Щастливи ли сте в брака си?

  • 8 111
  • 111
  •   1
Отговори
  • на майната си
  • Мнения: 425
Порових се и не намерих подобна тема, а ми е любопитно.
Като нямам предвид ДОВОЛНИ от брака си -  без изневери, насилие, пилеене на пари....,  а дали има ИСТИНСКИ щастливи.
В крайна сметка не е достатъчно да не си нещастен, за да си щастлив :>
И ми е по-интересно за двойките с над 5 год. СЕМЕЕН живот - включващ деца, нови отговорности и т.н.

Като чета из разни места в нета, се обособяват 2 групи: на много нещастни с всичките му екстри и такива, на които всичко им е наред, разбират се, не се бият, имат парички, бла-бла..., но много малко казват че са щастливи, както в началото.
А и около себе си не виждам такива.
Затова ми е любопитно да споделите.

Пожелавам весела и слънчева неделя на всички.

# 1
  • Мнения: 1 840
Ами да, щастлива съм. Оженихме се преди 12 години, имаме две деца - на 6 и 2 г. Шест години живяхме без деца - бяхме си като гаджета, беше ни много хубаво, имахме време да си доизживеем детството (защото се оженихме много млади и още си купувахме играчки като видеоигри и т.н.). Сега с децата ни е още по-хубаво - вярно е, че е доста по-различно, но децата носят толкова положителни емоции. Те колкото ни сплотяват, толкова и ни разделят, защото имаме много по-малко време един за друг. Но и това е етап от живота. Вярно е, че сме имали и имаме и трудни моменти, но... това си е в реда на нещата. С две думи: ако трябва пак да избирам - няма да се колебая, пак него ще избера.

# 2
  • Мнения: 46 477
След 5 дена правим 5 години брачен живот.
След 11 дена започваме 10-та година, от както делим един покрив.
Имаме 1 дете на 2 г. и 2 месеца.


В началото на връзката ни исках много неща, сега ги имам!
Щастлива Sunglasses

# 3
  • Мнения: 1 564
Да щастлива съм.Щастливи сме заедно,защото се допълваме взаимно и се чувстваме много добре.Щастливи сме,че имаме две прекрасни деца.Щастливи сме.Дори и в трудните мименти  знаем че можем да разчитаме един на друг.Най-отговорно мога да да кажа:ДА щастливи сме. Joy

# 4
  • Мнения: 4 978
Да, щастлива съм! Имам най-прекрасните съпруг и дете на света!
С мъжа ми сме заедно от 13 години и мога да кажа, че съм срещнала своята половинка.

# 5
  • Oslo
  • Мнения: 659
О, да! Заедно сме 12 години, не живеем лесно, но въпреки това прекрасно(все не ни стигат паричките пусти!). Виждам още любовта и страстта в очите на любимия и съм сигурна, че той и децата са бингото в живота ми!

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 13:06 от zuzina

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
parsy, тука всички сме щастливи по default.  Mr. Green

# 7
  • на майната си
  • Мнения: 425
 Mr. Green
не разбрах от къде е по default, но явно е така.
Искрено се радвам за всички Вас и Ви пожелавам така да си остане.

# 8
  • Мнения: 127
ДА    bouquet
Мисля си че когато бяхме млади нямахме време да си покажем колко се обичаме.Бяхме заети да гледаме деца--да строиме къща--да създаваме бизнес.Вечно бързахме и вечно заети.
Сега имаме време един за друг.И всеки ден си показваме че се обичаме и държим един на друг.

# 9
  • Мнения: 3 537
Това лято навършихме 14 години брачен живот. Heart Eyes
Смея да твърдя,че сме щастливи,дори в началото,когато нямахме кола и собствено жилище,пак си бяхме щастливи,защото вярвахме,че един ден ще можем да си ги позволим. Grinning
Единственото нещо,което не харесвам е ,че малко време прекарваме заедно,защото съпругът ми работи до много късно.Но се надявам и това да се поправи след време.
Имаме две прекрасни деца-на 14 и на 2 години,да са ни живи и здрави,здрави сме ,какво друго му трябва на човек? Laughing

# 10
  • Мнения: 511
на моменти имам чувство че ще се пръсна от щастие.Заедно сме от 7 год,като от 5 сме семейни и имаме 2 прекрасни момченца които осмислят живота ни.Когато бях но 15 год,срещнах съпруга си и си помислих че е невероятен,но така и не се запознахме(той е от пловдив аз от бургас.(но съдбата ни срещна след 5 години съвсем случайно и от тогава сме все заедно,Понякога колкото и да не ни се вярва имаме нещо като начертан път и го следваме защото сме щастливи и цял един живот може би сме мечтали за това.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСЕКИ ДА СРЕЩНЕ ОНАЗИ ЛЮБОВ ИЗТИНСКАТА И ДА Я ИЗЖИВЕЙ ДОКРАЙ txtloves newsm51

# 11
  • Мнения: 1 215
Не мога да каже, че през цялото време съм щастлива, определено не е както в началото, но като цяло хубавите неща са повече от лошите, така че може да се каже че съм щастлива

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Преди една седмица направихме 12 години връзка.
След десетина дни правим шест години и половина брак.
Синът ни догодина трябваше да е първи клас  Sad
Дъщеричката ни е на годинка и половина почти.

Щастлива съм! Щастието ни, за жалост, премина доста тежки изпитания... И издържа на напора.

# 13
  • Мнения: 992
Разбира се, че всички са щастливи Laughing, тук във форума всички са много щастливи, много са  малко тези, които ще си признаят. Naughty Отиди 10 стр. назад и виж колко теми има от анонимни гости, които всъщност са регистрирани.

Всеки има различна представа за щастие.
Аз лично имам моменти в които съм много щастлива - летя в облаците и други в които целият свят ми е крив.

 Peace

# 14
  • Мнения: 645
Щастлива съм с него и заради него. Има много странични неща които ми помрачават щастието и ми опъват нервите, но по отношение на моето "ново" семейство, отношенията, любовта, грижата и отговорностите съм определено щастлива!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт