Контролното кърмене и други "Болки"

  • 2 131
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 777
Днес бяхме на това ужасно контролно кърмене. Бебо изсука 80 мл. и естествено ни изписаха добавка към всяка храна, на всичко отгоре ни казаха че не е надал откакто е изписан, което ми се струва страшно невероятно и сега трябва да нададем 250 грама за една седмица.
Казаха че имаме и жълтеница и ако не минела до седмица щели да сложат бебо на Фенобарбитал #Shocked
Досега съм плакала, не знам вече аз ли не се оправям с гледането не бебо и какво не е наред.
Поне за мен всичко до тук вървеше перфектно, но след тази консултация съм като разбита.

# 1
  • Мнения: 673
Имам впечатление, че си редовен посетител във форума и може би не веднъж си чела, че контролното кърмене е безподобна глупост.  А защо така си се поддала невежеството на разни медицински кадри да те подведе  Bulb
Бебето е на 1 седмица. Колко се предполага, че трябва да изсуче: 1 киуо?   #Shocked  #Shocked  #Shocked 80 грама е просто супер за вашата възраст.
Жълтеницата и тя ще мине, не бързай с наркотика Фенобарбитал, жълтеницата минава след 3-4 седмици, а не веднага след изписването на бебето.
И въобще къде си помъкнала толкова малко бебе на консултация  #Crazy То горкото не се е съвзело от раждането, не сте се нагодили един към друг, а някои хора вече имат изисквания кога, как и по колко да яде. Предлагам ти да покажеш  Hands Fist  и да караш спокойно както до сега.
Всичко върви перфектно!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
Слънче, Буболечка ти написала всичко, което и аз бих ти казала. Само едничко нещо мога да добавя: Тоя педиатър дето прави контролни кърмения на бебче на 1 седмица, защо те разкарва теб? Май ми се струва по приемливо в такъв сезон той/тя да си вдигне задника и да дойде у вас.

И аз мисля, че 80 грама са си супер, особено като се има предвид, че на 1 седмица бебенцето надали яде само по 5 пъти на денонощие, както такъв един педиатър би желал  Wink

Извинявай за иронията или острия тон, ама ти толкова скоро си родила, кърмиш, детето е спокойно и просто е кощунство да те кара да даваш формула. Аз сега съм мама за втори път, но преди 7 години съм минала по твоя път и предполагам след 3 седмици какъв би бил проблемът на педиатъра - ще изтегли бебето и ще каже: Аууу, много е наддало, айде сега давай само по 5 пъти на денонощие да яде.

Не плачи, не се притеснявай и слушай какво ти казва бебето, само така ще имаш увереност, че всичко е наред. Много целувки на малкото човече и горе главата, защото вие проблеми нямате  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 717
Първи месец трябва да изяжда 70 гр., а втори 80. Какви са тези глупости за добавки и сие..... Не се шашкай, ама въобще и си кърми спокойно.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Слънчице, не се притеснявай, мила, нещата при вас са НАПЪЛНО нормални. Само в педиатъра ти се съмнявам. И то силно. Детето ти САМО е на 10 дни, каква добавка?! 80 мл са съвсем  съвсем добре за тази възраст, да не говорим, че това е само едно единствено претегляне. Разбираш ли, то нищо не казва за цялата картинка. Още нещо, колко се роди и колко ви изписаха и колко го претеглиха днес? Бебетата си възстановяват теглото от раждането след 2-3 седмици! Какво е това теглене на 10-я ден?!! За жълтеницата, измериха ли му билирубиновите нива или е така, на външен вид съд. Ради имаше силна жълтеница и лежа под лампа няколко дни и ни изписаха на 7-я ден, но му трябваше още около 2 седмици ( може и повече), за да се изчисти напълно. Какъв фенобарбитал?! Спецално за фенобарбитала ти препоръчвам да потърсиш втори мнение.
За кърменето - кърми го често на 2 часа с пауза през нощта максимум 4 часа. На тази възраст бебетата са сънливи и често са склонни да пропускат ядене, но трябва да се събуждат.
Можеш да се справиш и се справяш добре!!!

# 5
  • Мнения: 7 106
Абсолютно подкрепям мнението на бубулечка!!!
80 мл. са повече от нормално, я да се включат мамите с адаптирано мляко да кажат по колко са папкали бебоците им на една седмица.Колко добавка ти казаха да даваш след кърмене?
Най-важно е да се успокоиш.След това да си припомниш всичко, което си прочела тук и да гушнеш бебо в кревата и да оставиш всичката друга работа по дяволите.Само хапвай и пиивай колкото ти се иска и в кревата.И цица на бебо, на всяко промъркване. И съм сигурна, че нащата  са ОК, само трябва ти да си спокойна.
Колкото до това, че не е наддал от изписването, не съм сигурна че е така.Може да е спаднало още на тегло след изписването и едва от тези дни да е започнало да качва.Има и нещо друго, жълтеницата прави сънливи бебетата и по вяло сучат.Прави всичко възможно да го държиш буден, докато се храни , като следиш дали гълта или си смуче за приспиване на празен ход.Ако задремва бързо, не бързай да го слегаш в креватчето, ами го изправи да го оригнеш и предложи другата гърда.
И на края не се отчайвай - всички сме ги имали тези притеснения.Аз ако знаеш какви крокодилски сълзи съм ляла Wink , пък ето сега си се кърмим още и ни плющят ушите.
Целувки  Grinning !

