли шоколад?
Ако (вероятно) хапвате пред нея...нямаш основание да и отказваш - детето попива това, което вижда, а не това, което му се обяснява  Simple Smile
Няма нищо чак толкова страшно в парченце шоколад, стига да не го получава като награда или като висше благоволение и заради него да намрази ябълките  Laughing
Виж, ако можеш да удържиш положението със зрънчовците  Peace

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 21:32 от chandra

# 6
  • Мнения: 25 441
Да, по малко, от време на време, по някакъв повод... На колкото се може по-късна възраст, но не и да се отказва, ако детето е пожелало. Задължително след основното ядене - като десерт.
И шоколадът е като всяко едно нещо - дозата прави отровата!  Peace

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На моето дете му дадох миналата седмица за пръв път .....от тогава всеки ден ме пита дали има шоколад и реве да му купувам........но аз категорично отказвам вече.......казала съм "Шоколад на празници "......

# 8
  • Мнения: 412
Сикрет   Simple Smile още е мъничък, та можеш да опиташ да го залъжеш със следното лакомство - тахан+мед на бисквитка или филийка, и обясняваш, че това е течен шоколад  Wink
Или фъстъчено масло...
А как се справяш с всички роднини и познати, които смятат за bon ton да се подари на малкото човече някакво шоколадово изделие  Rolling Eyes

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сикрет   Simple Smile още е мъничък, та можеш да опиташ да го залъжеш със следното лакомство - тахан+мед на бисквитка или филийка, и обясняваш, че това е течен шоколад  Wink
Или фъстъчено масло...
А как се справяш с всички роднини и познати, които смятат за bon ton да се подари на малкото човече някакво шоколадово изделие  Rolling Eyes

Благодаря за идеята.......роднините отдавна са ме метнали в графата на лудите, задето не разрешавам да се подарява шоколад......ако някой случайно подари, си го изяждам аз  Grinning

# 10
  • Мнения: 513
Сикрет   Simple Smile още е мъничък, та можеш да опиташ да го залъжеш със следното лакомство - тахан+мед на бисквитка или филийка, и обясняваш, че това е течен шоколад  Wink
Или фъстъчено масло...
А как се справяш с всички роднини и познати, които смятат за bon ton да се подари на малкото човече някакво шоколадово изделие  Rolling Eyes

Благодаря за идеята.......роднините отдавна са ме метнали в графата на лудите, задето не разрешавам да се подарява шоколад......ако някой случайно подари, си го изяждам аз  Grinning
Точно така  newsm10

# 11
  • Мнения: 1 881
Давам шоколадчета на "Киндер сюрприз". Някъде бях чела, че са с намалено съдържание на какао, имат вкус точно на мляко...Та по тоя повод ходих до хладилника да се почерпя с едно:)

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Шоколад й давам само за награда и тя си знае и дори не се сеща да ме врънка иначе, а много обича. Давам й по едно парченце около 2-3 пъти в седмицата.
Ако някой й донесе шоколад също й давам едно парченце, колкото да не й строша хатъра  Grinning

# 13
  • Мнения: 5 877
ами аз шоколад й давам горе-долу от двегодишна възраст, като гледам вие сте стигнали две години. Купувам едно малко шоколадче и си го разделяме. Това не се случва често.
Ако някой купи голям шоколад, разделяме си го тримата с татко й, като на нея й се полагаше едно редче. Сега по-разпасано го даваме, но цял шоколад още ми се вижда много.
Киндер Сюрприз е с много малко шоколад, но пък с играчка..

# 14
  • Мнения: 1 881

Киндер Сюрприз е с много малко шоколад, но пък с играчка..

Аз имам предвид шоколадчета в кутийки, продават се в опаковки по 5 и 10 броя. Хубавото е, че са мънички и не е нужно мама да дояжда, голямо е колкото 1,5 паченца от голямата детска Милка например.... А и яйчица не отказва милото Laughing

Общи условия

Активация на акаунт