Как да го прилъжа да яде сутрешното мляко?

  • 497
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Ние се храним 5 пъти на ден през около 4 4аса-3 пъти АМ, зелен4уково наобяд и каша в 5,0-6 следобед.
Проблема ми е, 4е млякото в 9,30-10 сутрин не иска да го пие с биберон, а иска с лъжи4ка.Ядем по половин 4ас,то млякото изстива, омръзва му, едвам около 100 изяжда.Ина4е като е заспал сутрин в 6 и ве4ер в 10 си пие с биберона по 170.
Как да го прилъжа да пие с биберон?Мога ли да давам нещо друго, макар 4е знам 4е трябва да пие мляко?напр. да сложа АМ (на прах) в плодово пюре?

# 1
  • между град и село
  • Мнения: 212
  Защо не пробваш да слагаш по една лъжичка от безглутеновите бисквити на плазмон, имат страхотен аромат и може да му е по-вкусно на детето. newsm78

# 2
  • Мнения: 702
Защо не изчакваш да се събуди сутрин и тогава да даваш млякото newsm78

# 3
  • Мнения: 422
Ми то той то4но буден не иска да яде млякото с биберон, като е заспал, го изсмуква вси4ко

# 4
  • София
  • Мнения: 134
Моята бебка беше абсолютно същата история. Опитах много варианти - бисквитки в млякото, бананов шейк. Но повече от 80-100 мл не изпиваше. Сега сутрин и давам от млечните каши "Лека нощ" на HIPP. Т.е. ако не иска така млякото, намери под друга форма да го дадеш. Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 023
Аз слагах в млякото кус-кус на Плазмон(от 4 месец) и като стане по-гъстичко хапването с лъжичка става доста бързо.

# 6
  • Мнения: 2 897
Как да го прилъжа да пие с биберон?Мога ли да давам нещо друго, макар 4е знам 4е трябва да пие мляко?напр. да сложа АМ (на прах) в плодово пюре?
Може да сложиш АМ в плодовото пюре Peace
Аз слагах в млякото кус-кус на Плазмон(от 4 месец) и като стане по-гъстичко хапването с лъжичка става доста бързо.
Peace

# 7
  • Мнения: 6 390
Ми то той то4но буден не иска да яде млякото с биберон, като е заспал, го изсмуква вси4ко
Пробвай чаша с накрайник като не иска от биберон

# 8
  • Мнения: 8 917
АМ в плодовото пюре, или Плазмон Peace

# 9
  • Мнения: 422
А в какво съотношение АМ:плодово.
Той както яде 150-160, наполовина пюре, наполовина мляко ли да правя.Или 1 малко пюренце(125г) и още 30мляко, или пък пове4е мляко, а пюрето за оцветител Simple Smile

# 10
  • Мнения: 772
съвсем скоро имахме подобен проблем с тази разлика че беба не искаше да яде мляко по никое време.пюрета и кисели и други подобни-да но мляко-тц Whistling
накрая се оказа че не е достатъчно гладна.изчакай бебо хубаво да огладнее и ще неще ще си припомни за биберона Hug

# 11
  • София, център
  • Мнения: 686
Дааааааа тъкма щях  да кажа и аз за глада! Нашата девойка така разбрах, че не иска 5 хранения ,а 4-ри! Но пък вашето първо ядене е в 6 часа...???

Аз понеже съм поспалива, тя като промрънкваше  по-рано от 8 часа и давах 2-3 глътки водичка! И понеже заспиваше пак, разбирах че не е глад ,а жажда и така първото ядене ни идваше в 8 часа...

Иначе плодово пюренце с АМ си добре за втора закуска!

Общи условия

Активация на акаунт