# 6
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз бях като теб, все едно аз съм го писала. Първата седмица беше наддала само 50гр... значи имай предвид, че предишният път сигурно е била мерена в болницата и може да се получи разлика от смяната на кантарите. И аз така се шашнах, че нямам кърма и тн и започнах да давам добавка, ама малко, на последното кърмене и накрая взе да преяжда и да повръща и тн....
Моят съвет е да бъдеш спокойна, да не прибягваш до адаптирано мляко - още повече че наистина 80мл са си просто идеално за бебе на една седмица, 100 е максимума. изчакай да мине още някоя седмица, премери пак на същия кантар и така..... Аз ходих всяка седмица да я меря до 40 ден... Ако мислиш че не му стига давай и двете гърди, моята госпожица в повече случаи яде и от двете гърди

# 7
Изчакай спокойно до края на първия месец и ще видиш,че всичко ще е наред!Детето си суче многодобре!

# 8
  • Мнения: 3 777
Благодаря,
не даваме адаптирано мляко. Купихме но с мъжа решихме да не даваме, засега само се кърмим.
Това за жълтеницата ни притеснява защото и мъжа е бил с много тежка и е щяло да се стигне до кръвопреливане.

# 9
  • Мнения: 46 437
Цитат на: Shali
...........я да се включат мамите с адаптирано мляко да кажат по колко са папкали бебоците им на една седмица.Колко добавка ти казаха да даваш след кърмене?


Дъщеря ми е на адаптирано от 3-тата седмица и й правех по 90 мл., защото така ми беше по-лесно да уцеля дозата от 3 лъжички, то тя реално изяждаше 70-80 мл., така че това е напълно достатъчно и според мен Grinning

# 10
  • Мнения: 7 106
Цитат на: nikol78
Цитат на: Shali
...........я да се включат мамите с адаптирано мляко да кажат по колко са папкали бебоците им на една седмица.Колко добавка ти казаха да даваш след кърмене?


Дъщеря ми е на адаптирано от 3-тата седмица и й правех по 90 мл., защото така ми беше по-лесно да уцеля дозата от 3 лъжички, то тя реално изяждаше 70-80 мл., така че това е напълно достатъчно и според мен Grinning


Точно това имах пред вид, благодаря зо включването Grinning !

# 11
  • Мнения: 3 777
Според докторката трябва да яде 110 мл, първия месец.
120 втория. Не е лоша педиатърката, млада е и е семейна приятелка, но тези неща ме стресират. Добре че мъжа е твърдо с мен и одобрява всяко мое решение, иначе сигурно щях да лудна. Много ви благодаря и дано бебчо наддаде за тази една седмица.

# 12
  • София
  • Мнения: 717
Цитат на: Slunce
Според докторката трябва да яде 110 мл, първия месец.
120 втория. Не е лоша педиатърката, млада е и е семейна приятелка, но тези неща ме стресират. Добре че мъжа е твърдо с мен и одобрява всяко мое решение, иначе сигурно щях да лудна. Много ви благодаря и дано бебчо наддаде за тази една седмица.


Абсолютно не съм съгласна...... Shocked Бях също на пробно кърмене, първи месец. Попитах изрично за да съм в час с нещата - отговор70-80 първи м., 120-130 втори.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 482
Аз няма да напиша нищо по-различно от другите майчета тук, но се включвам, за да те ПОДКРЕПЯ и УВЕРЯ и аз, че бебчо се храни СУПЕР и от никакви добавки няма нужда. 80 мл. за едноседмично бебенце е от добре, по-добре!!!

Не плачи и не се поддавай на такива изказвания, нали знаеш лекарите как си говорят - изобщо не се съобразяват и не им пука ти как ще се почувстваш!

# 14
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Slunce
Според докторката трябва да яде 110 мл, първия месец.
120 втория. Не е лоша педиатърката, млада е и е семейна приятелка, но тези неща ме стресират. Добре че мъжа е твърдо с мен и одобрява всяко мое решение, иначе сигурно щях да лудна. Много ви благодаря и дано бебчо наддаде за тази една седмица.


ДО КРАЯ на първия месец трябва да се достигне количеството от 100-110 мл. и то за изкуствено хранените бебета които са на режим през 3 часа.Това обаче изобщо не важи за кърмените и още повече ако кърмиш на поискване.
Егати педиатърката, щом на десет дни трябва да яде по 110 мл. то на 5 месеца какви ли количества ще трябва да поглъща според нея Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт